1. 1.
  manchester united ve ingiltere milli takımının değişmez futbolcusu.uzun boyu,sağlam fiziği ve topu oyuna iyi sokuşuyla dünyanın en kaliteli savunma oyuncularındandır,zaten en pahalı defans ünvanını hala elinde tutmaktadır.kornerlerde ileri çıkmasıyla bir çok gol kazandırmıştır takımına,dün de liverpool maçında 90+2 de attığı kafa golüyle 3 puanı getiren golü attı zira.
  3 ... elendil
 2. 2.
  (bkz: franz ferdinand)
  ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  Leeds United da oynadığı zamanlarda iyi futboluyla göze çarpmış sonraları Manchester United gibi büyük bir kulübe dünyanın en pahalı defans oyuncusu ünvanını alarak transfer olmuş;uzun boyu,güçlü fiziği,kendinden emin duruşu ve bakışları ve de farklı saç modelleyile dünyanın önde gelen futbolcularındandır.
  1 ... rackula
 4. 4.
  uzun bir sakatlık döneminden sonra sahalara döndüğü ilk maçta maçın ortasında bisküvi yemiş oyuncudur.kondisyon eksiği vardı belki ama dünya profesyonel futbol tarihinde ender rastlanan olaylardan biriydi.**
  ... monolith
 5. 5.
  manchester united'in sahip olduğu dünya'nın en iyi defans oyuncularından biridir. 5 numaralı formayı giyer. 7 kasım 1978 doğumludur. 195 cm boyundadır. hava toplarında çok etkilidir. hiphop tarzı müziği ve masa tenisini çok seviyormuş. 22 haziran 2002 tarihinde leeds united'dan 30 milyon pound'a transfer edilmiştir. aldığı parayı sonuna kadar hak eden süper futbolcudur.

  resmi için:

  http://picsrv.manutd.com/...234604105571&cvt=jpeg
  ... eagle is free
 6. 6.
  ingilizlerin faal olan , john terry ile birlikte, en iyi defans oyuncusu. bir defans oyuncusuna kıyasla inanılmaz bir tekniğe sahiptir, orta sahada da zaman zaman oynamışlığı vardır. zamanında doping olayı yüzünden aldığı ceza bütün ingiltereyi karıştırmıştır, bazı futbol yorumcuları cezalı olduğu halde milli takımda oynatılması gerektiğini savunmuştur.
  ... delismen
 7. 7.
  şu an hala transfer ücreti olarak dünyanın en pahalı defans oyuncusudur(2002 tarihinde leeds united'dan 30 milyon pound) .
  ... red devil
 8. 8.
  Şu an dünyada en iyi tekniğe sahip defans oyuncusudur.
  1 -1 ... kajmer
 9. 9.
  baki!!! kadar iyi olmasada kalburüstü bi' defans oyuncusudur.
  3 -4 ... kartal penchesi
 10. 10.
  internet dergiciliğine adım atmış futbolcu. ekstra iş yaparak hayatını sürdürebiliyorumuş(!)
  dergisinin adı da rio#5 imiş.
  ... xargn