bugün

entry'ler (634)

atatürk orman çiftliği

Selamiçeşme C Bölgesi Trafik Amirliği, Kadıköy, istanbul; yani evimin dibinde bir şubesi olan, tadına doyulmaz, tadı bir kenara; sırf fruktozsuz, glukozsuz dondurma yaptığı için bile alnından öpülesi lezzet markası.
Çocuğuma güvenle yedirdiğim marka.

selamiçeşme

Muhteşem ötesi lezzeti, glukoz-fruktoz katılmamış içeriği ile Atatürk Orman Çiftliği dondurmaları da, AOÇ şubesinin kendisi de hemen C Bölgesi Trafik Amirliği'nin yanıbaşındadır. Şiddetle tavsiye edilir.

kızıltoprak

Enfes bir bahçesi olan, uygun fiyatlı Öğretmenevi, artık sesi soluğu çıkmayan tren yoluna bitişiktir.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Laid - Bakerman.

sözlük yazarlarının itirafları

Selamiçeşme ve Feneryolu, dünyanın en güzel iki semti diye düşünürdüm çocukken, neredeyse 40 olacağım, çocuk aklımla bin yaşayayım...

taylieli

laleli zeytinyagi'na da sahiplik yapiyor, http://www.zeytinim.com dunya capinda odullere doymayan ulkemizin ve bolgenin gururlarindan biri.

taylieli

burhaniye'ye bagli, yanlisim yoksa cennet gibi manzarasi olan bir koy. manzarayi giorunce zeus'un aphrodite'in paris'in neden buralarda takildiklarini daha iyi anladim... daha iyisi yapilana kadar, cok buyuk birkpsama alaninda en iyisi bence bu...

laleli

bkz: http://www.zeytinim.com odullere doymayan, ulkemde boyle.markalar da var, helal olsun dedirten, taylieli, burhaniye bolgesinden gelen tat...

kadınların en çekici olduğu anlar

ciglik atarken, 'dikkatsizce'egildigi zaman(hinzirca gulmeyin), islak ve ince mayoyla(gemi gibi vucuda sahip olmamak sartiyla; lutfen hanimlar; bu noktaya azami ozen gosteriyoruz, lutfen ama), bos otobuste gelip yaslanirsa(kolumuza filan, lutfen konuyu cekistirmiyoruz) vs vs

sözlükte sürekli şevişmeli başlıklar açmak

Tatli yedigini dusunmek gibi, hatta daha da tatli bir his uyandirir yazilanlari okumak

evli erkeğe yazan kız

Bakis acisi, hah bu isi biliyor ki kapmis biri; o zaman riske girip deneme yanilma yapmadan denenmisini kullanayim (en yakin dostunun kullandigi ve memnun kaldigi porscheden gidip bi tane almayi istemek gibi birsey, koeninngseg diye bir marka var al dene desem kimse riske girmek istemez kolay kolay)

kızlar aralarında seks konuşmaz

Yahu vajina daraltma islemi yaptirmis olan birini biliyorum ki, nasil konusmazlar, hem de neredeyse sakirlar biu konuda dedirten yanlis onerme...

subaru impreza

Yan bahcede bunun WRX STi familyasindan olani vardi, abi kontagi kapatip kapilari kilitler gider, makine yaklasik 45-60 sn kadar daha rolantide caloismaya devam ederdi. hastasiyiz homuertusunun, para ciktiginda ilk alinacak ve ese simdiden soylenilerek(izin alma anlaminda) o aracin(makine) icinde yatip uyunulacak...

denetko

Cocuklugumun, universiteyi kazandiktan 2-3 yil sonrasina kadar, 1977-1995 arasi yazlarimi devamli gecirdigim guzel sahil sitesi. burhaniye'dedir. edremit korfezi'ni izlenir, cok guzel gunbatimina sahiptir... denizi soguk ve pirilpirildir. yaklasik 500 civari birbirine bitisik 10arli hanelerden olusur. cocuklugumda sutcu yahya, bakkal/sonra taksici oldu, ertugrul abi filan vardi.
ilk disko aktivitesini biz duzenlemistik simdiki ada restorantta. sagolsun, aslinda yurtta bolca bulunan amca ve teyzeler simdi 'yilda bir kez' kendileri (son 3 yildir) bayram bahanesiyle sahile yuksek volumlu kolonlari kurdurup, yuksek sesle uyuma hakkinin gaspedilmesi surtetiyle eglence, denetko atesi adi altinda, sanirim kendinden baskasina nasil uyuma, dinlenme hakki tanimam'in pesindedirler mi, diye dusundurtmekteler... bir de kisar misiniz, dediginizde, bol stres sahibi oldugunuzu duyar, diskoya git eglen, cocuk uyumadiysa biraz sonra uyur bisi olmaz, senede birgun filan diye akil ogretirler (gencken diskoyu sokakta degil, diskoda duzenledik, arti istanbul gece hayatindaki o doneme ait en gozde mekanlarin tarafimiza ucretsiz gonderilen giris kartlarini, en bilinen dj dostlarimizi, piyasaya cikmadan hediye edilen club compilationlarini daha da kendilerine saymadim bile... sadece yola gidecegim uyuyamadim, dedim, gec cik yola, cocuk uyuyamadi, uyur o bisi olmazla karsilastim)

onca dogal, bolgesel, yerel insaninin guzelligine ragmen ulkemde (maalesef) bolca bulunan, 'benbilirim'ci ve firsatini buldugunda uyuma hakki talebinize bile 6-7 kisinin sozhakki tanimayi birak, 'yoketmeye programlanmis' robocoplar gibi soz duellosuna girdigi, bir de bunlar iktidarda olsalar o zaman ben hic uyuyamam galiba lam, diye dusundurten sahislarin oldugu site...

iç çamaşırı giymeden sokağa çıkmak

Ohh mis, sort da bolsa, pufur pufur...

alice harikalar diyarında

bence masal kahramanı alis, yurtdışında magic mushroom tabir edilen(sihirli mantar) bir uyuşturucu türünü fazla kaçırmıştır.

göğüs ölçülerinizi alabilir miyim

meme kıvamı yerinde olana söylenebilecek güzel cümle öbeği... ah bir de yanıt, tabii filan olursa, alis harikalar diyarında...

kız istemeye gitmiş damat oturuşu

gazı gelirse durumu çok zordur bu oturuşla, en ufak kıpırdanmada "ya kaçarsa" korkusu...

metrobüsün camları

standarttır. 7/24,365 açılmaz. tüm küçük pencereleri nedenini anlayamadığım şekilde kilitlidir.
niye bilmiyorum ama nefese/dılşarıdaki havaya bir tek kaptanın ihtiyacı varmış gibi sadece onunki açılıyor, kıskanıyorum vallahi.

yarış atlarını taşıyan kamyonlarda bile açılabiliyor, net bir nedeni vardır eminim ama gökdelen değil ki bu camdan filan atalım kendimizi... klima var diyen olursa, 250 kişinin olduğu(70 kilodan hesaplasan 17,5 ton eder), aracın kendisinin de 15 tondan fazla olduğunu duymuştum; toplamda 30 tonu geçen bir aygıtta klima için sanırım boeing ya da airbus motoruna ihtiyaç var, çünkü kalabalıkta etkisini ben hissetmiyorum, hissedene de rastlamadım. tek hissettiğim kendimden geçip başka diyarlara yol alma oluyor zihinsel olarak.

metrobüsün iklimsel değişikliği

ayrıca her mevsim, neden hiçbir cam açılmaz, neden hepsi kilitli diye de düşündürtür...
yarış atlarını taşıdıkları kamyonlarda bile cam açılabiliyor, bunda niye açılmıyor? diye düşüncelere gark eder.
yoksa basınç değişikliği düşmesine neden olacak?