1. 1.
  Renault firmasının bir otomobil modeli. Çamurluklarının plastik olması tekerlekli çamaşır leğeni izlenimi verse de ülkemizde oldukça tutulalan bir modeldir.
  (bkz: Renault Clio)
  1 -2 ... expert16
 2. 2.
  2006da yılın otomobili ödülü almasına rağmen torpido ve bagaj aydınlatması olmayan araç.ufak tefek eksilerine rağmen gayet kullanışlı,sessiz,ekonomik ve rahat bi araçtır kendileri.
  2 ... sosyalalkolik
 3. 3.
  şimdiye kadar 3 adet kullandığım ve çok memnun olduğum fransız renault markasının küçük sınıf otomobili.ilk versiyonu yılın otomobili ödülü almıştır.ayrıca renault'u motor sporlarında temsil etmiştir.bu ilk versiyonunda rna rta ve rs gibi tipleri vardır.ikinci versiyon clio II de oldukça başarılı,sorunsuz,ekonomik ve sınıfına göre kaliteli bir araçtır.rta,rte,rs,sport v6 ve rxt tipleri vardır.zamanının ötesinde bir araçtır.zira 2001 model bir rxt de çift airbag klima abs fren sistemi ve bunun dışında bir çok küçük ayrıntıyı standart olarak sunan sınıfının ender arabalarındandır.bu model euroncap çarpışma testlerinden 4 yıldız almıştır.14 16v motoru ekonomik ve atak bir -motordur.symbol sedan modelidir ve yerli yapımdır.uydurma bir model olduğundan göze hoş görünmez.2006 yılında yılın otomobili seçilen clio III küçük sınıfta başarısını devam ettirmekte konfor ve ekonomikliği birlikte bu sınıf için olabileceği kadar sunmaya çalışmaya devam etmektedir.clio III de euroncap 5 yıldızlı güvenlik paketine sahiptir.ülkemizde 2.el olarak da çokca tercih edilmektedir.bu sınıftaki kalite olarak başabaş olduğu başlıca rakipleri alman vw poloveopel corsadır.diğerleri seat ibiza, skoda fabia,fiat palio,citroen c3,hyundai getz,peugeot 206 ve peugeot 207dir.
  (bkz: clio hatcback)
  (bkz: renault)
  3 ... darksaga
 4. 4.
  sport v6 modeli mevcuttur ki tam bir uçaktır. Bu boyutlardaki bir arabanın 3000cc, 230 beygir gücünde bir motora sahip olması etkileyici.
  2 ... lts66
 5. 5.
  ilk versiyonunun reklam filmi harika olan renault modeli.
  https://video.uludagsozluk.com/v/renault-clio-52511/

  1 ... never neverland
 6. 6.
  tiptronic şanzımanla donatılmış clio 3 kullanmak müthiş keyifli. hidrolik direksiyon inanılmaz yumuşak, frenin tepkisi stabil, hızlanması gayet seri ancak vites geçişleri biraz fazla sarsıntılı gibime geldi. bir de vites kolunun tasarımı tek sıra "p, d, r, n, 1, 2, 3" tarzı klasik otomatik viteslere alışmışlar için biraz kullanışsız gelebilir ancak zamanla alışılıyor.

  işçilik tüm renault modellerinde olduğu gibi yine ahım şahım sayılmaz. kullanılan plastik çok kaliteli görünmüyor ancak fiyatına bakınca tatminkar olduğu söylenebilir.
  ... yozishanko
 7. 7.
  renault'un ürettiği ve dizel motor'lu seçeneklerinin 2. el araç piyasasında zor bulunur olduğu otomobil modeli.

  0 km alacaklar için tavsiye, yılda 10.000 km yapmayacaksanız şayet 1.6 16v dynamique modeli en ideal modelidir.
  ... whereismywings
 8. 8.
  iç donanımı tamamen pastikten olduğu için büyük kazalarda motoru kucağınıza almak kuvvetle muhtemel olacaktır.
  1 -2 ... gimenez
 9. 9.
  bazı modellerinde devir göstergesi bulunmamaktadır, ilginçtir.
  ... biyolojik baba
 10. 10.
  clio 3'te benzin lambası yandıktan sonra 60 km gidebiliyorsunuz.
  ... yozishanko