1. 1.
  Gün itibariyle TB2L'de yer alan Bursalı basketbol takımı.

  Düzeltme: Günler çabuk geçiyor Beko Basketbol Liginde gün itibari ile
  -1 ... sulh
 2. 2.
  Oyak-Renault , Renault lisansı ile , Renault 12 binek otomobillerini üretmek üzere ,2 Eylül 1969 tarihinde, 6/12347 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuştur. Şirketin kuruluş sermayesi 50 milyon liradır.

  Kararnameye uygun olarak kuruluş iki adımda gerçekleştirilmiştir.

  1)Dönem Yatırım
  ilk adımda, fabrika tesislerinin kurulması, tezgahların alınması, yerleşmesi ve işletilmesi
  ön görülmüştür. Oyak-Renault mekanik üretim ağırlıklı olarak faaliyete geçmiştir. Motor , vites kutusu , ön ve arka takım , pedal direksiyon parçalarının üretilmesi ve birleştirilmesi kısa sürede sağlanmıştır. Ön görülen süre içinde % 67 yerli parça oranına ulaşmıştır.

  2)Dönem Yatırım
  ikinci adımda, yerli parça oranının % 85'e yükseltilmesi, özellikle karoseri ve diğer saç parçaların üretilmesi, yıllık kapasitenin arttırılması öngörülmüştür. 1976'da başlayan ikinci dönem yatırım 1979'da tamamlanmıştır.
  ... brksbc
 3. 3.
  fazlasyila alkol yuklenip uyku halinde arabayla ilerlerken yoldan cikip taklalar ata ata otoparkina tepe takla girmenin mumkun oldugu otomobil fabrikasi*. sonrasi fulu bir filmdir gozlerde. kocaman bir yaz mevsimi hastanede gecer.
  ... antistar
 4. 4.
  şu an en kaliteli renaultları üreten fabrikadır.
  ... eppur si muove
 5. 5.
  son maçta gs'yi yenip ligde kalmış bursa takımıdır. böylece tofaş, efes'e kaybedince de ligde kalmıştır. tofaş ligden düşmüştür.
  ... real betis
 6. 6.
  işe alımlarda dehşet torpilin döndüğü firma.. artık torpil hangi fabrika da yok diyenler olabilir, ancak insan en azında şunu bekliyor: yani bu firma fransız kökenli, bunların sert, disiplinli bir yönetimi olması gerek. ama nerde?? galiba türkiyeye gelen her insan burasının havasından mı? suyundan mı? artık buraya iyi ayak uyduruyo..
  1 ... exclusion
 7. 7.
  futbol takımları iddaa lig b de yer almaktadır.
  ... cnyt
 8. 8.
  bursa'da bulunan fabrika alani icerisinde yer alan v4 bolum in$aati tamamlanmak uzere olan $irket.
  zamaninda takla atarak otoparkina girmenin acisini $imdilerde sayfalarca ek bina dogalgaz donu$umu raporlari yazdirarak cikariyor.
  ... antistar
 9. 9.
  bursa mudanya yolu uzerinde yer alan fabrika.. otogardan emek mahallesi otobuslerine binilerek ulasilir.. 2008 yili hedefi saatte 60 araba uretmek ve turkiyenin binek araclardaki ilk dizel motorunu yapmaktir..tofas in mekanik fabrikasini kapatmasi ile turkiye de montaj haricinde otomobil mekanik fabrikasina sahip olan tek isletmedir.. tum dunyadaki 32 renault fabrikasi arasinda en kaliteli uretimi yaptigi bizzat carlos ghosn tarafindan dile getirilmis olup ve belki de bu yuzden bazı high segment araba uretimleri bu fabrikaya kaydirilmistir.. (bkz: megane 2) (bkz: clio 3) (bkz: clio grand tour)
  ... atgmuls
 10. 10.
  2008 yılı opel türkiye kupası finalisti.
  ekip grup maçlarında galatasaray ve beşiktaş'la beraber mücadele edip final 8 biletini lider olarak kazandı.final 8; 8 subatta başladı. turnuvada oynamaya hak kazanan takımlar yıllık oyuncularına ödedikleri paraya göre sıralandığında şöyleydi:
  1 fenerbahçe ülker : 5 milyon dolar
  2 efes pilsen : 4.5 milyon dolar
  3 türk telekom : 4 milyon dolar
  4 besiktas cola turka : 3.5 milyon dolar
  5 banvit : 1.5 milyon dolar
  6 alpella : 800 bin dolar
  7 karsıyaka : 700 bin dolar
  8 oyak renault : 400 bin dolar
  oyak renault en şanslı kurayı çekerek ilk turda karşıyaka ile eşleşti ve izmir ekibini pek zorlanmadan geçti. büyük basketbol otoriteleri bu turdan önce karsıyaka'nın turu gececeginden eminlerdi lakin yamuldular. yarı final zor olacaktı. rakip efes pilsen'di. o büyük otoriteler bir oyuncusuna yıllık 1 milyon dolar para veren efes pilsen'in turu gececeğinden eminlerdi. çünkü onlar için herşey parayla ve oyuncuların yetenekleri ile ilgiliydi. ve rakip oyak renault un en çok alan oyuncusu 60.000 dolar civarı senelik paraya oynuyordu. kabul etmek gerekirse kalite olarak bir kaç basamak altta sayılırlardı.
  unutulan bir takım degerleri hatırlatmak ise 12 aslan yürekli delikanlının elindeydi. arkadaşlık, birliktelik, sevgi, saygı, hoşgörü ve takım oyunu. bu isimleri hatırlanısı 12 delikanlı tüm türkiye 'ye bir ders verdi. unutulan degerleri maçı yayınlayan sky turk'un yorumcularından tutunda, basketbola gönül verdiğini söyleyen dinazorlara kadar herkese hatırlattılar. öyle bir tokat çarptı ki at gözlüklü paşazadelere; dakikalarca maçın analizini dahi yapamadı bu şahıslar.
  bugün 10 subat. final macı var oyak renault un. rakip türk telekom ankara. yani bursankara maçı olacak. kardeşlik kazanacak herseyden önce. bursalıların gözünde oyak renault ; oyuncusundan başkanına , coach undan malzemecisine kadar şampiyon.
  -1 ... bu da mi gol degil ha soyleyin