1. 1.
  hiphop kültürünün bir sesidir
  ünlü türk mc ler :
  sagopa kajmer
  ceza
  dr.fuchs
  ramiz
  sahtiyan
  ayben
  roka
  kolera
  yener
  ümit davala *
  16 -5 ... msn
 2. 2.
  http://www.radyorap.com
  7/24 rap
  2 -1 ... msn
 3. 3.
  hayattır rap gercektir sansürsuzdur dost acı soyler rap de öyle.
  3 -7 ... rapter
 4. 4.
  hip hop bir ağacsa rap onun bir dalıdır
  -2 ... rapter
 5. 5.
  "gerçeği konuşun tamam ama tane tane konuşun biyere kaçmıyoruz" dedirten müzik türü. çok nadir parçalar kendine özgü melodiye sahiptir ve gerçekten müziktir. kalanın hepsi birbirine benzer daha doğrusu bişeye benzemez. ceza daki o adamı da televizyonda izledim konuşmaktan aciz. elini kolunu sallamalar filan. bi dur yerinde ya. konuşamayan adamın şarkı söylemesi, okumayı bilmeyenin yazmayı bilmesi gibi birşeydir.
  7 -10 ... delikanlımühendis
 6. 6.
  hiç bir yaratıcılık görmediğim basit bir alt yapı üstünde giden bişey.
  8 -13 ... gerçek
 7. 7.
  gereksiz müzik dalı. müzik bile değil. rap yapanların içinde en iyisi sagopa kajmer bence. hiç değilse sözlerinin bir anlamı var. diğerlerine bakarsak görürüz zaten neden gereksiz olduklarını. yok cluba gittim , yok arabam süper , yok 2-3 hatun düşürdüm , yok hey dj .. hey allahım ya. *
  10 -27 ... witch
 8. 8.
  belli kalıp şeyler üzerine bilgisayarda yapılan bazı insanalrın üstüne hızlı konuşarak söyledikleri müzik olmanın dışında daha çok kim daha hızlı konuşacak acaba? diye beklenen hiçç bir hissiyatı olmayan anlaşılamayan ve neden dinlendigi tahmin edilemeyen bişey..
  6 -10 ... pink floyd
 9. 9.
  hayatin acimasizligina isyan olarak dogmustur aslinda. azinligin cigligi olarak yer bulmustur kendine. afro-amerikanlarin "biz de variz" cigligi. senelerce kendilerini ifade etmislerdir raple. farkli olabilmenin ozgurlugunu yasamislardir, bir kimlik olarak benimsemislerdir.

  ama para bitirmistir rap'i. kapitalizm ve populizm bitirmistir rap'i. puff daddy denen itin sayesinde, hala israrlar rap yapmaya devam eden 2pac ve notorious gibi iki dev oldurulmus ve rap olmustur. zaten puff daddy bu iki devin olumunden sonra abd'nin en cok kazanan rapcisi olmustur.

  artik rap su arabayla gezdim, su kadini yedim, su kadar para sictimdan daha oteye gidemeyecektir. sokaklarin adami, ezilmislerin savunucusu oldugunu sarkilariyla iddaa eden mobb deep bile 50 cent'in verdigi bir porsche'ye karsilik g-unit denen abaza topluluguna katilmayi kabul edecektir.

  rap 2pac'la olmustur.
  9 -3 ... laz pacino
 10. 10.
  Bu tür içinde şu ana kadar yapılmış ve yapılacak olan her şarkı kötüdür, müzikle çok az alakası vardır. An itibariyle türkiyede de piyasa konumuna gelmiştir ve kendinden iyice bıktırmıştır. Özellikle bu müziğimsiyi icra eden kıroların kıyafetleri rahat olmakla beraber komiktir, kolyeleri çok dikkat çekicidir.
  7 -10 ... baybars