bugün

entry'ler (160)

klişe ikna sözleri

-gel de bi eline vereyim senin.
bunu söyleyip de pes oynamaya ikna edemeyeceğiniz adam sayısı çok azdır.

hamdi bey in teklifi 50 cm

(bkz: kalkık hali mi inik hali mi)

aguero vs messi

gerçek hayatta messi, fm'de agüero'nun daha iyi olduğu karşılaştırma.

melih gökçek

dün televizyonda chp'li milletvekilini ve tıp kurumu derneği genel sekreterini yerin dibine geçiren kişi. zaten tıp kurumu derneği genel sekreteri vereceği çifte standarttan ötürü telefonla bağlanır bağlanmaz agresif bir şekilde başladı. fakat 3 mikrogram/litre arsenikli suda ciddi kanser tehlikesi vardır deyip de 59 mikrogram/litre arsenikli suda kanser riski yoktur deyince çuvalladı hakkaten. chp'li milletvekiline ise hiç değinmiyorum. melih gökçek'in karşısına birini gönderdiniz bari ağzı laf yapan biri olsaydı. adam sürekli ayar aldı hakkaten.

at topu danalar gibi kossun gol atsin tipi forvet

bunlar içinde gördüğümün en iyisi brezilyalı ronaldo'dur. gençliğinde adama topu verince koşup golü atıyordu. romario idi galiba "bir takım topu onun ayaklarına atarsa yüzde 50 golü atmış olur." demişti.

son vuruslarda etkisiz olan forvet

finishing özelliği düşük olan oyuncudur. ama passing, heading, jumping, of the ball, strenght varsa top indirtmek vaya kafa golü attırmak için kullanılabilir. (bkz: fm)

warez bb org

süper psp oyun arşivi bulunan site. bir rapid üyelik ile neredeyse bütün psp oyunları indirilebilir. ayrıca bir sürü direct link psp oyunu da var.

fifa oynarken hemen brezilya yı seçen ibne arkadaş

bir arkadaş vardı daha kötü versiyonu bunun. 2002 fifa world cup'a yeni yeni başlamıştık. arkadaş kendisi brezilya seçiyordu. sonra da diyordu ki: "iki takım da aynısı olamıyor bu oyunda. sen farklı bir takım seç." biz de hiç denemeden yedik tabi biraz. sonra öğrendik ki alakası yok. ama italya da iyiydi*.

bilgisayar oyunlarında frikik golü atmak

pes 5'te çokça yapılabilecek hareketti. hatta bundan dolayı oyundaki faullere kartı azaltmışlardı.

eric cantona

Şu mükemmel sözü hırsına ve azmine dair çoğu şeyi ortaya koyuyor sanırım:
"I don't play against a particular team;I play against the idea of losing."

ronaldo luis nazario da lima

fourfourtwo dergisinin türkiye sayısına göre capello'nun dünyanın en iyisi dediği forvet. fakat biraz daha kilo vermesi gerekiyormuş.

andriy shevchenko

chelsea'de yedek kalmaktan mutlu olmadığını söylemesi üzerine mourinho'dan "eğer mutlu olsaydı bir sorunumuz var demektir." şeklinde cevap alan drogba yedeği. ayrıca mourinho kendisinin dokunulmaz olmadığını da belirtmiştir.

jose mourinho

ingiltere ligindeki diğer rakiplerden (bkz: arsene wenger), (bkz: alex ferguson) çok daha iyi bir teknik direktör ve çok daha karizmatik bir adam olan, gittiği takımları başarıdan başarıya koşturan teknik direktör. kaç sene şampiyonlar ligi şampiyonu olamazsa olamasın, premier league'ye böyle ambargo koydukça chelsea'nin başından hiçbir yerlere gitmeyecektir.

5 aralık 2006 barcelona werder bremen maçı

ronaldinho'nun barajın üzerinden gol atmayı pek becerememesini artık anlayarak, topu yerden atıp gol attığı maçtır. ayrıca chelsea'nin planları suya düşmüştür. ama bu sezon şampiyonlar liginde barcadan daha şanslıdırlar.

tuncay şanlı

fenerbahce'ye enerji ve dinamiklik getiren oyuncuların başında gelen; hızı,teknigi ve pres gücü ile daha cok yıllar fenerbahceye hizmet edecek olan hırs küpü süper futbolcu.

maclardaki cem uzan hegamonyasi

(bkz: gıdada kdv kalkacak)

röveşata

(bkz: bicycle kick)

ricardo izecson dos santos leite kaka

top ayagındayken şu anda dünyadaki en hızlı oyuncudur kanımca. hatta top ayağındayken messi topsuz halde kendisine kavuşamamaktadır. http://www.youtube.com/watch?v=dP7CTvvUtDE

hlmck

amatör bir rap albümü bulunan sözlük yazarı. Albüm iyi midir? Kesinlikle hayır.

ingilizce ogrenenin bilmesi gerekenler

(bkz: have) (bkz: get) her zaman karşımıza çıkacağından çoktürlü anlamlarının bilinmesi şerttır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.