1. 1.
  yaptığının çok fazla bilinmesini istemeyen kişi veya toplulukların işlerini çevirdiği ortam.sadece bu konuyla alakalı kişiler bilirler bu ortamı.genele yayılmaya başladığı zaman undergroundluktan çıkar yapılan iş.
  2 ... sound
 2. 2.
  emir kusturica'nın müthiş komik bir filmidir. 1995 yılında altın palmiye ödülünü kazanan filmin müziklerini goran bregoviç yapmıştır. filmde, 2.dünya savaşı sırasında yeraltına yerleştirilerek silah imalatı yapan direnişçilerin, savaşın bitmesinden bihaber şekilde yeraltındaki yaşamlarına devam etmeleri traji-komik bir şekilde anlatılmaktadır.
  1 ... jassemine
 3. 3.
  biz kucukken cadde'de bu isimde bir mekan* vardi.. adettendi adolesan genclerin dogumgunu partilerini burda yapmalari.. *
  -1 ... confusedy
 4. 4.
  savaşta akan kanların, savaşın bulunduğu zaman diliminden taşması ve günümüze kadar gelmesi sahnesiyle şok edici bir film.goran brekoviç'in kalasnjikov şarkısı ne kadar dinlersen dinle bıkılmayacak şarkılardan olmuş.

  ''aslında savaş yoktu; ta ki kardeş kardeşi öldürene kadar.''

  (bkz: işte sinema bu dur)
  4 -1 ... illegal
 5. 5.
  ing. metro demektir.
  (bkz: london underground)
  1 ... ms.viking
 6. 6.
  (bkz: yahoo underground)
  ... joanna
 7. 7.
  pete revonkorpi' ye ait illustrasyon.

  http://pesare.deviantart..../art/Underground-55573323
  ... myhosh
 8. 8.
  emir kusturica nın enlerinden. sinema tarihinin önemli eserlerinden birisi. izlenesi film yeraltı.
  ... kratostol
 9. 9.
  (bkz: yeraltı)
  1 ... disikartal
 10. 10.
  şu sözlükte müthiş komik bir film ifadesini görmeme ve şaşırmama vesile olmuş kusturica eseridir. mizahidir ama müthiş komik, hacı ne gırgır ne şamataydı tarzı bir kemal sunal filmi değildir.
  -2 ... laz pacino