bugün

görsel
fanatik fenerli;

ehi ata demirer'den gelsin;

'' olum var ya bugün fenere döşeyecekler ha ''
'' olum var ya volkan kevgire dönecek ha ''
'' olum var ya aykut kocaman 98 sene daha takımda kalacak ha ''
ehi.
filmdeki olayları anlamadan, yorumlamadan direk izleyerek bir şey anlayamayacağınız film.
öyle ki film bitince ne oldu amk diyebilirsiniz ki bende de oldu.

ama gel gör ki sahneleri tekrar hatırlayınca vay amk ne mesajlar varmış dersiniz. türk halkı tanzimat dönemi mesajı açık verek eserlere yatkın, servet-i fünun gibi mesajı gizli veren eserleri anlamıyor.

örneğin.

filmin bi sahnesinde butch adındaki boksör şike için para alıyor ama almadan önce baronla(zenci şişko adını hatırlamıyorum) aralarındaki diyalogda gururdan söz ediliyor. şike yapmayı gururuna yediremiyor. ve o şişko ise şunun gibi bişey diyor;

-gurur sadece biraz acıtır butch sonra geçer.

her neyse filmi izleyen o aradaki sahneleri bilir.

ve 3 4 sahne sonra gurur sadece biraz acıtır diyen zenciyi homoseksüel bi gey çatır çutur sikiyor butch'ın önünde.

öyle bi film yani. tekrar tekara izlenilesi.
gayet sürükleyici, diyalogları günlük hayattakiyle bağdaşmış ve samimi olan güzel bir film. kurgusu da keza öyle. filmdeki karakterlerin yolu bi şekilde kesişiyor. fakat abartılacak derecede bir film olduğunu düşünmüyorum.
soundtracklerinin çeşitli versiyonları ve film burda bulunabilir.

iyi seyirler veya iyi dinlemeler şimdiden...

http://www.youmurtube.com...994-hd-turkce-dublaj-izle
10 kere izlendiginde bile zevk veren unutulmaz tarantino filmi.
Pulp Fiction Theme. (bkz: Surf Rider)
görsel
efsane repliklere sahiptir.

--spoiler--

ana karakterlerin hepsinin başından kötü bir olay geçmesini, bu kötü olayın bir başkasını etkilemesini ama sonunda tüm kahramanlar için olayın iyi bir şekilde bitmesini konu alan filmdir.

--spoiler--
tüm kahramanlar için iyi bitmeyen filmdir.
(bkz: vincent vega)
normal bir filmmiş gibi izlenirse hiçbir şey anlayamayacağımız filmdir.filmin öncesinde ufak bir araştırma yapılıp izlenirse daha hoş olacağı kanaatindeyim. (ayrıca "catch-up" fıkrası süperdir.)
vincent veganın eroin tribine girdiği sahnede hakkaten eroin aldığına inandıran, bana göre izlediğim en taşaklı 3 filmden biridir.
ismini çok duyduğum için izlemek istemediğim film. Niyeyse çok konuşulan filmler dikkatimi çekmiyor.
tuvalet sahnesi efsanedir.. sadece bu bile kalite konusunda işarettir..
gelmiş geçmiş en overrated filmler listesine ilk beşten giriş yapabilecek film.
imdb de neden 1.sırada olmadıgını düşündügüm filmdir
ayrıca birden fazla oscarı hakediyor kanımca.
tarantino'nun en iyi filmidir bana göre. filmin yalnızca 1 dakikalık 2-3 bölümünde anlaşılır olaylar. izlersiniz izlersiniz olaylar arası bağlantıyı bu kısa bölümlerde anlarsınız. çok iyi gerçekten.
Halk arasında en az önerilen filmler arasındadır. Zevk vermez. Bu film nasıl iMDB sıralamasında ilk 10'da ona bile şaşılır. Millet arkadaşına ayıp olmasın diye mi övmüş o da anlaşılmaz. Birinci izleyişte zevk almadım sorun bende dedim, ikinci izleyişte yine olmadı, üçte iyice sıkıldım. Memento, Fight Club, Schindler'in Listesi, Matrix ve son olarak Godfather serisini izledikten sonra açın bu filme bakın, küfür gibi geliyor insana.
oyunculuklarıyla büyüleyen film. bi plan bu kadar da uzun tutulmaz ki quentin.

bi de o tecavüz sahnesini oynayan adam da dağ gibi adamdı. nasıl kabul etmiş ki o rolü. yazık etmiş kendine.
herkesin abarttığı, anlamayıp da 'çok güzel, harika' diyen izleyicisinin bol olduğu ana fikri olmayan zaman kaybı film.
insana zevk veren, izlerken sıkmayan, tarantino tarzına aşina olmayanların bir değer biçemeyeceği acayip hoş film.

(bkz: sen gelme)
john travolta'nın taşaklarına kurban. hayatımın filmlerinden biridir. tek saçma sahnesi taksi sahnesidir ki, hiç gerçekçi değildir.
gelmiş geçmiş en iyi filmlerdendir bence. kesinlikle izlenmesi gerekir.
afedersinizde bok gibi bir filimdir. Konu bütünlüğü yok diyeceğimde konunun kendisi yokki amk. Filmin 20 dakikası arabada vurularak öldürülen bir adamın parçalarını arabadan temizlemekle geçiyor bir kere.

insanlar bu filmi nasıl sevebiliyor anlamıyorum.
ayak fetişistlerinin ve sanatsever entel kesimin mutlaka izlemesi gereken film. bunlardan biri değilseniz gerek yok. imdb puanı sizi etkilemesin. mesaj kaygısı güdülen filmler izlemeye alışık bir toplum olduğumuz için quentin tarantino stiline alışmak uzun zaman gerektirecektir. "yine de izleyeceğim ben" diyenlere iyi seyirler...

son önerim: aile ile izlenecek bir film değil!