entry'ler (36)

the abyss

dünyanın daico ile pazara sunulacak ilk sistem olacaktır. the abyss'in hedefi steam'le rekabet edebilecek yeni bir oyun platformu olmaktır. oyuncular ve geliştiricileri aynı potada olmasını sağlayarak sadece büyük dağıtıcıların sunduğu oyunlara değil tüm oyunlara erişebilmeyi en önemli hedefi olarak belirlemiş yeni bir platform.

daico ise alıştığımız ico'ların aksine belirli bir meblağa ulaşmadığı taktirde ( the abyss için 5000 ETH) yapılan yatırımlar, yatırımıcılara geri verilecektir. bu sayede ico piyasasında dönen bir çok sahtekarlığın önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

the abyss nedir ne değildir bakmak isterseniz ve üye olmak isterseniz referanslı linkim aşağıda bulunmaktadır.

https://www.theabyss.com/invite/5c3tah

homefront

hayatımda oynadığım en boktan fps oyunudur. herhangi bir şey yapamadan ölüyorsunuz saçma sapan. goliath diye bir araç var. yanı başımızda da tank. yalnızca 10 adımlık bir yer geçeceğiz. hemen sıkıyor tank ölüyorsunuz haliyle. onu takip etmemiz gerekirken öldüm 9-10 kere. ayrıca yapay zeka 0 değil eksilerde. adam buraya gel diye bağırıyor. yanına gidince etrafında 5 tane düşman ona hiç dokunmuyor hemen bize sıkıyorlar. resmen içimizdeki ajanlar amk. herkes sizi hedef alıyor zaten yanınızdaki adamların bir önemi yok. bir bomba atıyorlar (tabi ki yalnızca size) yanınızda bomba ibaresini görmenizi 1 sn ile takiben ölüyorsunuz. tabi oyundaki bugları hiç saymıyorum. adamlarla yüz yüzesiniz. onların attıkları geçiyor, sizinkiler geçmiyor tabi ki. ayrıca diğer elemanlarla kapıdan geçerken takılıyorsunuz falan.

tamamen saçmalıklarla dolu bomboş bir oyun. humble bundle'dan beleşe aldım ama keşke üzerine para versem de çaldığı zamanı bana geri verse.

sonuç: yapılabilinecek en kötü fps'yi yapmışlar.

freedoge co in

yeni açılmış faucetlerden biri. freebitco.in'in doge türevi. hi-low oyunu oynayabilirsiniz ancak freebitco.,n'den edindiğim tecrübeme göre her şekilde kaybediyorsunuz. %49,5 şansa sahipken üst üste 14 kez kaybedebiliyorsunuz. bu da yaklaşık olarak 14 defa üst üste tura gelmesi demek. 2 kere bu şekilde kaybettim ama hiç üst üste 5 kere bile kazanamadım. demem o ki eğlencelik için takılmak isterseniz aşağıdan üye olabilirsiniz.

http://freedoge.co.in/?r=1610430

paribu

an itibari ile patlamış sitedir. alım-satım dengesi yok kesinlikle. 60000'de sabitlendi ve alım işlemi yaptırmıyor ki 46500'de satış emri olmasına karşı. ayrıca yok yere siteden attılar ve girmek için 5dk uğraştım ve hala alım yapabiliyor değilim. herhalde zaten cuma akşamı 30 dk dayansak tüm hafta sonu alamazlar diye uğraşıyorlar.

bitcoin

şu anki durum ile sıfırdan bir yatırım değil de ancak paranızın bir kısmını borsaya yatırır gibi ucundan girebileceğiniz sistemdir kendileri. o yüzden paranızın çoğunu yatırmanız pek akıllıca olmayacaktır. ancak her ay küçük miktarlar yatırılabileceğini düşünüyorum. (Yatırım tavsiyesi değildir).

sierrahash

yeni açılan ve kayıt olduğunda ücretsiz bir şekilde 150 GH/s veren cloud mining sitesi. şu anki btc kuru dikkate alındığında ayda 9 dolar gibi bir miktar yapmaktadır. 60 tl gibi bir miktar yatırarak hashrate'i 950 GH/s'e çıkardım. Bakalım ne olacak. Gelişmeleri editlerim. Üye olmak isteyen olursa referanslı link aşağıda bulunmaktadır.

https://www.sierrahash.com/?ref=83951

Edit: 04.12.2017 25 Euro'mu hesabıma geçirdim. Yani kâra geçmiş durumdayım. Ancak site ne kadar açık onu kimse bilemez.

Edit: 07.12.2017 Sitenin ödeme sisteminde payout yaparken hata veriyor. Sitenin patlamış olması muhtemel.

15 eylül 2015 galatasaray atletico madrid maçı

umut bulut girdi ya lan. rüyamda görsem gece karabasan dadandı diye sabah anlatırdım amk. sinan gümüş ile yasin falan girseydi bari.

15 eylül 2015 galatasaray atletico madrid maçı

ulan ayıp valla. hepinizden nefret ediyorum lan. takımı ne hale getirdiniz pis herifler. lan bari ilk yarı gol yemeyin. şampiyonlar ligine ilk kez katılan takım gibi oynuyorlar anasını satayım. gelecek sezonun alt yapısını oluşturmaya başlasalar en azından. bu sezon da gitti.

qoinpro

bitcoins gibi kriptoparaya geçmek için bir fırsat olan sitedir. üyelik kesinlikle ücretsiz olup hesabınıza günlük olarak bitcoin, feathercoin, fedoracoin,ınfinitecoin, litecoin, earthcoin, worldcoin eklemektedir. 1 bitcoinin değerinin 2009'dan bu yana 0,0001 dolardan 1000 dolara çıktığını düşünürsek bir kaç yıl sonra hatırı sayılır para birikmiş olabilir.

üyelik için; https://qoinpro.com/3fb18e0653fbf8933c713caa1c9d871f

edit: 3 senedir adam akıllı hiçbir şey birikmemiş sitedir. bunu es geçebilirsiniz.

araba da son ses dinlenecek şarkılar

korn - twisted transistor

http://www.youtube.com/watch?v=aYQQzw4-NSg

sözlük yazarlarının istekleri

beni çok seven, benim de onu çok seveceğim "o" kişiyi bulmak ve hiç bırakmamak.

hayatta anlık mutluluk veren şeyler

radyoda çok sevdiğiniz bir şarkının çıkması.

ders çalışma isteği uyandıran şeyler

yeni bir kitap, defter almış olmak. hele ki çıktı üzerinden çalışacaksanız renkli güzel kalemlerden almak.

seni unutmaya hazir degilim

ne istediğini bilmeyen insanın sözüdür. muhtemelen söyleyen kişi için "o" değilsiniz ama sizinle mutlu olduğu ya da yalnız kalmadığı için sizi bırakmak da istememektedir.

tecavüz ettiği 5 yaşındaki kızını öldüren suudi

tek kelime ile hayvandır. nasıl yapabilir ki böyle bir şeyi anlamak mümkün değil. böyle kişileri insan olarak değerlendirmemek ve insan haklarından mahrum bırakmak bence en doğrusu olurdu.

uludağ sözlük ün en seksi erkeği

ben değilimdir ama kimse çıkmazsa kendimi ortaya atabilirim.

yazılan girilerden kendisine pay çıkaran şizofren

bunun twitter versiyonunu yapmaktayım. artık tweetleriyle bir şey anlatmaya çalışıyor herhalde. *

hoşlanılan kıza senden hoşlanıyorum demek

sonucu her zaman güzel bitmez. her ne kadar sen ve çevrendekiler emin olursa olsun kendinizi en kötüsüne hazırlayıp söylemeniz ya da söylememeniz gereken sözlerdir.

kızların hoşlanma belirtileri

olmayandır. onca şey yaşadıktan, söyledikten, eğlendikten sonra yine sizi bir başınıza bırakabilirler.

sözlük yazarlarının ruh halleri

hüzünlü, sinirli, biraz oluruna bırakmış ve anlamaya çalışmaktan yorulmuş.