bugün

ing. vaftiz babasi.
yanlış hatırlamıyorsam troy filminde hector truva kralına yani babasınada bu sıfatla seslenir. yani güç sahibi, otoriter babalara gevurlar godfather diyor.
Arkadaşımın babasını telefon rehberine kaydediş biçimidir. Ancak bu durum adamın "lan oğlum sen beni niye göt fadır diye kaydettin?" diye sorması ve arkadaşımın "baba "father"ı okuyorsun da neden "god"ı göt diye okuyorsun onu anlayamadım" demesiyle sona ermiştir.
Uvv. kesinlikle bir efsanedir. Varsa izlemeyen izlesin, herkesimden kisinin icinde bir sey bulacagi basyapit.
normalde hristiyanlarda vaftiz babası, (yani çocuk vaftiz edilirken tutan amca), amaçlı kullanılmakla birlikte, manevi baba ve mafya babaları için de söylenir.
Hespi güzeldir filmlerinin. Lakin 2. oyun (bkz: afedersin bok) .
Neden bu kadar az entrye sahip sasirdigim film.
Her öldürülme sahnesinde portakal gorunur bir koseden.
(bkz: the godfather)
filmini izledim, oyununu oynadım, romanını okudum. roman özelinde söylemeliyim ki, rakibi yoktur: her bölümünde sorunlar için getirilen dahiyane çözümlere sahiptir. çok yoğun ve derinlikli bir romandır. gerçek olaylardan ilham alınmış olsa da, kendine has bir romandır. filmde iki saniye anlatılan şey, romanda neredeyse bir dizi bölümü olacak kadar detaylı ve yetkin anlatılmıştır. o yüzden 100 bölümlük dizisi yapılsa romanın hakkını daha iyi verir.
her anlamda çok başarılı bir film. müzikleri efsanedir. mafyanın her türlü etkileşimi çok güzel bir şekilde aktarılır. klasik olmayı haketmiştir. saygılar don carlione.
(bkz: kirve memi)