bugün

entry'ler (1100)

sex lahmacun and rock n roll

dönen muhabbetlerde, paylaşımlar kadar etkileyicidir görsel

assassin s creed unity

alıp eve getirince 6.5 (yazıyla altı buçuk) gigabyte güncelleme indiren oyundur. playstation 4 oyunlarında kullanılan blu ray disklerin standart olarak maksimum 25 gigabyte kapasitede olduğu düşünüldüğünde, bu güncellemeye "hay ebenin" ve varyasyonlarını demekten başka bir şey düşünülemez.

enpara com

aydınlatılmayı beklediğim bankacılık sistemidir. uzun süredir konuşulmasına rağmen pek dikkat kesilmesemde, son zamanlarda "bir ay sonra enpara harcadığın paranın yarısını geri hesabına yatıracak" şeklinde muhabbetler duymamla beraber araştırdığım, bunun üzerine sadece 50 liraya kadar olan harcamaların yarısını geri yatırdığını, üst limit olduğunu ve 50 lirayı geçince herhangi bir ücret yatırılmadığıyla karşılaştığımdır. bu mantıkla aylık en fazla 25 lira kâr edilmektedir, yoksa benim gözden kaçırdığım bir şey mi vardır diye meraklar içerisinde olduğumdur.

brother in arms

(bkz: brothers in arms)

96 yı kafasında 8 e bölemeyen adam

tabikide 40 yapar diyerek bitirilmesi gereken tartışmadır.

grup indirimi

kadrosunda aşçı, bahçıvan, şöför ve uşak bulunan bir filmdir.

izombie

ilk bölümünden alınan itibar ile, çok bağlayıcı olacağa benzememekle beraber, vakit geçirmek için güzel bir dizi olacağa benzemektedir.
--spoiler--
"etrafta gördüğü eşyaları niye çalıyordu şimdi bu zombi ? sonra geri yerine bıraktı ama var bunun altında bir şey" diye düşündürmüştür ilk bölümüyle.
--spoiler--

babayı almak

filmciye gidip marlon brandonun the godfather filmini almaktır.

aral game e dava açılması

rekabet kurumunun resmi açıklaması ; http://www.rekabet.gov.tr...akkinda-Sorusturma-Acildi

ilgili mağazalara gidip oyun fiyatlarını görünce bunlar kendilerine bağladılar hortumu dedirttikleri zamanın sona ermesi ümidiyle . . .

amerikan filmi replikleri

- hey. bu işi neden benim yerime jacke verdin ?
+ böylesinin daha uygun olacağını düşündüm.
- lanet olsun, bu benim işimdi.
+ hey, neden sakinleşip kendine bir içki almıyorsun ?
- jack her şeyi mahvedecek ve bu iş bizim başımıza kalacak. lanet olası federaller geldiğinde seni korumayacağım.

destiny

gün itibariyle başladığım oyundur. single takılarak görevler boyunca ilerlemekteyim ancak ne zamana kadar böyle gider bilinmemektedir. oynayan yazarlardan mesaj beklediğimdir.

sözlükteki en yakışıklı yazar

(bkz: sol frame de nickini görmek)

spotify

son güncellemesiyle uygulamalar sekmesini kaldırmıştır. uzun bir açıklama yaparak sebeplerini belirtmişlerdir ama yinede kendi ayaklarına sıkmışlardır.

https://developer.spotify.com/technologies/apps/

chappie

hugh jackmanın kötü rolde olduğu filmdir. bu adama kötü olmakta yakışıyormuş dedirtmiştir.

yazar nicklerinin bir üst versiyonları

Kedi başmühendisi.

tv de ilk kez yayınlanan film izlemiş efsane nesil

- ben bu filmi izledim.
+ nerde izledin olum, tv de ilk kez diyo.

Muhabbetleriyle yalancıyı ortaya çıkaran reklamlardır.

shatter me

lindsey stirlingin ikinci stüdyo albümüyle aynı adı taşıyan bir parçasıdır. albümünde vokal bulunan iki parçadan birisidir, diğerleri sadece enstrümantaldır.

sözleri ;

I pirouette in the dark
I see the stars through a mirror
Tired mechanical heart
Beats 'til the song disappears

Somebody shine a light
I'm frozen by the fear in me
Somebody make me feel alive
And shatter me
So cut me from the line
Dizzy, spinning endlessly
And shatter me

Shatter me!
And shatter me

If only the clockwork could speak
I wouldn't be so alone
We'd burn every magnet and spring
And spiral into the unknown

If I break the glass then I'll have to fly
There's no one to catch me if I take a dive
I'm scared of change and the days stay the same
The world is spinning but only in gray
If I break the glass then I'll have to fly
There's no one to catch me if I take a dive
I'm scared of change and the days stay the same
The world is spinning but only in gray

Me...!
Shatter me!
And shatter me!

çevirisi** ;

karanlıkta tek ayak üzerinde dönerken
aynadan yıldızları görüyorum
yorulmuş mekanik kalp
şarkı kaybolana kadar atıyor

birisi bir ışık yaksın
içimdeki korkuyla donduruldum
birisi beni hayata döndürsün
ve beni parçalara ayırsın
beni çizgiden çek
sersemledim, olduğum yerde dönüyorum

beni parçalara ayır

eğer saatin mekanizması konuşabilseydi
bu kadar yalnız olmazdım
tüm mıknatısları ve yayları yakardık
ve bilinmeyene doğru kıvrılarak giderdik

eğer camı kırarsam uçmam gerekecek
eğer suya dalarsam kimse beni yakayalamaz
değişimden korkuyorum ama günler aynı kalıyor
dünya dönüyor ama sadece gri renginde
eğer camı kırarsam uçmam gerekecek
eğer suya dalarsam kimse beni yakayalamaz
değişimden korkuyorum ama günler aynı kalıyor
dünya dönüyor ama sadece gri renginde

beni...!
beni parçalara ayır

birdman

fragmanında bulunan patlama, süper kahramanlık, uçma sahneleri ile hiçbir bağlantısı olmayan filmdir. son derece günlük yaşamdan bir hikaye anlatılmaktadır. fragmanını izleyerek film hakkında bir eleştiride bulunmak doğru olmaz.

--spoiler--
riggan isimli ana karakterimiz, uzun yıllar önce birdman adında süper kahramanlık temalı 3 serilik filmin başrolünde bulunmuştur. birdman ile çok sevilen bir aktör haline gelen riggan, birdman serisine devam etmeme kararı almıştır. aradan geçen senelerden sonra parası bitme aşamasına gelmiştir. tekrar para kazanmak için bir tiyatro oyunu düzenleme, aynı zamanda bu tiyatro oyununda oynama kararı almıştır. devam eden provalar, seyircilerin ön izleme sonucundaki beğenmeyişleri, bulunan aktörün burnunun havada oluşu gibi oyunu kötü yönde etkileyecek birçok etmenin arasında, riggan bir şekilde başarılı olma çabasındadır. geçmiş günlerinden gelen birdman, iç sesi olarak sürekli riggan ile konuşmakta, yerinin tiyatro olmadığını, birdmanin dördüncü filminini yapmasını söylemektedir. riggan ise içindeki bu sesle sürekli karşı gelmektedir. tiyatroda bulunacak olan eleştirmenle tartışmaya giren riggan, eleştirmenden olumlu yazı alma şansını yok eder. tiyatro oyununun kötüye gidişiyle beraber, iç sesine, yani birdmane kulak vermeye başlayan riggan, kendisini birdman olarak etrafa roket atarken, şehri yok ederken, havada uçarken görür. tiyatronun gala gecesinde kapalı gişe oynanan oyunları ilk yarıda fazlasıyla sevilir. ikinci yarıda ise riggan, oyun gereği kullanacağı sahte silah yerine gerçek bir silah kullanarak sahnede kendisini vurur ve burnunu koparır. oldukça fazla sevilen oyun ve sahnede ilk kez gerçek kan kullanılmasına karşı olumsuz yazı yazamayacak olan eleştirmen, oyunu çok beğendiğini söyler ve oyun gazetenin ön sayfasında yerini alır.
--spoiler--

belki insanların gençlik yıllarında anlayacağı bir film değildir ama uzun süre bir işi yapmış, daha sonra o işi bırakarak uzun yıllar sonra aynı işi daha küçük çapta yapmaya çalışan ama sürekli bir engele takılan insanların beğenerek izleyeceği tarzda bir film. bir taraftan geçmişi bırakmak isterken, bir taraftan geçmişteki tecrübelerinden faydalanmaya çalışan birisinin hikayesidir.

meyve çalan çocuklar

görsel

lindsey stirling

14 temmuzda* istanbula gelecek olan kişidir.

http://www.lindseystirling.com/tour/