1. 1.
  istanbul'da kağıthane yakınlarında bir semt.
  2 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  ingilizcede çokgen anlamına gelen kelime.ayrıca ateşli,havalı silahlarla hedeflere ateş edilebilen yer.insanın stres atmasını,rahatlamasını sağlar.
  1 ... elendil
 3. 3.
  silah ve tüfek gibi hafif silahlara özgü atış yeridir
  1 ... ingılışık
 4. 4.
  ekran kartlarının 3b modelleme yaparken bir saniyede ne kadar çok, o kadar iyi mantığyla hareket ederek oluşturdukları geometrik şekil.
  1 ... tankut kabza
 5. 5.
  Kısa dönem denizci askerlerin, Aralık celbi dışındaki tüm celplerde acemilikleri için gittikleri birlik. Aralık celbinde Poligon dışında (bkz: iskenderun Deniz Er Eğitim Komutanlığı)'na da gider kısa dönemler.
  ... timsah48
 6. 6.
  3d de noktalarin cemaat kurmuş halidir. cemaat elemanları arttıkça ortamda bir güç doğar ve iş bölümü artacağından ve çeşitleneceğinden kalite artar.
  ... heretic
 7. 7.
  gazi üniversitesi'nin, ankara'daki üniversiteler arasında ilk ve tek* havalı atış poligonuna sahiplik ederek hava attığı şey. başka bir aktivite bulamamışlar sanırsam.
  ... kutupsal form
 8. 8.
  Asıl adı "izmir Deniz Er Eğitim Tabur Komutanlığı" olan 5 bölükten oluşan kısa dönem denizci askerlerin acemilikleri için gittikleri, çok az bir kısmının usta asker olarak orada kaldığı bir birlik.Acemi asker olarak gittiyseniz gayet tavsiye edilesi bir yerdir (hoş seçme şansınız olmuyor ya neyse)2. bölüğe düşerseniz özellikle de gece koğuş nöbetlerinde işinize yarayacak olan her daim sıcak su sebilleri elinizin altındadır. Tabi bunun için gündüzden neskafe yada çayınızı hazır etmeniz gerekiyor. Ayrıca yemekhane girişlerinde bulunan 3 adet neskafe otomatıyla da (gündüzleri) bolca ve ucuza kahve içmeniz mümkündür. Torpillilerin gittiği yermidir orasını bilemem ama eğer torpilliyseniz özellikle ihtimam gösterirler size...Acemiliğiniz süresince dışarı çıkamadığınız için oranın yemeklerinden yemek durumundasınız. Eğer yemiyorum diyorsanız gayet uzun bir kuyruğu göze alıp tost sırasına girmek mecburiyetindesiniz.hee tostları gayet lezzetlidir. Yada en azından biz çok acıktığımız için bize öyle geliyordu...5 bölük yemekhaneye girerken 5 ayrı kapıdan girer her bölük 3 ayrı mangadan oluşur. Her manga sırası geldiğinde ilk olarak yemekhaneye girer. Her askerin mutalaka en az bir kez yemekhane de çalışması zorunludur. Her bölüğe ayrı bir iş verilir sırasıyla bir gün komple tabak silme bir gün bulaşık (en berbadı) bir gün mutfak. Bunu seçme şansınız da yok ne gelirse bahtınıza...Ayrıca özellikle kış ayındaysanız eğitimler zamanında yağış varsa hemen içeriye alırlar. ya boş bırakırlar yada dershaneye alırlar...
  1 ... fdngnr
 9. 9.
  Kırık çizgilerden meydana gelen hatların oluşturduğu bölgedir.
  ... hasta la victoria siempre
 10. 10.
  atış talimi yapılan kapalı alan.
  -1 ... linka