bugün

Hedefleri vurmayı beceremediğim için, sinirlerimi bozan eğlence.
(bkz: atışalanı)
Köyde kendi poligonum var
En kralını yaptım

Bol bol yakıyoruz.
istikamet, limontepe komutunun sıkça duyulduğu er eğitim alayı.
karaburuna gidecek diyor halk esnaf vs. nedense.
Bugün izinliydim biraz kafa dağatayım deyip gittim, isav'a bu sefer.

Çok kalabalıktı bir de silah çakma glock, bir sekişi var sanırsın mitralyöz tetik mekanizması aşırı güvenlikli değişik.

Mermi başı 3 tl.
Minimum mermi 10 adet.

Yani atışa başlarsanız cebinizden çıkacak en düşük rakam 30 tl.
izmir ili karabağlar ilçesine bağlı bir mahalle.
Acemiliğimi yaptiğin er eğitim taburu 5bolukten oluşur. Rütbeli persenolin tamaminin piyade olduğu ve çoğunun manyak olduğu en yuksek rutbelisinin yarbay olduğu tabur.tabur komutanınaselam vermek için yarim saat oncedensiraya sokarlardi bizi
ankara da gittiğim mekandır. Çok güzel silahları ve sistemleri var. Boş vakitte bir arkadaşınızla kontrollü olarak kullanabileceğiniz bir mekan.
Izmir de bir semt adı.
adamda sinir stres bırakmayan mekan.
izmir deniz er eğitim komutanlığının adıdır ya da bulunduğu yerdir.eskiden torpillilerin acemiliğini yaptığı yerdi sonra fatih altaylı'nın poligon çiftliği yazısından sonra torpillieri buraya vermemeye başladılar ondan sonrası hakkında bir fikrim yok.

acemiliğin yapıldığı en rahat yerlerden biridir.komutanlığını en son yarbay rütbesinde biri yapıyordu.

aynı zamanda disiplin evini de içinde barındırır.izmir bölgesinde(belki ege de dahildir) sicile işlenmeyecek suçlar burada cezalandırılır.

normal şartlar altında yani torpilin yoksa, 10 metre karelik bir alanda 10 kişi eğitim yapar oturur kalkar yatarsın ve sürekli temizlik mıntıka ve eğitime tabi tutulursun
belli bir disiplini ve uyulması gereken kuralları olan silah atış alanıdır.

atış poligonunda görevliler ve atıcılar tarafından uyulması gereken kurallar şunlardır:

a) görevliler poligonlara alkollü olarak girmek isteyenleri men ederler.

b) atışı idare eden görevli, emir verinceye kadar, atıcı cephane dağıtma yerinden cephene alamaz ve
cephane ile ilgili görevli de cephane veremez.

c) silahlar, sadece atış hattında doldurulur ve boşaltılır.

d) silahlar sadece atışı idare eden görevlinin komutu üzerine doldurulur.

e) atışı idare eden görevli atış yolunun emniyette bulunduğunu görüp doldur ve atiş serbest komutunu verinceye kadar herhangi bir atış noktasından atış yapılamaz.

f) atış görevlisi tarafından muayeneden geçip boş ve emniyetli durumda olmayan hiçbir silah atış hattı dışına çıkarılamaz.

g) emniyette olsun veya olmasın, silah, atış hattında bir yerden başka bir yere dolu olarak taşınamaz.

h) sıcak namlulu bir silahın namlusunda fişek bırakılamaz.

i) atış hattının gerisinde iken silah kurulamaz ve doldurulamaz.

j) atış yapılacak veya atış yapılan silahların basit onarım ve temizleme işleri atış hattı dışında ayrı bir bölmede gerçekleştirilir. bu bölüme görevlilerden başkası giremez.

k) atış yerinde meydana gelebilecek kazalarda ilk yardım müdahalesi yapabilmek için, lüzumlu ilk yardım malzemesi ve ilaçların bulundurulması zorunludur.

l) bu maddede belirtilen kuralların, trap-skeet atış alanı, tabanca ve tüfek atış poligonlarında herkesin görebileceği bir yere atış talimatnamesi olarak asılması zorunludur.

her ne kadar bu kurallar gelen müşterilerin ve poligon çalışanlarının emniyeti için olsa da, gönüllerdeki poligon aşağıda linki verilen videodaki gibi bir yerdir.

http://tinyurl.com/2upg2gf
poligon demek güzelyalı'nın en güzel yeri demek. hatta an itibarı ile içinde bulunduğum yer. izmir'in her yeri poligon.
izmir'in güzel semtlerinden biri kaptır gel ordan güzelyalı'ya ohh be bütün yollar semtimiz güzelyalı'ya çıkıyor ne güzel...
kadastro çalışmalarında, yersel ölçümde mevzi koordinat sisteminde koordinatı olan noktadır.
duvar köşelerinde, art işareti ve işaretin altında herhangi bir sayı var ise bilin ki orda poligon vardır.
poligonlara sahip çıkın, çünkü tarla sınırlarınız ve diğer mülkiyet sınırınızın belirlenmesinde yardımcı oluyor.
üç ayaklı dürbün denilen alet, onun üzerine kurulup, noktanın koordinatı ona girilip ölçüm yapılıyor.
sonra vay duymadım ben bilmedim demeyin.
atış talimi yapılan kapalı alan.
Kırık çizgilerden meydana gelen hatların oluşturduğu bölgedir.
Asıl adı "izmir Deniz Er Eğitim Tabur Komutanlığı" olan 5 bölükten oluşan kısa dönem denizci askerlerin acemilikleri için gittikleri, çok az bir kısmının usta asker olarak orada kaldığı bir birlik.Acemi asker olarak gittiyseniz gayet tavsiye edilesi bir yerdir (hoş seçme şansınız olmuyor ya neyse)2. bölüğe düşerseniz özellikle de gece koğuş nöbetlerinde işinize yarayacak olan her daim sıcak su sebilleri elinizin altındadır. Tabi bunun için gündüzden neskafe yada çayınızı hazır etmeniz gerekiyor. Ayrıca yemekhane girişlerinde bulunan 3 adet neskafe otomatıyla da (gündüzleri) bolca ve ucuza kahve içmeniz mümkündür. Torpillilerin gittiği yermidir orasını bilemem ama eğer torpilliyseniz özellikle ihtimam gösterirler size...Acemiliğiniz süresince dışarı çıkamadığınız için oranın yemeklerinden yemek durumundasınız. Eğer yemiyorum diyorsanız gayet uzun bir kuyruğu göze alıp tost sırasına girmek mecburiyetindesiniz.hee tostları gayet lezzetlidir. Yada en azından biz çok acıktığımız için bize öyle geliyordu...5 bölük yemekhaneye girerken 5 ayrı kapıdan girer her bölük 3 ayrı mangadan oluşur. Her manga sırası geldiğinde ilk olarak yemekhaneye girer. Her askerin mutalaka en az bir kez yemekhane de çalışması zorunludur. Her bölüğe ayrı bir iş verilir sırasıyla bir gün komple tabak silme bir gün bulaşık (en berbadı) bir gün mutfak. Bunu seçme şansınız da yok ne gelirse bahtınıza...Ayrıca özellikle kış ayındaysanız eğitimler zamanında yağış varsa hemen içeriye alırlar. ya boş bırakırlar yada dershaneye alırlar...
gazi üniversitesi'nin, ankara'daki üniversiteler arasında ilk ve tek* havalı atış poligonuna sahiplik ederek hava attığı şey. başka bir aktivite bulamamışlar sanırsam.
3d de noktalarin cemaat kurmuş halidir. cemaat elemanları arttıkça ortamda bir güç doğar ve iş bölümü artacağından ve çeşitleneceğinden kalite artar.
Kısa dönem denizci askerlerin, Aralık celbi dışındaki tüm celplerde acemilikleri için gittikleri birlik. Aralık celbinde Poligon dışında (bkz: iskenderun Deniz Er Eğitim Komutanlığı)'na da gider kısa dönemler.
ekran kartlarının 3b modelleme yaparken bir saniyede ne kadar çok, o kadar iyi mantığyla hareket ederek oluşturdukları geometrik şekil.
silah ve tüfek gibi hafif silahlara özgü atış yeridir
ingilizcede çokgen anlamına gelen kelime.ayrıca ateşli,havalı silahlarla hedeflere ateş edilebilen yer.insanın stres atmasını,rahatlamasını sağlar.