bugün

ankarada bulunan,robot topluluğunun baya bi iş yaptığına tanık olduğum üniversite.
1926 yılında kurulan Türkiye'deki ilk öğretmen okuludur. 1982 yılında üniversite olmuştur ve halende öğretmenlik alanındaki eğitim kalitesiyle anılır.
Türkiyedeki en iyi maliye bölümüne sahip üniversite

(bkz: gazi iibf)
mühendislik fakültesi dışında ülkücü yuvası olduğu söylenebilir.eğitimi mühendislik fakültesi dışında kalitesizdir.üniversite okunacak yer değildir ama gezi veya hatun amaçlı gidilip görülmesi tavsiye edilir.
http://www.gazi.edu.tr
Ankara' da ki ön yargıların aksine eğitimi tüm fakülteleriyle iyi seviye de olan üniversitemiz. Bir çok okulun eksik yönleri olduğu gibi yeterince eksiğide bulunmakta.* *
oldukca daginik bir yapiya sahiptir. kampus havasi bulunamaz. besevler, maltepe, emek ve golbasi gibi yerlerde fakulteleri bulunmaktadir. ozellikle muhendislik, tip, egitim (gazi egitim ve teknik egitim) ve iktisadi idari bilimler fakultelerinde egitim oldukca iyidir. soyle ki tip fakultesinin tus'ta basarisi oldukca yuksektir. bircok onemli burokrat da iibf'den yetismistir.

muhendislik fakultesi ise eskiden ankara devlet muhendislik mimarlik akademisi (admma) olup hala da eskiler tarafindan oyle anilmaktadir. oldukca fazla teori yuklerler adama, sac birakmazlar. ornegin elektrik-elektronik muhendisliği bolumunu bitirmek icin minimum 6 yil gerekir. (kendimden biliyorum) (bkz: yoksa ben mi malim)
gazi üniversitesi rektörü bugün itibariyle televizyonda bir programa katılıp 70.000 kişinin olduğu bir yerde 2 kişinin kavga etmeme olasılığı çok düşüktür diyerek açıklama yapmıştır. Biz de bu bakış açısından dolayı kendisini kutluyor, madalyasını vermek için merkezimize bekliyoruz.
öğrencilerinin testere satır ve döner bıçaklarıyla gezdiğini düşündürten lise evet anca lise olabilir
(bkz: cansuyu bayramı)
(bkz: bira)
(bkz: saldırı)
ülKücü yuvası olduguna dair yorumları okuyup sadece gülmekle yetindim. ülkücü kişiler diye ayırdıgınız grup, azınlığı oluşturmaktadır ve bunun yanında herkesin hatırlaması gereken bir şey varki oda, TÜRKÜĞÜYLE gurur duyan kişileri dışlayıp ' ülkücü tayfası ' adını verip aslında kendi türklüğünüde hiçe sayıyordur. gazi üniversitesi artık o eski günlerinden çok uzakta, her fakültesinde çağdaş eğitim sistemi benimsenmiştir. bilip bilmeden konuşmak kolaydır, bu kadar konusulacagına gelıp gorurlerse ne kadar sacmaladıklarını farkına varırlar. GiF...
yapı itibariyle dağınık, her sene yaşanan aptalca olaylar yüzünden imaj namına birşeyi kalmayan, eğitimi iyi ancak mühendislik-mimarlık fakülteside okuyorsanız hiçbir ülkücü faaliyetin olamamsından mıdır nedir (olay yoksa hizmet de yok) kendinizi gazinin üvey fakültesinde okuyor hissttiğiniz üniversite.
odtu'nun her bakımdan counterpart'ı.
özellikle fen edebiyat fakültesi istatistik bölümü çok zordur.
milliyetçi gençlerin hayalindeki üniversite ahhh aahhh
bir ülkü ocağının kampüse yayılmış hali. vatan millet sevgisinden dem vururlar. ne kadar sevgi besledikleri bünyelerindeki profesörlerin niteliğinden de bellidir;

(bkz: atilla yayla)
(bkz: kemalizm ilerlemeden çok gerileme demektir)
"gazili olmak ayricaliktir" gibi bir slogana sahip universite..
mehmet ali kılıçbay da aynı üniversitenin hocasıdır.
(bkz: sapla samanı birbirine karıştırmak)
i.i.b.f deki travesti güvenliğinden vazgecmediğim üniversitedir.
Zihinsel engelliler öğreetmenliğine en yüksel puanla alım yapan üniverstedir. Ankara'da bulunur, en az olayın yaşandığı üniversitedir.

8 sene sonra gelen edit, yazım ve noktalama.
an itibariyle genç bakış programının konuk olduğu üniversitedir. "tek ses, tek nefes, tek tip, teokratik bir görüntü" çizmektedirler.
yeni logosu için;

http://img110.imageshack....g110/3397/gazilogoai4.jpg
uzun saçlı ve küpeli erkekler için cehennemin dünya versiyonu olan eğitim yuvasıdır. ülkücüğü ön planda tutup dine bağlı öğrencilerden kuruludur ama hiçbiri ne gerçek ülkücülüğü bilirler ne de islamiyeti. sadece bir kişiye karşı 100 kişi kavga etmeyi bilmektedirler.
Cumhuriyetin ilanından sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün girişimiyle bir enstitü kurulması kararı üzerine, 1926 yılında "Orta Muallim Mektebi ve Terbiye Enstitüsü" açlır,enstitünün adı 1929 yılında "Gazi Orta Muallim Mektebi ve Terbiye Enstitüsü" olarak değiştirilir ve bu isimle uzun yıllar hizmet verdikten sonra 1976 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü ismini alır.1982 yılında ismi resmen Gazi Üniversitesi'ne dönüştürülür.yani gazi üniversitesi kökleri cumhuriyete dayanan sayılı üniversitelerden birdir.

siyasal görüşünün sanki başka hiç bir üniversitede siyasal görüş bulunmuyormuşcasına sürekli surette ön plana çıkarılması nedeniyle kaliteli eğitimini yeteri kadar ön plana çıkaramaması üzücüdür. zira gazi üniversitesi 14 Fakülte, 5 Yüksekokul, 9 Meslek Yüksek Okulu ve 5 Enstitü ile toplam 33 yüksek öğretim birimi eğitim vermektedir ve 35 Araştırma Merkezi bulunmaktadır, ki bu rakamlar azımsanacak düzeyde değildir.

gazi üniversitesi diğer tüm alanlarda olduğu gibi medyanın kurbanlarından biridir. zira nasıl haberlerde bir olay olduğunda bu anlatılırken 'ülkücü mafya' şeklinde bariz betimlemeler yapan medya, bu tarz olaylara karışan kişiler solcu olduğunda bunu 'solcu mafya' şeklinde dile getirmiyorsa; aynı şekilde solcu görüşte olan universitedeki olayları bu kadar duyurmazken gazide olan en ufak bir olay haber olmakta ve her seferinde bunu yapanların siyasi görüşü özellikle vurgulanmaktadır. bunun doğal bir sonucu olarak universitenin içini bilmeyen insanlar dışardan kolaylıkla ahkam kesmektedirler. 'gazi ülkücü kroların yuvası!' bu durumda denebilecek tek şey 'hadi ordan!' dır. zira hangi zihniyet 10-20 bilemediniz hadi abartalım 50 kişinin yaptığı bir olayı nufusu bunun yüzlerce katı olan bir topluluğa mal edebilir? bunu yapmak mantıklı mıdır? tabi bu soruların cevabını tek kişiye bakarak yüzlerce kişi hakkında hüküm veren, yani hakkı ve haddi olmadan insanları sınıflayan kişilere sormak mantıksızdır. burada 'gazi üniversitesinde siyasi olaylar olmuyor, olmadı, insanlar bu durumdan sıkıntı duymuyor, duymadı' demek ne kadar yanlışsa, aynı şekilde bütün üniversiteyi bu şekilde itham etmek de o kadar yanlıştır. hele hele bunu yapan kişiler gazideki eğitimi ve ortamı bilmiyorlarsa..

gazi üniversitesi başarılı bir üniversitedir efendim. eğitim fakültesindeki öğretmenlik bölümleri türkiye'deki en yüksek puanlarla öğrenci almaktadır. aynı şekilde tıp fakultesi olarak da gazi üniversitesi ön sıralardadır, Tus başarıları da bunun bir kanıtıdır. mühendislik mimarlık fakültesi, dişçilik fakültesi ve burada adını tek tek zikretmenin anlamsız olacağı bir çok fakültede kaliteli hocalarıyla başarılı bir eğitim vermektedir. bunu bölümlerin öğrenci alış puanları ve mezunların başarısına bakarak anlamak çok kolaydır *

netice olarak bilip bilmeden, görmeden, eğitimi hakkında fikir sahibi olmadan oturdukları yerden, sadece basına yansıyan kısmıyla 20-30 kişinin yaptığını bütün universite öğrencilerine maletmek mantıksızlığın daniskasıdır. asıl bağnazlık ve geri kafalılık budur.
iki sene önce bir arkadaşımı ziyaret amaçlı gittiğim ve keçi sakalım yüzünden tehtit edilerek kovulduğum gerici herifler yuvası.*
"gazi obası bozkurtların yuvası" sloganını sıkça duyabileceğiniz, yeni rektörünün radikalliği sebebiyle birçok öğrenci görünümlü militanın kovulduğu, yine de eğitim bilimlerinin iyi işlediği güzide bir üniversitemizdir...
türkiye'de başörtülü bayanların derslere rahatça girebildiği tek üniversite olduğu için, medya tarafından en ufak olumsuz bir olayda sanki bütün okuyanları faşist gibi gösterilen bahtsız üniversite.
mühendislik ve teknik eğitim fakültelerinin, ülke sanayisinin en üst kademelerindeki teknik elemanları yetiştirdiği türkiye'nin en büyük üniversitelerinden biri.