bugün

Gidip açılamazsın ama çoğu insandan daha fazla seversin çünkü bu işler böyledir.
Hayatımın tüm kritik evrelerinde yaşamış olduğum sürekli dayanamayıp açıldığım üzerine şaşmaz bir şekilde ret yediğim mevzu.

Kaderim böyleymiş demekten başka alternatif bulamıyorum hayır üzerime gelmeyin çirkin olabilirim, evet belki çekici bile olmayabilirim ama herkesin alıcısı varken benim yoksa burada başka bir şey var diyerek işin içinden çıkıyorum.
çok saçmaymış. üstünden 3 yıl geçince fark ettim.

t: karşılık beklemeden birini tüm yüreğinle sevmek
Aşkın kendisi iğrenç bir duygu, karşılıksızı ayrı iğrenç.
Aşk dediğimiz şey tamamen hormonal, geçici. Aynı tutkuyla devam ediyorsa ona saplantı deriz. Daha sakin devam ediyorsa sevgi deriz ki budur aranılan.
Ama aşk bir yalandır. Aşk iğrençtir. Nefret ediyorum amk duygularından.
Sonucunda senin üzüldüğün şeye neden methiyeler düzersin ki?
Liseli aşkı olarak da bilinir.
220 km hızla giderken arabayı geri vitese takmak gibi bir şeydir.
aşkların en safıdır belki de.

platonik aşk, kişideki empatik düşünme becerisini geliştirir. çünkü aşık kişi, maşuku hayalinde canlandırır, ona bir karakter kazandırır. Onu konuşturur düşlerinde. Farklı bir insan olarak düşünür, kendini onun yerine koyar. Hem kendini hem de o'nu oynar hayallerinde. halden anlayan insan oluverir çıkar en sonunda karşınıza.

bugünkü liseli bebeler gibi "seviyosan git gonuş gankaa" mantığıyla hareket etmez. şimdiki bebeler şehvetin adına aşk demişler, ağızlarında sakız yapıp tüketmişler. kızlar hafifmeşrep, oğlanlar şehvetperest... Biri kuyruk sallar öbürü atlamaya dünden razı. eski dönemler gibi utanma sıkılma yok, platonik sancılar çekmek yok ki. Sonra gençler niye böyle falan filan. zaman hep aleyhimize işliyor, hep...
içten içe öldüğün kişi yanındayken yüzüne dahi bakmamak.
Platonik mi kalacak yoksa karşılığı olup olmadığını öğrenmek için konuşulacak mı kaygısı yaşamak.
Bence bir kere yaşadıktan sonra tövbe edilmesi gereken durum. Tamam birkaç ay iyi hoş oluyor da benim gibi 5-6 yıl suyunu çıkarmaya gerek yok. ideal süresi 3-5 aydır. Fazlası ruh sağlığına zararlı.
Kanserin bir çeşidi.
ütopik bir aşk tasviridir zihninde.
karşılıksız sevmek, henüz açıklamadagin kisiye besledigin hisler değil. yaşamayı arzu ettigin hisler bütününü, bir insan suretine indirgeme çabasıdır.
hani diyor ya üstat gönlüm hep seni arıyor, neredesin sen? platonik aşkın en güzel tanımı budur bence. hep içindedir ama henüz hiçbir yerdedir.
Seni kardeşim olarak görmüştüm sözünün peşinden gelen durum.
iyidir. insana yaşama sevinci verir. motivasyonunu artırır.
aptalların seçtiği ilişki türü. bak dostum gelmişsin 20-30 yaşına bundan sonra daha kaç sene yaşayacaksın? sen beklersin o beklemez birisini bulur. bekledikçe o kişiye kafayı takıyorsunuz belki o kişiyle sevgili olsan sana hiç uygun olmadığını anlayacaksın. hayır en kötü ne olabilir red yersin. akabinde gönlün rahat şekilde silebilirsin o kişiyi kafandan.

insan 3 yılda 300 tane insan tanır ve eminim sana en uygun olan kişiyle de karşılaşırsın. böyle mallıklar yapmayın.
insanın en güzel dönemidir, aynı zamanda en alıngan en kırılgan dönemdir de, platonik his beslenen kişinin bir hareketinden dünya anlamlar çıkartırsınız.
geceleri onun hiçbir zaman fark etmeyeceği kelebek etkisi yapacak davranışlarınızı planlarsınız falan falan.
Bir çeşit takıntı hastalığıdır. Psikolojik açıdan bir kabul görme/ait olma sendromu olabilir.
siz mal gibi o kız için ağlarken kendisi sabaha kadar ''daha hızlı aşkım'' diye inliyor, bilin de ona göre çekin acınızı.
siz, sizden haberi olmayan birini severken o her gece başkasının altında inler. zor bir durum.
Dört beş sene önce başıma gelen zor durum.
Ah lise yıllarım.
Ortaokulda terk ettiğim.
Mefhumu yani.
Platonik aşkı defalarca yaşayan biri olarak söylüyorum;

Bir kişiye aşık olduğunuzda o aşkın platonik aşk olduğunu anladığınızda siktir edin gitsin.Yoksa üzülen hep siz olacaksınız.
genelde çok acı çekilen bir aşktır.
onun her düşüncesine katılmak her ne kadar da size uymasa da o düşünce.
kalabalık bir ortamda, görüş açınızda olmasa bile onun sesini herkesin içinden ayırt edebilmek...
karşılık bulursa bütün büyüsü bozulur.
''Kolomb, Amerika'yı bulduğunda mutlu değildi, ararken mutluydu".
Aşık olunan kişinin haberi yoksa bence eğlenceli olabilir. Lisede yaşardık böyle şeyleri. Sanırım o zamanlar bir kalbim vardı.