bugün

takdir edilesi kalın hamur super supreme pizzasını yapan pizzacı..
eskiden evlere servis yaptiklarinda basketbol topu veriyorlardi bunlar. zaten en son o zaman yedim burda.
sınırsız pizza yemeye gidilen ama kolası pahalı oldugu için sırayla dışarı çıkılıp kola içilen ve hiçbişe yokmuş gibi gelip delicesine pizza yemeye devam edilen pizzacı.
yemek sepet internet
bu üçü bir araya gelince bu pizza sipariş verilirse orta buyuk boy bi tane de bedava
ama abd*ingiltere*israil karsiti olunca almamak salıverilir
pizzasının tadı gün geçtikçe kötüleşen fakat yaptığı sınırsız pizza promosyonu ile her dem tercih edilebilen pizza restaurantı.

(bkz: domino s pizza)
(bkz: little caesar s)
gelmiş geçmiş en iyi pizzacı için de
(bkz: sicilys pizza)
amerikanyada yıllar evvel bir italyan ailenin açtığı pizza restoranıdır.ismide ilginçtir. bu kulübeye bir reklam panosu asılacaktır fekat pana o kadden küçüktürki pizza dan sonra pek yer kalmaz olnlarda kulübenin çatısı şapkaya benzediğinden hut sığdırıveriler olur sana pizza hut.deniz ve güneş favorimdir.
Eskiden Kafkas'ın yanındaydı.Kampanyalar yapardı.Dönen bir dart tahtası* vardı ve hediye kazanılırdı.Bana %50 indirim çıkmıştı.Ancak çocuk olduğumdan Pele'nin imzalı topununu isterim diye tuturmuş ve topu almıştım.Şimdi anlıyorum ki en büyük hediye %50 indirimmiş.Bu kadar pahalı bir yer için tabi.
ilginç bir uygulama vardır.Siparişiniz 20 dakika içinde gelmezse ücret ödemiyorsunuz.Ancak asla geç kalmazlardı.
sınırsız pizzası hafta içi ve hafta sonu farklı fiyatlara satılan, farklı fiyat politikası içerisindeki, yenesi pizzalar üreten marka.
salata barıyla farklı tadlar sunan ayrıca gerçekten kalitesiyle göz dolduran zaten pizzalarıyla adını duyuran marka. sarımsaklı ekmeklerini nasıl seviyorlar bir onu anlamış değilimdir. taksim 'de iki adet şubesi vardır.
maximum kart ile yapılan alışverişler sonrasında %2 maxipuan kazanmanıza imkan veren firmadır.
salata bar adı altında insanın içini dışına çıkaran bi kurum.halen unutamıorum nasıl kustuğumu..
sadece pizza hamuru süper olan pizzacı. 10 dakika geç kaldık diye pizzamızı millete yediren kurum.
pizzaları, salataları ve makarnaları bir yana, beyaz şaraplı leziz tiramisusunun yeri apayrı olan restoranlar zinciri.
koskoca bir bardak kolaya 2 dl kola koyup kalanını buzla dolduran restaurant.mc donalds bile daha insaflı bunlardan.

not: dl desilitre değil, damla dır.
türkiyedekileri bilmem ama londra semalarında olanları, 5 pound'a biz öğrencilere sınırsız pizzayı bahşetmektedir****.
ada'da ananaslı pizza olayını başlatmış pizzacı. "yahu nasıl yiyorsunuz onu?" derken bir bakayım dedim de, ananas kaşarın altında eriyince ekşi* bi sos karışımı gibi oluyor.

tercihim olmaz ama bulursam yerim. teşekkürler pizza hut.
işte piramit manzaralısı;

29 58' 31.54'' n, 31 08' 27.93'' e
çiftlik evi diye bir pizzası vardır. güzeldir tadı..
damak tadına gösterdiği özeni birazda müşterilerine ve o müşterilerini ağırladığı mekanlara gösterseler daha güzel olacak dedirten yer.
kısa sürede kalp krizi ve ona bağlı rahatsızlıklardan ölmek için pizzalar üreten pizzacı. ben bu kadar yağlı pizza görmedim arkadaş.
1958 yılında amerikanın kansas wichita eyaletinde kuruldu.
1972 yılında pan pizza yı yarattı
1974 yılında restorant sayısını 20 ye çıkardı
1989 da türkiye ye geldi ilk şubeleri istanbul galeria, ankara atakule ve izmir de açıldı
1997 de kentucky fried chicken ın türkiyedeki sahibi olan turkent gıda ve turizm a.ş. tarafından tüm hakları ve ürünleri %100 olarak satın alındı, yani tamamiyle bir türk şirketi oldu.
şu anda türkiye çapında 34 restoranı bulunuyor.
2008 yılı sonunda ki restorant hedefi 50 dir.

pizza hut da müşteri anlayışı customer maniac ve champs ilkelerine dayanır.
bir kere sipariş verdikten sonra butun sene afişlerini evinize yollayan pizzacı.
50. yılını kutlayan ve bunun şerefine pastırmalı ve ıspanaklı pizza çeşitleri satmaya başlamış pizzacı.

promosyon süresince bu çeşitlerin küçük boyları 5, ortanca boyları 10 ytl. fakat ''aynısından 2 al, 1 öde'' bunlarda geçerli değil.
50. yıl şeferine çıkardığı ıspanaklı pizzanın tadı ıspanaklı böreğe benzeyen, ıspanak kısmı tutan da pizza kısmı sekteye uğrayan pizzacı.
kola bardaklarını giderek küçültmeye başlayan yer.*