bugün

spiderman' in maskesiz halidir.olay anında ortadan kaybolarak insanları merak içerisinde bırakan bu nev-i şahsına münasır kişilik daha sonra hiç birşey olmamış gibi geri gelir.kimse de - nereye kaçtın lan sen şerefsiz? demez...
tobey maguire tarafından canlandırılmış, azıcık saf görünümüyle pek sevilmiş karakter.. aşık insandı kendisi ki yüreğimizi de dağlamıştı zamanında..
peter parker için spiderman; kim olduğu,peter parkerlık durumu ise ne yapabildiği.
amerika tandanslı süper kahramanlardan örümcek adamın gerçek hayattaki kimliği. bu şahıs süper kahramanlar arasında en insancıl olanıdır. tamamen şans eseri bir güce kavuşmuş, daha sonra bu gücü başta kendi zevki için kullanmış ama bunun yanlış olduğunu çok acı bir tecrübeyle öğrenmiş ve kendini iyiliğe adamıştır. sürekli örümcek adam kimliği ve peter parker kimliği arasında bir ikilemdedir. pek çok kez kahramanlığı bırakmanın eşiğine gelmiş ama bir türlü gönlü el vermemiştir. süper kahramanlar arasında muhtemelen en espirili ve en hüzünlü olanıdır. normalde bir superman kadar güçlü veya bir batman kadar zengin ve teknoloji sahibi olmadığı halde kendisinden çok çok güçlü düşmanlarını zekası sayesinde alt edebilmiştir. insancıl olması bu kadar sevilmesindeki 1 numaralı etkendir.
spider man'in yandan yemişi.
new york'un tehlikeli sokaklarına güzelim sevgilisini * bırakmış arayıp sormayan sorumsuz kahramandır. e be kardeşim filmi izlerken koskoca şehirde kızın başına bir şey gelecek diye ben stres oldum sen yok şehirin altın anahtarıymış yok bilmemneymiş kızı yanlız bıraktın. bırı kızı kaçırsa kıza kötü bir şey yapsa yemişim senin kahramanlığını. bu kadar da saflık olmaz ki be kardeşim. kendine gel biraz.
filmlerinde ezik süper kahraman olarak lanse edilen amerikan kahramanı.
tipik bir science geek.
örümcek adam'ın gerçek kimliğidir. parlak bir üniversite öğrencisi olan peter, bir deney kazası sonucu çeşitli güçler kazanmış ve örümcek adam olmuştur. öksüz olan peter, ben amcası ve may yengesi ile yaşamaktayken, örümcek güçlerini sorumsuzca kullanmasından ötürü amcasının öldürülmesini önleyememiş ve bu trajik olaydan sonra büyük gücün büyük sorumluluk getirdiğine kanaat getirip iyilik için mücadeleye başlamıştır. can yoldaşı may yengesidir. ailevi durum bu olunca geçim sağlamaya katkı için yılarca ağırlıklı olarak daily bugle gazetesinde olmak üzere serbest haber fotoğrafçısı olarak çalışmıştır. süper kişiliğini gizlemek en kasıldığı mevzulardan biridir.
(#11967899)

sakın bir daha sen futbol yorumu yapma dediğim yazar.
(#12468604)
bu entry i ile açtığım başlığın mükemmel bir açıklamasını yapmıştır. Duygularımın tercümanıdır. Kutluyorum.
not: güç birliği yaparsak, şirinleri bile görebiliriz.
--spoiler--

--spoiler--

green goblin tarafından öldürülmüştür.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25237999/

--spoiler--

--spoiler--
oda benim gibi aslan burcu olan kahraman...

15 ağustos 1962 doğumlu...
bir yazardır. sanırım mary jane'ini arıyordur.
safım benim.
örümcek adam.
malın önde gidenidir çok afedersiniz. ben spiderman olacağım o mj karısının yüzüne bakmam lan. kemçük ağızlı, uyuntu bi hatun. gönül işte ota da konuyor mary jane e de.
çok güçlü değil ama hafif, dinamik, hızlı, çevik ve ataktır, adamımdır.

hoşgelmiş yazardır ayrıca.

sekizinci nesilmiş la.

(bkz: baltayı daşa vurmak)
son filmde hayal kırıklığı yaratan ergendir.
murat şen 2000'li yılların başında fox kids'te yayınlanan spider-man the animated series'de kendisini başarılı şekilde seslendirmiştir.
Spaydırmendir.
mey denen karı halası mı yengesi mi muammadır.
Yeni vizyona giren filminde "böyle peter parker mı olur amk" dediğim karakter.Son filmini tavsiye etmiyorum.
Oynayanlar arasında zirve tartışılmasız Tobey Maguire'nin. Andrew Garfield ile Tom Holland da oynamıştır fakat gönlümde Tobey yatar. Andrew, Tom'a göre biraz üsttedir. Tom'un filmi ilgimi çekmese de ikinci gelecek filminde Jake Gyllenhaal, Samuel L. Jackson ve Cobie Smulders'in rol alması sebepsiz düşündürüyor.
the new avengers serisinde enteresan gelişmeler yaşayan karakter.

--spoiler--
clint barton'ın " birader, zaten ortalık karışık, aramızda bir sen maskelisin, ekipte kalmak istiyorsan maskeni çıkarman lazım" demesi üzerine önce tereddütte kalmakta, sonra avengers ekibinde kalma isteği ağır basınca maskeyi çıkarıp kimliğini onlara açıklamaktadır. lakin luke cage'in karısı liseden dönem arkadaşı çıkıp "aa ben sana lisedeyken aşıktım" yapınca luke kıllanmaktadır. peter'ın kızı doğru düzgün hatırlamaması üzerine hatun da kıllanmaktadır. işi zor yani.
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar