bugün

entry'ler (27)

öyle bir şey yazın ki sahibinin sesiyle okuyalım

Hoşgeldin Thanos! Avers'in oğlu. Gamora! Thanos'un kızı

tek yürek

Bugünki bölümü beni benden almıştır. Kaç zamandır bu bölümü bekliyordum. Muhteşem oldu.

bir bine

Dünyanın en iyi dostlarından birisidir kendisi.

popmundo

Evet önceki dediklerimi tekrarlamam gerekmektedir.

popmundo

Hala oynayan varsa bana ismini göndermesini ve takılma ricasında bulunacağım oyundur. Şirket var, stüdyo var, para var, kabile var. Fabrika yok, arkadaş yok, popülarite yok. Böyle olmaz Stephen bunları hak etmiyor.

enrique iglesias

Tek şarkısını bir dostum tavsiyesi ile diyelim dinlemiş bulundum. Birazdan da şarkıyı açacağım dinlemek için. Şarkı da "Hero". Muhteşem bir müzik ziyafeti ve zaten Enrique'nin sesine diyecek yok kendisinin diğer şarkılarını dinlemeye itiyor beni sebepsiz. ileride bir gün ha Enrique!

sözlük yazarlarının son okuduğu kitap

nakrem : kızıl sahtiyan
küçük bir hikayedir. bir oturuşta bitirilir ama olay örgüsü ve acaba ne olacak sorularını yöneltmeden duramazsınız. kurgunun akıyor olması hikayeyi canlı tutan özelliği. iyi bir kitap tavsiye ederim.

bizim hikaye

Final yapıp beni özletecek olan dizi. Gerçi şu ara Tayanç Ayaydınlı Tek Yürek'e bakıyorum ama Tek Yürek yokken Bizim Hikaye vardı. Shameless uyarlaması olduğunu öğrendiğimde şaşırmıştım ama "Her şey cinsellik mi be mübarek?" diyerek Fikri'yi alkol çekip hayat yaşayan adam rolüne bürünmesi müthiş. Telifi bence sadece karakter durumuna ödenmiş olması bariz bir durum. Final bölümü çok güzeldi. Teşekkürler emeklere.

the light between oceans

Müzikleri olabildiğine sade bir film. Dram filmidir. Tek ben mi varım bunu izleyen diye sormama sebep olur zira çevremde bu filmi izleyen yok. Michael Fassbender, I. Dünya Savaşı'ndan sağ çıkan bir askeri canlandırıyor ve Alicia Vikander ile evleniyor. iki çocuk kaybeden ailenin bir çocuğu evlatlık(?) almasıyla da filmin gerilimi az buçuk başlıyor. Müthiştir, herkes sevemez bu filmi.

kitap yazsanız son cümleniz ne olurdu

Kitap yazdım son cümlem "Kal sağlıcakla!" gibi bir şeydi. Yine de o hikaye farklı bir boyut benim için.
"Seni sadece ben sevene kadar duracağım o zamanlarda görüşürüz!" muhtemelen bu olurdu.

bir hevesle alınıp kullanılmayan şeyler

Anı defteridir bence. Huyumdan mıdır nedir sadece kurgu yazma taraftarıyım. Gerçi anılarımı daha önce de yazmışlığım oldu fakat kurgu hikayelerimin yerini tutmuyor. Kitap bitirmişliğim var sadece basılmayı bekliyor. Muazzam

öğretmenlik kutsal meslektir palavrası

Öğretmenlik benim zamanımda kutsaldı. Her öğretmen gerektiği gibi davranırdı, tüm öğrencilerine örnek olurdu sadece okul saatleri içinde de değildi. Hayatlarının her anında böyleydiler. Şimdi ki öğretmenlere bakınca tüm büyüsünün bozulduğunun farkındayım. Sağolsunlar yeni nesil biraz şey... Imm... Şey işte ya... Şey...

denize sıfır yerde büyümek

En özelinden bir lutuftur insana. Denizde yüzmek, tatilciler ile bir sezonluğuna yaz aşkı olmak ve hatta o yazı o güzel insan ile dolu dolu geçirmek müthiş bir olgu kendi nezdimde.

antepte kafa keserim diye gezen suriyeli

Hıhım eminim kafa kesmeyi becerirsin sen diyerek yanından ayrılacağım Suriyeli arkadaştır. Gerçi Suriyeli mi belli değil çünkü Suriye fiilen bitti. Resmen bitmeyebilir TSK sağolsun.

ilk adımı atmayan ama arabada sakso çeken kız

Kafası cinsellik dışı çalışmayan insan beyanı. Bir anlık gazla başka şeyler yazabilirdim ama gerek yok. Erkekler yapınca ihtiyaç, kadın yapınca ahlaksızlık ise tamamdır bu iş zaten...!

şaka maka sözlüğün 30 luk amca ve teyze kaynaması

Üzülmeyeceğim durumdur. Zira yaşantılar insanı ön planda tutar. Çekilen acılar sizi olduğundan güçlü ve olgun kılar. Asla karşı olmam. Onlardan öğrenilecek çok şey olabilir.

game of thrones

Hiç izlemediğim fakat "Night King geliyoor!" nidaları eşliğinde Sophie Turner, Emilia Clarke, Jason Momoa(Jason sanırım son sezonda yok öyle biliyorum) gibi ünlü isimlerin Night King'i bir bölümde harcadıkları mitolojik dizi. Cinselliği bol ve bu özelliği yüzünden ilgimi hiç çekmedi. izler miyim? Emin olun bilmiyorum

çaylaksınız

Evet çaylağım. Var olan entrylerim gözükmüyor. Moral bozucu. Yine de bundan kurtulmanın kuralları varmış. Bekliyoruz bakalım. Ben burada çizgiyi aşmam -ki hiç bir yerde çizgi aşmadım- sadece onay bekliyorum bakacağız.

biri var mı diye soran anne

Beni oldukça yoran bir sorudur. Ah anne ah bir kez var dedim sana sadece ya bir kez. Hemen "Kim bu kız? Ne yapar bu kız?" diye sorular yönelttin. Ya ne diyeyim sana kütük mü göstereyim ben sana.

peter parker

Oynayanlar arasında zirve tartışılmasız Tobey Maguire'nin. Andrew Garfield ile Tom Holland da oynamıştır fakat gönlümde Tobey yatar. Andrew, Tom'a göre biraz üsttedir. Tom'un filmi ilgimi çekmese de ikinci gelecek filminde Jake Gyllenhaal, Samuel L. Jackson ve Cobie Smulders'in rol alması sebepsiz düşündürüyor.