bugün

entry'ler (610)

bir gün zengin olursam

gelmeyen gün, bir umut...

carlos kameni

Bu adamı sanki kalede harcayacakmışız gibi geliyor, fizik tip felan sanki forvette daha iyi iş yapar gibi.

limon satmak

hiçbir şey yapamazsan limot sat deyimiyle, anlamsızca küçümsenmiş bir meslek,pazarcılık.

manty

temposu ve melodisi ilginç bir Sébastien Tellier şarkısı.

https://www.youtube.com/watch?v=klXkUZ6ZykI

trainspotting 2

Ben beğendim. özellikle 20 sene sonra aynı oyuncuları, aynı konseptle görmek, devam filmleri açısından bir öncü olabilir. Düşündüm de olmayabilir, ilginç, güzel ilk filmi sevenler muhtemelen etkilenecektir.

john fante

Bukowski bunu çok sevdi.

(bkz: toza sor)

sol görüşlü olmamak

Bernard shaw'ın söylediği tahmin edilen söz biraz durumu açıklar nitelikte;

“20’sinde sosyalist olmayanın kalbi, 40’ında hâlâ sosyalist olanın ise beyni yoktur…”

intihar şarkısı

https://www.youtube.com/watch?v=Dhc1pMsufAc

bana hep bu şarkı, gerek melodisi gerek sözleriyle, gerekse atmosferiyle; intihara meyilli bir ruh halini anımsatmıştır.

şişman göbekli tiplerin spor karşıtı olması

(bkz: murdar)
(bkz: mındar)
(bkz: mırnav)

kula shaker

(bkz: underrated)

fool that i am

pek bi güzelkula shaker şarkısı.

sözleri :

I am the night I am the moon at your window
Everyone knows the fool that I am
Like a bird making roads for winter
Can you recall we used to be friends?

I am the day I am the sun in your garden
Maybe I'll light the way to your heart
Like a song playing after evening
Everyone knows the fool that I am

Love is coming 'round again
Have you spent your chances 'fore the end
or need a friend
Everyone's looking for something
Everyone's looking for someone
Fool...

I am the smile that was secretly offered
No hesitation for your delight
Before hurt before love was questioned
And we believed in love at first sight

Love is coming 'round again
Have you spent chances 'fore the end
or need a friend
Everyone's looking for something
Everyone's looking for someone
Fool...

Fool that I am
But I can see you tumbling and turning
Never learning
I don't understand
Fool, fool...

Love me forever fool that I am
Be at your service fool that I am
Fool that I am

https://www.youtube.com/watch?v=9nu5LULPaOE

cenk erdem

power fm'de ki programları son bulmuş. umarım bir transfer olayıdır. yok bir arkadaşımı kaybetmiş gibi üzülürüm.

umut sarıkaya

"hayatım boyunca kendimi bir yazar, bir şarkıcı, bir düşünür, ne bileyim bir sanatçıyla özdeşleştirmek istedim. kendisini her televizyonda gördüğümde, eserleriyle 'hah tam benim kafamdan birisi...' diyebileceğim biriyle karşılaşmak istedim. ama kısmet değilmiş. böyle birisi şimdiye kadar karşıma hiç çıkmadı. aslında yalan söyledim. hiç bir zaman kendimi özdeşleştireceğim birisini aramadım. o zaten her zaman yanıbaşımdaydı. ama ne yazık ki bu durumdan çok utanıyordum. bir süre ona uğramamaya, yanına yaklaşmamaya, ondan kaçmaya çalıştım ama olmadı. en sonunda gerçeği kabul etmeye karar verdim. ben insanlar gibi bakış açımı jim morrison, john lennon ya da dostoyevskiyle özdeşleştirmiyor, kendimi onlar gibi göremiyordum. ben ne yazık ki sokaktaki bim marketiydim. sattığı ürünleri bir reyona koymak yerine kolilere istiflemesiye dağınık, özensiz ama samimi yapısıyla tıpkı bana benziyordu. bauhaus ya da migros gibi müzik yayını yaparak müşterilerin daha çok alışveriş yapmasını sağlayacak kadar kurnaz değildi. olması gibi sessiz, durağan ve ucuzdu. evet belki bir migros değildi, ama bir aydınlar bakkaliye de değildi. ne tam şehirli ne tam köylüydü, arada sıkışmış acı çeken bir hali vardı bim'in."

martı döneri

Tadını almamak için bol ketçap mayonezle tercih edilmelidir.

türklere özgü ikna şekilleri

Yeterli ve geçerli argümanlar sunmaksızın gelişen, "hadi be abi, he de be, hadi be, hadi be...."

seans odasını intihar sembolüyle donatan psikolog

(bkz: hannibal lecter)

lawless

filmde ki guy pearce'ın oynadığı karakterin aşırı derecede the wall filmindeki bob geldof'ın oynadığı role benzemesi, adamı gördükçe the wall'u izler/dinler bir etki uyandırtmıştır.

köpek ve kedilere salam dağıtmak

görsel

otobüste bali çeken adam

eskiden trende çok vardı bu tip insanlardan, meşhur sirkeci treni. tren kalkınca her ulaşım aracında rastlanabilir oldu.

rahatsız eden reklamlar

mutlu aile tabloları olan reklamlar. sıcak olacam derken çok itici oluyor.