entry'ler (98)

ece hakim

kendisi hem çalışıp hem de harvard'ı burslu kazanacak kadar idealist, güzel bir insanmış. hiç tanımasam da, kendisi adına çok mutlu oldum. ayrıca natalie portman'ı akla getirendir. ne güzel gençler var.

eleni vitali

to dixty'yi muhteşem söyleyen kadın.

6 haziran 2016 paypal in türkiye den çekilmesi

paypal aracılığıyla para kazananların kalbine hançer sapladılar. bu ülkeye dair umutlarım artık yok.

peaky blinders

müzik seçimleri harika olan dizi.

towel day

havlu günü kutlu olsun. douglas adams'a selam olsun.

tom hardy

sağ elinin serçe parmağı devamlı bükülmüş halde duran kişi. neden? çünkü doğrama tahtasında parmağını bıçakla kesmiş. serçe parmağının küçük bir tendonu kopmuş. üç operasyon geçirmiş fakat serçe parmağı düzeltilememiş.

provence

cézanne resimlerine ilham kaynağı olan şirin bölgedir.
ayrıca l'occitane markasının kuruluş yeridir.

sevinçle uyan

ilhan şeşen'in yaz bulutları albümünde söylediği yorumunu tercih ettiğim şarkı. geleceğe inançla bakmanı sağlarken, geçmişin de kokusunu özletiyor.

yıldızlar da isterim

iyi hissettiren şarkılardan, dinlenilen vakitte insana enerji verir. stresi alıp götüren, umudu getiren şarkıdır.

osmanlıca öğrendikten sonra yapılacak ilk iş

sahafları dolaşıp osmanlıca matbu eserler almak.

ludovico einaudi

insanın ufkunu genişleten sanatçı. besteleri ruhunuza dokunur, kalbinize iyi gelir.

sözlük yazarlarının hayat felsefeleri

"bu dünyada sana benzeyen bir kişi daha yok. sadece kendin ol yeter. bunu zevk için yap. senin yeteneklerine ihtiyaç duyup da bulamayan insanlar var. onları varlığından haberdar et."

konstantinos kavafis

şiirleriyle insanı düşünmeye iten, saygı duyulası şair.

medici

rönesans döneminin başlamasına öncülük eden ailedir. ayrıca yemek sofralarında çatal kullanımını sağlayan da bu aileymiş, bu aileden önce sofrada sadece kaşık ve bıçak bulunurmuş.

ipek kıraç

seri yat üretimi yapan Sirena Marine şirketinin başında olan kişidir. vehbi koç'un torunudur.

ömer koç

kendisi koç holding yönetim kurulu başkan vekiliydi, bu nedenle başkan olma ihtimali yüksek gibi görünüyor. lakin bunca yıl hep kameralardan uzakta yaşamayı tercih etmiş biri, bir anda bu kadar göz önünde olmayı nasıl karşılar bilinmez.

halil vedat fıratlı ilköğretim okulu

deniz manzaralı harika bahçesinde çocukluk anılarıma ev sahipliği yapmış okul. yıllar geçmiş olsa da, havuç kızartması yemeğinin tadını hala unutmadım. yeşilköy'ü çok sevmemin nedenlerinden biridir.

iststatus com

dinlemediğimde eksikliğini hissettiğim, bağımlısı olduğum site. pilotlar ve kontrolörler arasındaki konuşmaları daha iyi anlamak için "havacılık freyzyolojisi" kitabına göz atılabilir.

alan rickman

uzaklarda bir yerlerde iyi insanlar vardır bilirsin, hissedersin ve sana nedensiz bir şekilde güç verir. işte alan rickman o güzel insanlardan biriydi. filmlerine olan sevgim her zaman sonsuz. yaptığı işi aşkla yapan, inançla bağlı olan kişilerden biriydi.
israil buldozeri altında can veren barış gönüllüsü rachel corrie'nin hayatını tiyatro sahnelerine taşıyan güzel yürekli bir insandı.
en son 5 yıl önce entry girmişim, nedense bugün yazmayı çok istedim.

(bkz: always)

üniversiteli olmayan sözlükten atılsın kampanyası

(bkz: dağdaki çobanla benim oyum bir mi)