bugün

peaky blinders dizisinin karizma karakteri, kardeşleri de ondan geriye kalmaz. Bir de bu isimde yazar varmış. Evet.

(bkz: cillian murphy)
Thomas Fookin Shelby.
görsel
Ben bittim.
görsel
“Hızlı kadınlar ve yavaş atlar hayatını mahveder.”
Bu kurgusal karakter yüzünden kim bilir kaç liseli sigaraya başladı.
Gördüğü her şeye sahip olmaya çalışan (ve genellikle olabilen), güç takıntılı, etiksiz davar. Herkesi kullanıyor.

Bir de bütün bu yaptıklarına dünya savaşını bahane ediyor. Bi senin başından kötü şeyler geçti savaşta çünkü.
Dizinin 1. Sezonunu yeni bitirmiş biri olarak konuşuyorum, belirteyim. Senaristlerin oluşturmaya çalıştığı karakteri anladım, thomas shelby'nin her hareketi, her konuşması, diğer karakterleri manipüle edişleri belli bir çerçeveye oturuyor. Nitekim oturmalı da, nihayetinde kendisi bir lider ve elbette liderlerin niteliklerini taşıyacak. Fakat...

Fakat kendisi ve çevresi üzerinde bu derece hakimiyet kurabilen, hayatlarına müdahale edebilen ve bu otoritesini de kabul ettirebilmiş bir kişinin; daha önce hiç görmediği, kasabaya yeni gelen ve bulunduğu ortama aykırı duracak kadar güzel ve genç bir kızı detaylıca araştırmamasına, en azından peşine iki adam takıp da takip ettirmemesine şaşıyorum arkadaş.

Thomas en gizli kalması gereken sırlarını dahi paylaşacak kadar yakın bulduğu bir kişiye nasıl olur da kendinden beklenmeyecek derecede dikkatsiz ve temkinsiz bir şekilde yaklaşabiliyor anlamıyorum. Sanırım senaristler bunu "aşkın gözü kördür"e bağlamak istemiş ancak doğrusunu söylemek gerekirse pek elle tutulur bir hareket değil bu.

Kız her hafta müzeye gidip raporlar sunuyor ama thomas'ın ruhu bile duymuyor he? Hadi oradan be..

(bkz: atom fiziğine de senaristliğe de lanet olsun)
görsel
peaky blinders dizisinin aşırı derecede karizmatik karakteri. lakin kendisine çokta özenmemek gerekir insanı alkole sigaraya fazlasıyla meylettirir.
grace e olan aşkını unutmasa da başka hatunlarla yatmak gibi de kötü huyları vardır. aforizma niteliğinde sözleri de vardır bu deli adamın.

örn:
“herkes fahişedir, grace. kendimizin farklı kısımlarını satarız yalnızca.”

“bugüne kadar anlamadığım şey.. eğer çoktan ölmüşsen, özgürsündür.”
kavaga yok amk repliği ile aklıma kazınan karizma adam.
+35 ergenlerin özendiği, o'nun gibi giyinip sigara içtiği karakter.

Edit: bir tanesi sözlükte.
Efsane bir karakter sürekli editleri karşıma çıkıyor.inanılmaz karizma,ses tonu da muhteşem.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar