bugün

Akmerkez'de bulunan italyan restoranı. kazık mı kazık. Sevgilinizi yemeğe çıkaracaksanız ve restorant olarak Paper Moon'u seçmişseniz, gün itibariyle cebinizde 350 YTL bulunmalıdır.* *

(bkz: hakkını ver hakkını)
Akmerkez'in Ulus kapısı girişinde yanda yer alan, pahalı bir italyan restoranı. Milano ve New York'ta da şubeleri bulunur.
(bkz: papermoon solu)
I never feel a thing is real
When I'm away from you
Out of your embrace
The world's a temporary parking place

Mmm, mm, mm, mm
A bubble for a minute
Mmm, mm, mm, mm
You smile, the bubble has a rainbow in it

Say, its only a paper moon
Sailing over a cardboard sea
But it wouldn't be make-believe
If you believed in me

Yes, it's only a canvas sky
Hanging over a muslin tree
If you believed in me

Without your love
It's a honky-tonk parade
Without your love
It's a melody played in a penny arcade

It's a Barnum and Bailey world
Just as phony as it can be
If you believed in me

Ella Fitzgerald tan dinlenilmesi gereken bir parça.
ankara'da şubesi açılan italyan restoranı.
bugün ankara'da önünden geçerken kapısına park etmiş ferrari ve porsche'yi gördüğümde hayata dair küfürler savurmama neden olan restorandır kendileri, şube karum'un hemen yanında arjantin caddesi'ne çıkarken bulunmaktadır...
kisi basi 200 ytl menuleri ve kurtlu salatalari ile one cikan restoran.
(bkz: bana ferrari alsana berkcan).
sevgiliye sürpriz yapayım derken, menüyü ele almakla insanı terletmeye başlayabilen sauna.
bedava yemek verseler gidilmeyecek restoran. kurusuz,patlıcan musakkasız restoran.
carpaccio su süper lezzetli olan lakin hafif kazık restoran.
iş ve siyaset adına önemli kararlar alınan mekan.
-Hadi peper moon da yemek yiyelim
-bana ferrari alsana berkcan
-alirim yavrum onuda alirim
-ya ama bide ya berkcan

Şeklinde şarkılara konu olmuş gözde bir mekandır.
Şarkıyı merak edenler (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=JlJ3i-KZh-s)
normal garsonlarının aylıklarının bahşişlerle beraber 2500 ytl yi bulduğu lüks restoran.
arada sirada serdar turgut ile ayni sofrada oray eğin eşliğinde beraber yemek yediğim yer.
adnan polat - yildirim demiroren'in 2005-2006 sezonu sonuna dogru ba$ba$a yemek yiyip basina poz verdikleri, yemegin sonunda da utanip - sikilmadan 'kupayi biz alalim, ligi onlar alsin' diye aciklama yapip; sonra da uzerine tatli olarak tiramisu yedikleri mekan.

ezeli rekabet boyle bi$ey olsa gerek...
istanbulda en iyi italyan restoranı diyebilirim. bunun sebebi ise istanbul da tek olmasıdır.
şef giuseppe pressami yonetiminde turkiye'de yapilan en guzel carpaccio yu yiyebileceginiz restauranttir.

edit: birer baslangic, birer ana yemek (et), birer kadeh sarap, birer tatli ve birer kahve ismarlandiginda 2 kisi icin ortalama 250-300 TL civari hesap odenecek mekandir.
iki tabak makarnaya asgari ücrete yakın para ödenen, statü simgesi, ultra elit mekan. ortamlarda geçen paperdaydım azizim geyiği açıp ben sizden üstünüm, bak nerlere takılıyorum mesajı vermek isteyenler için birebirdir.( uzun yıllar önce uzun hacı sakalım,sıfıra yakın saç traşım, siyah tişörtüm, eski kotum ve gözüm gibi baktığım puma ayakkabılarımla etrafa kim bu modern görünümlü hizbullahcı imajı verir bir halde bu mekanın önünde sap gibi ak merkezin önünde buluşmak için sözleştiğim bir arkadaşı bekliyorum. daha cep telefonları yeni yeni çıkmış, herkeste yok, öğrencide hiç yok. eşşek gibi bekliceksin yani. akabinde canlı bomba olma ihtimalimden şüphelenip mekandan çıkan iki iri insan tarafından sorgu-suale çekilmiş, derslerime çok çalışırsam belki adam olup da burada yemek yiyebiliceğim konusunda uyarılmıştım. )
fenerbahçelilerin beşiktaş'ın galatasaray'a maç sattığı söyleminin çıkış noktası olan yemeğin yendiği restaurant. büyük takım satmaz dedik inanmadınız. ligde biz kupada siz yenerseniz kendi söylediğiniz laflarla kendinizi vuracaksınız.

konuyla ilgili cem kurel'in güzel bir yazısı :

"Futbolda art niyet aranmamalı"
Kim demiş?
Yıldırım Demirören.

Ne zaman?
Mart 2006'da.

Neden önce demiş?
Kupadaki Fenerbahçe finali ve ligdeki Galatasaray maçından.

Nerede demiş?
Papermoon'un önünde.

Niye demiş?
Adnan Polat ile yemek yemesini Fenerliler yanlış anlamasın diye.

Fenerliler ne yapmış?
Öküz altında buzağı aramış!

Bunu kim demiş?
Adnan Polat demiş, "Kimse öküz altında buzağı aramasın"

Ne olunca demiş?
Galatasaray ligde, Beşiktaş kupada şampiyon olunca.

O sırada Demirören ne yapmış?
Aldıkları kupayı Haluk Ulusoy'un hastanede yatan babası Saffet Ulusoy'a götürmüş.

Fenerliler ne yapmış?
Demirören'e bakmış, Polat'ı dinlememiş, buzağıyı aramaya devam etmiş, "Şike var ittifak var" demiş.

Ne zaman demişler?
Denizlispor'u yenemeyip şampiyonluğu kendi elleriyle G.Saray'a verince.

----

Aradan 3 yıl geçmiş.
Demirören Aralık 2008'de ne demiş?
"Bize karşı hain bir senaryo var"
Beşiktaş kaçıncıymış?
Liderin 6 puan gerisinde 6.

2 gün sonra Adnan Polat ne cevap vermiş?
"Kimse ligdeki konumuna sebep aramasın, hatayı kendinde arasın"
Galatasaray kaçıncıymış?
Liderin 1 puan gerisinde 3.

Adnan Polat Nisan 2009'da ne demiş?
"Tezgah var"
Galatasaray kaçıncıymış?
Liderin 8 puan gerisinde 5.

Bir hafta sonra Yıldırım Demirören ne cevap vermiş?
"Tezgah diye bir şey olmaz"
Beşiktaş kaçıncıymış?
Liderin 1 puan gerisinde 2.

----

Bir ay sonra Papermoon'da bu kez kimler yemiş?
Aziz Yıldırım ile Yıldırım Demirören.

Neden önce yemişler?
Ligdeki Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinden 5 gün önce.

Ne yemişler?
Sanırım ki buzağı!

Atlı karınca dönüyor dönüyor
Dünya durmadan dönüyor dönüyor...

Ben demiyorum,
Fecri Ebcioğlu diyor!

Cem Kurel
Ligtv.com.tr Genel Yayın Yönetmeni
adnan polat yıldırım demirören görüşmesinin değil görüşme sonrasında 2 başkanın yanyana içkinin tesiriyle kahkaha atarak söylediği

(bkz: lig bizim kupa beşiktaş ın olsun)

cümlesidir şike iddialarının dayanağı
Onu bu kadar pahalı yapan şey organik pazarda cürük meyve aldırtan mantıkla akraba.
vakt-i zamanında ankara'da iran caddesi üzerinde karum'un yanındaki beymen binasının altında bir şubesi vardı. önünde en kötüsü audi a6'dan oluşan araç filosu park etmişken içeride yengeç salatası ile öğle yemeği geçiren insanlar olurdu. hey gidi günler hey. gel zaman git zaman burası kapanıp yerine yine aynı klasmanda la gioia adlı italyan restoranı açıldı. pek değişen olmadı gibi tabelada ki isimler kapının önünde ki audi'lerin modelinden başka! (bkz: fuck the system)
kağıttan kaplan demektir.
demirören ile adnan polat ın mekanıdır. beraber iyi şike döndürürlerdi.