bugün

entry'ler (68)

armutalan

tepesinden marmarisi izlemenin çok keyifli olduğu belde.

marmaris

egenin iyi sanılan ama uzun süre kalınca kıytırık olan tatil bölgesi

gian marco russo

Yeni açılan pipa nın mutfak şefidir.mükemmel bir italyan yetenektir.

carlo bernardini

Carlo Bernardini, 1965 Venedik doğumlu. Ailesi restoran işletmecisi olan Bernardini, daha o dönemlerde konuklara yemekler hazırlamaya başlamış. En büyük hayali bir gün bir restorana sahip olmak ve oranın şefliğini yapmak olan Bernardini, Padova’daki Otelcilik Okulu’nun mutfak bölümünü bitirdikten sonra, başta italya olmak üzere Avrupa’nın çeşitli ülkelerindeki otellerde ve özel restoranlarda çalışmış. 1991 yılında Japonya’ya giden ve 1992’de Four Seasons Tokyo’da executive chef ünvanını alan Bernardini, Aşçıbaşı Dernekleri Dünya Birliği, Singapur, isviçre ve italya Şefleri Dernekleri’nin üyesi. Bernardini, 1987 St. Moritz Aşçılar Yarışması’nda altın madalya, 1985-1992-1994’de italya, Japonya ve Singapur’daki yarışmalarda gümüş madalya, 1995 yılında ise American Express Yiyecek ve içecek Ödülü’nü kazanmış. 1994 yılından itibaren çalıştığı Singapore The Stamford&Western Plaza’dan 1996 yılında Four Seasons istanbul2a transfer olan Bernardini, ülkemizde de başarılarıyla büyük takdir topladı. 1999 yılında Four Seasons Kahire’ye geçti. 2000 yılında oradaki görevini bırakan Bernardini, Türkiye’ye döndü. Bir süreliğine, ortağı da olduğu Circus’ta executive chef’lik görevinde bulunan Carlo Bernardini, halihazırda yiyecek-içecek işletmelerine mönü hazırlama konusunda

mehmet soykan

koza altın grubuna ait angel's peninsula hotelde aşcıbaşı dır.

stres yaratan şeyler

Yoğun bir restoranda yemek bekleme.

mutfak haber

en güncel turizm,gastronomi ve otel haberlerini yayınlayan site http://www.mutfakhaber.net

angel s peninsula

koza altın grubunun sahip olduğu türkiye deki en kaliteli içkisiz oteldir.mutfak şefi Mehmet Soykan 'dır

orçun idiz

Mutfak haberin site editörü.

mano burger

Harika burgerler yapan şirin mekan.

17 yaşındakilere tavsiyeler

gelecek ile ilgili planlar yapmalarına yardımcı olmak.

sevgiliye verilebilecek en güzel hediye

bir bayansa eger bol bol iltifat etmek.

iktidarı kaybetsem de kaçak yapıları yıkacağım

iyi bir açıklama,fakat geç kalınmış bir açıklama.

29 ekim kutlamaları iptal edilince eksilenler

hiçbişey eksilmedi.

pizza picco

Etiler ve levent bölgesinde paket servisi yapan harika bir pizzacı. kesinlikle denenmeli.

iletişim numarası 212 280 69 80

mis pizza

TAKSiMDEKi PiZZACI. ONUN FIRININDAN NASIL BU KADAR KOTU PiZZA CIKARDIKLARINI COK MERAK EDiYORUM.AYRI BiR YETENEK GEREKTiRiR SANIRIM.

vapiano

Hayatım boyunca en saçma sapan 50 tl yi bu sözde italyan restoranına ödedim.
Nişantaşındaki mutfak şeflerine tacchino nedir bir bilginiz varmı? dedim tatlı ekşi sos olduğunu söyledi,oysa tacchino hindi demek ve tacchino başlıklı üründe tavuk var.
Makarnaların altında not olarak:makarnaları taze olarak ürettiklerini söyluyorlar ve kurumadan servis ettiklerini yazıyorlar ama inanın bana taze makarnayı bile yarım pişirip saçma sapan soslarla servis ediyorlar.
birde raviolinın içinde spinaci ve ricotta oldugu yazıyor patates koymuşlar.

evet türklerin damakları çok zayıf ama böyle insanları kandırmak vapiano ya yakışmamış.

cumartesi aksamı full olması gerekirken 15 kişi vardı yazık o yatırımlara ....

umarım düzelir...

üzeyir yıldız

daha önce sırasıyla mezzaluna istanbul,makah alaçatı,ankaraa marmalet,mezzaluna express, istanbul zanzibar ve portobello's ta çalışmış iyi bir pizzacı.

portobello s pizza

sipariş için telefon numarası:212 280 69 80 dir.

portobello s pizza

Levent pol center de açılan pizzacı.