1. 1.
  Pakistan'ın başkenti.
  1 ... italiano
 2. 2.
  pakistanin en yasanabilecek sehridir. nitekim, karaci ve lahor gibi diger buyuk sehirleri kalabalik, pislik ve sicaklik acisindan gayet akla ziyan yerlerdir. basta kucuk bir koy olan islamabad, karaciye alternatif olarak pakistan kutrulduktan sora satranc tahtasi gibi sektorler halinde olustulmus, kuzeyde guneye ve dogudan batiya harf ve sayilar verilerek sektorler isimlendirilmistir. f-6 ve f-7 sektorleri ust tabaka halkin yasadigi sektorler olup zaten cok az olan gece hayati buralarda yasanmaktadir.
  1 ... dunyaninenmutevaziadami
 3. 3.
  pakistan'ın başkenti olması için özel olarak tasarlanmış bir şehir.
  1 ... awelley
 4. 4.
  abi bu şehrin adını duydugumda nedense islam kötü kelimesi aklıma geliyor bence degiştirsinler ismi tanım yapmak gerekirse pakistan ın başkenti. güvensiz bir yer.
  8 -1 ... rus kekosu
 5. 5.
  Şehir, 1960'lı yıllarda Karaçi'nin yerine başkent olması için inşa edilmiştir. Şehrin inşa edilmesinin birkaç nedeni vardır: Ülkenin gelişimi Karaçi'nin gelişimi ile doğru orantılıydı ve bu yüzden Başkan Eyüb Han bunu eşit şekilde dağıtmak istiyordu. Aynı zamanda, Hindistan'la yapılabilecek bir savaşta Karaçi, denizden gelecek saldırılara karşı zayıf bir noktadaydı. islamabad ise tersine dağlarla çevrili olduğundan, güvenli bir konumdaydı. Ayrıca, islamabad'da iklim, Karaçi'ye oranla daha iyiydi.

  islamabad, Pakistan'daki diğer şehirlere kıyasla çok daha temiz ve modern bir şehirdir. Şehir, değişik bölgelere ayrılarak çok düzenli bir yer halindedir. islamabad'da sekiz tane bölge bulunur: diplomasi bölgesi, ticaret bölgesi, eğitim bölgesi, endüstri bölgesi vb. Her bölgenin kendine ait alışveriş dükkânları ve parkları bulunur.
  1 ... turkmen balasi
 6. 6.
  Geçmişi 40 yıllık olan ve dünya üstünde çizilerek inşaa edilen nadir şehirlerdendir.
  Pakistan'ın başkentidir.
  ... mukerrer
 7. 7.
  Gezilip görülmesi gereken şehirlerdendir.
  ... selia