bugün

6 yaşından beri müzik yapan türkiyede müziği EN iyi bilen adamdır bana KALIRSA.
diriliş adlı eseriyle insana 7 dakikada türk tarihini özetleyen dört dörtlük müzisyen. bu eserin akılla izah edilecek yanı yok. nasıl bir ruh hali gerekir, nasıl bir nota bilgisi gerekir, nasıl bir aranje yeteneği gerekir şu eseri kağıda dökebilmek için?

bence en başta engin bir tarih bilgisi ve devamında da kuvvetli bir hayal gücü gerekir. dinledikçe kendimden geçiyorum yahu.

https://www.youtube.com/watch?v=CbNdvOGq-bU
kendisiyle ilgili bir blog yazısı kaleme aldığım müzisyen:

https://www.kampustenevar...muhammed-fatih-oztas-5610
Eskiden duruşuna tarzına yaptığı müzipe kısmen de olsa saygım olan bir insandı. Şahsım ve kendim adına söylüyorum, son yıllarda devrin adamı olma çabaları ve talihsiz açıklamaları kendisine olan saygımı tamamen kaybetmeme sebep olmuş kişidir. Mevcut partiyi yalamalarına devam ederek oğluna kapatılan bank asya binası ücretsiz olarak verilmiştir.
GEÇEN SiBEL CAN IN PROGRAMINDA KENDi 50 YILLIK ŞARKISINA PLAYBACK YAPARKEN ŞAŞIRDI.

BENCE HAYALiMiZDEKi BABA KARiZMASINDA KALSIN VE SAHNELERDEN TLEViZYONLARDAN UZAK DURSUN.
çok utangaç olduğu için canlı olarak şarkı/türkü seslendirmeyen sanatçı.

uzun saplı bağlama tekniği konusunda tüm otoritelerce bir virtüöz olduğu kabul edilmektedir. müzisyen adamdır.
kral adam.
siyasi saçmalamaları bir tarafa yapmış olduğu bazı efsane şarkılar da yok değildir.

bu da onlardan biri.
henüz 3 yaşındayken gencebay dinleyerek müzikle tanıştım... iyi ki de tanışmışım...

sevmenin zamanı yok - https://www.youtube.com/watch?v=8atl7pZP23U
Bir insanın herkesle mi fotoğrafı olur lan...

Böyle duruşu olmayan insanlardan nefret ediyorum.
Rexona kullan.
Ş'ordan geçmebay diyenleri duyar gibi oluyoruz.
görsel
çok kibirli ve kasıntı bir duruşu varmış gençken, yine de ağlak yılışık ferdiye yeğlerim.
kula kulluk edene yazıklar olsun deyip 180 derece dönen insanlardan.
çok değişti cokkk.
Gerçek anlamda müzik adamıdır. Söz-beste-aranje-solistlik-enstrumanistlik-notislik kabiliyetleri olan bir adamdan bahsediyoruz. Zaten kendi bestelerinden başka beste okumamıştır. Bunca yıl sadece kendi besteleri ile ayakta duran sanırım başka sanatçı yok, dünyada da örneği çok az.

Uyan şarkısında tarkana bir kuble eşlik etmiştir, zaten o şarkıda da bağlamayı kendisi çalmıştır.
Gene mi akil adamlara katıldı zannettiğim iktidarın çalgıcısı.
görsel
görsel
görsel
görsel
Neşet ertaş ın cenazesinde izdihamdan zor kurtulmuştur. Muhtemelen cenazesi Türkiyenin Atatürkten sonraki en büyük cenazesi olacaktır.

Türk müziğine kazandırdıkları için, heykeli dikilmesi lazım,dikilecek de.
batsın bu dünya... kula kulluk edene yazıklar olsun... vs
gariban insanların derdini anlatan şeyler söylerken...

halinize şükredin... neyiniz eksik... bunu da bulamıyodunuz

diyen adamların safında yer tutmuş kişi.
Hatasız kul olmaz hatam ile sev ben diye 1978 de beste yapmış kişidir.
Nerede yeşil parkalı Orhan nerede şimdiki.
görsel
türkiyede türk müziğinin en büyük müzik adamıdır. şüphesiz batıya ve orta asyaya dönük, adriyatik denizinden çin havzasına kadar olan bütün değerleri de müziklerinde kullanmıştır.

yieeaaa arabesk yeeaa diyenlerin bildiği tek şarkısı batsın bu dünya falandır, o şarkı arabesk değil protest bir şarkıdır.
Siyasi düşünceleri hariç şarkıları on numaradır.
Orhan cengiz ferdi müslüm vazgeçilmezdir.