bugün

"kula kulluk edene yazıklar olsun..."
fıkra bu kadar.
müzik tarihinde bunca yıllık tanınmış, yeri olan bir insansın. hangi akla siyasete karıştın? siyaset şu zamana kadar kimi bir yerden bir yere getirdi? hangi siyasi iyi anılıyor? üstelik siyasal islam...
kendi kendini bitirdi.
benim için bu müzisyen akil adam döneminde bitmiştir.
Murat kurum için seçim öncesi şarkısı hazırladığı söyleniyor. Yahu sen 80 yaşına gelmiş bir adamsın; biraz yaşının adamı ol, git tatil yap, vaktiyle kazandığını harca, torun torba sev. Önceden efendi ve saygılı kişiliğiyle de kabul görürken, son yıllarda yandaşlık dozunu o kadar artırmıştır ki artık kendisinden tiksindirme noktasına getirmiştir.
bu memlekette 95 yılından sonra halkın gözünde en çok itibar kaybeden ünlüler kimdir, desem, benim tercihim..
- ibrahim tatlıses, özellikle "sen benim konuğumsun" diye diye konuğuna "seni pezevenklerin elinden aldım, açtın sana yardım ettim" olayı..
- mehmet ali erbil.. üzerine bir şey konuşmaya dahi gerek görmüyorum,
- hülya koçyiğit: sevgili akilimiz ve trt'de aile boyu program yapanımız..
- kadir inanır: çözüm sürecinin "barış" elçisi akili.. hemen ardından hendek olayları patlamasaydı bu ikisi mv olurdu..
- orhan gencebay: bir insan imajını bu kadar mı harcar.. sorun iktidar yanlısı olmak falan değil, herkes istediğini destekler de, "gönül adamı" deyip iktidarın nimetlerine koşmak..

allah insanı şaşırtmasın.
ismini duyunca limon yalamış gibi oluyor insanın suratı.
Her devrin adamı.

Ülkeyi kim yönetiyorsa hep desteklemiştir.

“Kula kulluk edene yazıklar olsun” demesi de fıkra gibi *
aK Parti'nin istanbul adayı Murat Kurum'un iftar davetine katılmış.
Kula kulluk edene yazıklar olsun.
AK Parti'nin istanbul Adayı Murat Kurum için seçim şarkısı besteleyen Orhan Gencebay TT oldu.
Telefon zil sesinde kurbağa sesi olan sanatçı. "baba" denilen arabesk sanatçılardan biridir.
belki bin yıldan beri ik kez dinledğim sanatçı.
şarkılarının müziksel altyapıları hoşuma gider. sözlere pek takılmam.
ferdiciyiz
beytofıncıyız
vivaldiciyiz
yerli, yabancı rakcıyız
tsm de elifciyiz, didar aliyeciyiz ama her gün bal baklava yesek farklılık aramıyor değiliz.
şu ara bu farklılık orhan gencebay
görsel
salı günü özkan uğur'un tabutunun başında görebileceğimiz müdavim.
görsel
Çaycı Hüseyin’e dönecek sanırım hikayenin sonu.
hayatını kaybetmiştir. toprağı bol olsun...
görsel

allah taksiratını affetsin.
https://youtu.be/Cgl7auLt4pc

Son albümünde şöyle bir zeybek havası bestelemiş efsane sanatçı.
Sanatı iyi ama siyasi duruşu yanlış.
en mutlu olduğunu beyan ettiği anlarda bile gözlerini mutsuz, pırıltısız gördüğüm, hep bir cendere içindeymiş de koyvermiş gibi hissettiğim adam.
Emekli ol artık, yalvarırım. Sal şu piyasayı
Babamın bir zamanlar fena kovaladığı, ama son zamanlardaki siyasi duruşuyla şarkılarını nerde duysa kapattığı sanatçı.
Bir zamanlar severdim kendisini artık aramız açık.
https://youtu.be/GZZ6Ks_Y-wc

aklım takıldı.
güncel Önemli Başlıklar