bugün

entry'ler (3336)

zafer partisi nin akp ve mhp nin oylarını bölmesi

Daha çok millet ittifakından oy kazanmaktadır yani yanlış bir söylemdir akpden vazgeçenler ise genellikle kararsız olan tarafa kayıyor.

turkmen begi

2 gündür sözlüğe giremediğim için göremediğim bana ve buradaki herkese mutluluk veren güzel haberdir.

gavs hazretlerinin dolar kurunu düşürmemesi

daha o güç verilmemiş sakin olun arkadaşlar.

başı açık kadının duası kabul olmaz

peki sonradan açılan bir kadının olur mu mesela öncekilere saysalar falan?

kızlarda aranılan özellikler

kafa dengi(gerçi bu tüm arkadaşlarım için de geçerli),kararlarından asla pişman olmayan ayakları yere sağlam basan ve sadık(bir ilişkide iki tarafında birbirine bağlılığı bence çok önemli).

dursun özbek

aslında bu adaylık hamlesini beklediğim adaydı çünkü kendisini ön plana çıkarmaya çalışmaya başladığında bu anlaşılan olmuştu örneğin haberlerde ünal aysal ve dursun özbek aday mı deniliyordu ve bu iddialara ünal aysal ya cevap vermezken ya da kesin bir dille redderken dursun özbek ise her zaman dilinin ucuyla böyle bir düşüncesi olmadığını söylüyordu ya da galatasarayın son kongresinde mustafa cengiz ile kendisinin adının merhum olarak anılmasından sonra oradan bile son derece pay çıkarmaya çalışması bence bu başkanlık adaylığının habercisi idi.

galatasaray da beşinci fatih terim dönemi

artık sıkmadı mı dedirten olaydır fatih terim artık en fazla bu kulüpte taraftar olarak oturmalıdır yoksa başka türlü galatasaray kendine zarar vermekten başka bir şey yapmayacaktır ve bence selçuk inan gibi isimlere şans vermelidir.

maymun çiçeği virüsü

gelecek zamanda ciddi gözükecek bir virüs daha umarım bu sefer ülkemiz hızlı bir şekilde mantıklı kararlar alabilir.

1 dolar kaç tl

bazen gündeme gelince ben de takip edebiliyorum ama dolar bile gündemden hızlı değiştiği için artık arada sırada bakıp gördüğümdür ve şu anda ise 1 dolar 15.90 tldir.

türkiye deki ilk maymun çiçeği virüsü vakası

bu virüs ilk defa türkiye'de görüldüğünde akpye ekonomiyi sırf bu yüzden kötüymüş gibi göstermek için bahane çıkacak. tıpkı covid 19 sürecinde yaşadığımız gibi.

ikramını reddedince inatla ısrar eden tip

ısrar eden insan gördüğümde genellikle değer verdiğim bir insansa ne kadar çok ısrar ederse o kadar redderim ama benim için normal biriyse ben de o kadar çok ısrar eden insanlardan nefret ediyorum.

rap denince akla ilk gelen isim

genel ülkemiz olarak bakarsak ceza olduğunu düşünüyorum.

2023 seçimlerinde akp nin iktidara gelmesi

zor bir ihtimaldir bakın akp yüzde 20lere düştü diyenlere zaten itibar göstermeyin ama şu anda doğru seçilecek bir muhalefet adayı ile akpnin siyasi iktidarı 2023te son buluyor tüm anketler bunu gösteriyor ama tabiki muhalefetin adayı da birinci turdan kazanamayacak çünkü o da yüzde 50yi bulmuyor ama ikinci tur güçlü bir aday ile kesinlikle muhalefette ama yinede sevinç gösterileri yapmamak lazım şimdiden çünkü karşımızda algıcı ve yenilgiyi kabul etmeyen bir parti var o yüzden adımları doğru düzgün atmakta fayda var.

çocuğuna dede ya da ninesinin ismini koyan ebeveyn

benim ailem değildir. Bu arada çocuklarınıza arap isimleri koymaktan da vazgeçin.

dini eleştiren tip

her şeyin eleştirileceğini bilen biridir bu yüzden hakaret içermeden fikrini söyler.

çılgınca twerk yapan başörtülü kadının videosu

görsel

uludağ sözlük ün kapanması

öyle bir şey olacağını düşünmüyorum ama gelecekte biz öldüğümüzde bu yazıların hepsinin bir hatıra defteri olarak kalacağı bir gerçektir.

çay yok bok için

çayı yine akpliler içebilir ne de olsa onlara çay fırlatan bir çay perisi var hem de en kötü anlarda.

henüz coşmamış

benim de henüz coşan bir entarim yoktur üzücü.

ailem izin vermiyor

söyleyen kişinin yaşının hala küçük olduğunu gösteren bir sözdür ya da kesinlikle annesinin babasının sözünden çıkmayan kişinin sözüdür bu da evlilikte erkeği ya da kadını çok zor duruma sokar.Evli değilseniz bile artık ailenizin bazı şeyleri anlaması gerekir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.