1. 1.
  4 dakika 45 saniyelik parçada mustafa sandal'ın iki albümündekinden fazla tını vardır. ilk dinlendiğinde şarkının sonu ile başı farklı parçalar zannedilir, haybeye mp3 player bozulur.
  3 -1 ... khutuck
 2. 2.
  tool ve a perfect circle de çok kez tanık olduğumuz gibi carl gustav jung un 4 arketip teorisine gönderme yapılmaktadır. * buna göre insanların ortak bilinci sonucu oluşan 4 arketip bireylerin gelişmesini derinden etkiler. şarkıdada bu 4 arketip ten biri olan anne arketipi ele alınmıştır. *
  1 ... gigantic
 3. 3.
  truvada savaşan miken kralı Agamemnon ve Clytemnestra'nın oğludur. annesi sevgilisiyle bir olup babasını truva savaşı dönüşünde öldürünce annesi ve sevgilisinden kaçıp atina'ya sığınır. 8 yıl sonra geri döner ve annesiyle sevgilisini öldürür. daha sonra peşine intikam melekleri erinye'ler düşer, tanrıça athena tarafından yargılanır ve beraat eder. sonra kızkardeşini bulmaya tauris'e falan gider (bu hikaye de euriphides'in kitabı "Iphigene Tauris'de"de anlatılır), bişiler falan daha olur, uzun hikaye.

  a Perfect circle'ın şarkısı bu hikayeden ilham almıştır.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Orestes_%28mythology%29
  2 ... khutuck
 4. 4.
  bizans a atilla nın isteklerini götürmek için edekon ile constantinopolis e giden türk elçisi.

  (bkz: edekon)
  2 ... gigantic
 5. 5.
  yeni öğrendiğim bir bilgi, grup ismini bu parçada geçen "pull me into your perfect circle" cümlesinden etkilenerek seçmiştir.

  edit:meğersem bu bilgi kolpaymışdır, doğrusu gruun adı "a perfect circle of friendship"ten gelmekteymişdir.
  2 ... khutuck
 6. 6.
  isimler denizinden * bir isimdir, judith gibi, thomas gibi anlami olan bir isim. tabi diger parcalarin isimleriyle baglantilari ortaya cikarildiginda orestesin konumu da ortaya cikacaktir. benim icin cok degerli bir anlami oldugundan sadece ipucu veriyorum ama yazmayi tercih edemiyorum ne yazik ki..
  1 ... faaip de oiad
 7. 7.
  Homeros'un Hikayesi

  Homeros'un hikayesinde Orestes, Tantalus ve Niobe ile doğrudan akraba olan Atreus'un lanetli evinin bir üyesidir. Truva Savaşı'na giderken iyi bir rüzgar için tanrıça Artemis'e dua eden Agememnon, tanrıçanın işareti ile kızı iphigenie'yi kurban etmek ister, ancak karısı buna karşı çıkar. Yine de kararından vazgeçmeyen Agememnon, kızını kurban ederken kızı tanrıça tafafından kurtarılır, yerine bir dişi geyik kurban edilir. Ancak Klytemnestra bu duruma çok kızmıştır. Agememnon Truva Savaşı'ndayken, karısı Klytemnestra Agememnon'un kuzeni Aegisthus ile aşk yaşar. 12 yıl sonra kral savaştan döndüğünde, karısı onu öldürmeyi kafasına koymuştur. Çok sıcak karşıladığı kocasını, banyodayken bir balta ile öldürülür.

  Bu sırada 12 yaşında bir çocuk olan Orestes, annesi ve sevgilisinden kaçıp Parnassus dağındaki Phanote'ye ve kral Strophius'a sığınır. 8 yıl sonra öldüğü söylentisi yayılır, ancak Orestes'in ölümünü haber vermeye gelen haberci gerçekte Orestes'in kendisidir. Annesi ve sevgilisini öldüren Orestes, arkadaşı Strophius'un oğlu Pylades ile şehirden ayrılır, ancak anne katili olması sebebiyle intikam ruhları erinyeler tarafından kovalanır. Atina'ya varan Orestes, bu şehirde Apollon ve Athene tarafından yargılanır ve beraat eder. Daha sonra Tauris'e gidip kız kardeşini iphigenie'yi bulması emredilir. Orestes son olarak Tauris'ten kızkardeşini kurtarır.

  kaynak- vikipedi*
  http://tr.wikipedia.org/wiki/Orestes
  2 ... khutuck
 8. 8.
  adamlar orestes diye şarkı yazmışlar yahu, keşke sadece bunun için sevseydim..
  1 ... beholderr
 9. 9.
  orestes , özellikle de şarkıdaki durumdan ucundan kıyısından muzdarip olanlar için inanılmaz bir terapi aracıdır. şarkı açılır, dinlenir dinlenir. sesini daha da açarsınız söylemek istediklerinizi maynard sizin yerinize haykırsın diye ama hiçbir zaman yerine ulaşmaz o mesajınız, mesajın muhattabının duvarlarından çarpar, daha sert bir şekilde size çarpar, ruhunuzu yere yıkar. sadece bedenen ayakta kalırsınız.
  2 ... nukleermalkav
 10. 10.
  "give me one more medicated peaceful moment" diyerek gittiğim debrecen'de 500 kez dinlemem akabinde dinlenilen yer ile özdeşleşen şarkılar listeme eklenen, aşmış bitirmiş şarkı.
  2 ... havada bulut