1. 1.
  orjinal adı 'on the road' olan okunduğunda toplayıp pılı pırtıyı gitmek lazım buralardan duygusunu derinlemesine yaşatan beat edebiyatı yazarı olan jack kerouackkitabı.
  4 ... pafküf
 2. 2.
  Beat kuşağına kimliğini kazandıran en önemli eserdir. Yolda geçer; Jack Kerouac ve arkadaşlarının gerçek yaşamlarını anlatan bir otobiyografidir.
  ... janis joplin
 3. 3.
  yeraltı edebiyatıdiye bir tür varsa bunu kesinlikle yolda kitabına borçluyuz. avareliğin bir stil olarak anlatıldığı ve jack kerouac' ın tam donanımlı ama tembel ,çenebaz ve alkolik caz düşkünü arkadaşlarının büyük buhran yıllarında bütün amerika' yı kuzeyden güneye gerek beş parasız, gerek araba çalarak, gerekse karakollardan birbirlerini toplayarak ve bazende kaybederek yaptıkları yolculuğun romanıdır.tembel ruhlara vurduğu derin darbeyle beat kuşağının müzik alanı dışında verilen en büyük eseridir. aylaklığın, dalgacılığın ve elbette herşeye rağmen özgür yaşamanın destanıdır adeta. jack kerouac arkasından gelen sayısız romancıyı etkilemiş, bütün bir 70 lere damgasını vurmuş, o dönem gençliğinin yaşam stilini baştan sona etkilemiş vecharles bukowski,tom robbins gibi genç çağdaşarının önünü açmıştır. özellikle yarattığıneal cassady vedean morarty karakterleri bir çok asi, iflah olmaz sinema karakterine ilham kaynağı olmuştur. kendisi okumuşmudur bilinmez ama yolda' nın bir safralaşmış benzerini dehakan günday `yazmıştır.tabii kendine has sert ve iştah açıcı kurgusu ve hayranlık uyandıran karakterleriyle yapmıştır bunu.
  (bkz: hakan günday)
  2 -1 ... zargana
 4. 4.
  piyasada bulunmayan kült. ayrıntı yayınları bu eseri basılacaklar listesine almıştı ama bir türlü denk getirip yayınlayamadı. sahaflarda, şurda burda, arkadaşın kitaplığında bulunursa kaçırılmaması gereken roman
  1 ... ibrahim kurban
 5. 5.
  hiçbir şekilde hiçbir büyük şehirde * bulamadığım. birilerinde var ise buradan * yalvardığım ve okumak için kıçımı yırttığım şaheserdir.
  -1 ... cennetten kovulan
 6. 6.
  (bkz: yolda)
  -1 ... meister writer
 7. 7.
  yola aşık bir yazarın harika bir yol/yolculuk tasviri yer alır bu kitapta; "Hızlı bir araba, varılacak bir kıyı ve yolun sonunda bir kadın..."
  ... beyazyelkenli
 8. 8.
  ayrıntı yayınlarından piyasaya yeniden çıktı. dean moriarty'le sevişme hissi uyandırır içte. i.bne değilim lan. öyle bir kitap ama.
  1 ... bir gram uyku
 9. 9.
  beat kuşağı insanları otostopla dünyayı dolaşarak,caz müzik dinleyerek,başkalarının hayatlarına karışmayarak,uyuşturucu maddeler kullanarak yaşıyorlardı.beri yandan özgürlükçü,tutculuğa,baskıya,savaşa,faşizme karşı düşünceler geliştiriyorlardı.jack kerouac günlerce daktilosunun başında gelişine yazdı bu romanı.onların yollardaki hayat hikayesi.
  1 ... hatun
 10. 10.
  ingilizcesi e-kitap olarak bende vardır. isteyene gönderebilirim..
  1 ... karamsar kelimeler