bugün

Her nikahta aldığı bahşişlerle cebi dolduran kişi olmasının yanında bazıları dakikalarca konuşup adamın sinirlerini bozar.
nikah masasında karşı karşıya kalınca,hayatının bir filmi şeridi gibi gözlerinin önünden geçmesine neden olan şahsiyet...
bunu en iyi bilen ümit besen de olsa şöyle diyebiliriz..farkında değilki aslında ümitbesen nikah memuru onu en kritik noktadan döndürmüş...
bi de neden buu nikah memurlaı yalan yere yemin ettirirlerr
iyi günde kötü günde ... YALAN O
her bireye kıyar , bulaşmayın başınız yanar. Ben bide bu memurların evlilikleri nasıl gidio onu merak ediorum , insan hep aynı seyi gore gore bıkar deişik seyler ister (bkz: jinekolog)
arif susam 'ın özellikle başında şarkının başında söylediği şiirle beni benden alıp uzaklar götürdüğü şarkısı. bari arif ağabeyin şu içleri parçalayan sesi için durduuuur
bu nikahııı nikah memuuuru.

birazdan gelecek , o gelin var ya
araya aşk diye koydu gururu
bir imzayla bitmez bizim aşkımız
durdur bu nikahı nikah memuru
kıyma bu nikahı , nikah memuru

ona bir iki söz diyeceğim var
maziden bir hesap soracağım var
ondan bir mutluluk alacağım var
kıyma bu nikahı nikah memuru..

birazdan gelecek o gelin var ya
araya aşk diye koydu gururu
durdur bu nikahı nikah memuru...

kıyma bu nikahı nikah memuru...

bütün dostlarını davet etse de
bensiz mutluluklar ümit etse de
imzayı atarken imzayı atarken
evet dese de.
kıyma bu nikahı nikah memuru

bütün dostlarını davet etse de
bensiz mutluluklar ümit etse de
imzayı atarken imzayı atarken
evet dese de.

imzayı atarken
evet dese de.
kıyma bu nikahı nikah memuru

durdur bu nikahı nikah memuru.

(bkz: esprili nikah memurlari)
herkesin hayatınki en önemli anlarından birini gerçekleştiren resmi görevlidir. özellikle haftasonları yarım saatte bir bir çay sigara molası verdiktan sonra rutinlerini gerçekleştirirler. yani bu meslek grubu da sünnetçiler gibidir. senin en önemli anların onların rutinini oluşturur.
genellikle belediye başkanından alınan bir yetkiyle iki insanın hayatını karartan kişi.
cellat
belediye başkanı bu kişilere çiftleri karı koca ilan etme yetkisi vermektedir. yetki sınırlıdır. elti, görümce, kayınço ilan edemezler insanları. bu ünvanlar kişilere ailelerdeki yaşlı teyzelerce verilir.

tüm yetkiler tek kişide toplansa daha iyi olur anafikirli bir sohbet için i. melih gökçek'e yaptığım ziyaret sonunda, melih bey beni dikkatle dinledi, hak verdi ve beni dük ilan etti.

yetkisi varmış bunun için.
kimine göre mübarek insan, kimine göre cellat.
yaz aylarında günlük ikibin ytl yi bulan gelire sahip devletimin gariban aynı zamanda işini bilen memuru.
insana hayatinin sorusunu soran kisi. cevabi iyi düsünmek lazim.
arif susam' ın nikah temalı taverna şarkıları furyasına eklemlenmesine sebep olan şarkısıdır.

memur kelimesindeki e' yi kapalı söylemesi dikkat çekicidir ayrıca.
günlerdir makaralarımıza konu olan kişi.

çok yakın arkadaşlar ve ebeveynlerin katıldığı bir nikah olacaktır. * gelin *, damat şahitler ve nikah memuru * masadaki yerlerini almışlardır. ve başlar nikah memuru o uzun ve sıkıcı geçecek konuşmaya. lakin daha 2. cümlesini kuramamıştır ki, gelin kişisi damada dönüp dönüp bak sana söylüyo, iyi dinle gibisinden telkinlerle memurcağızın sözünü keser durur. şahitler ve konuklar başlar gülüşmeye. memur o cümleyi bırakır bambaşka bir cümle kurmaya yeltenir. ama gelin kişisi buna da izin vermez. memur kızarır bozarır, inatlaşır konuşmak için, kızar da tabi bir hayli. damatla gelin masada memurun demeye çalıştıklarını sana diyo, hayır sana diyo gibisinden kavga haline girerler. damat en sonunda memura döner, sen bize bir şey deme ulvi soruya geç de öpeyim şu laneti der. * garip memur çaresiz soruya geçer. fakat burda da tartışma büyüktür, gelin kişisi soruyu önce damada sor diye tutturur, damat inkar eder; bana evet dedirtip kendi hayır diyecek önce ona sorun diye. memur kendinden geçmiştir. bahsi gelin kaybeder, ama hayırını da sıkıştırır araya. imzalar atılır en sonunda.

şahitlerin imza işlevi de sanıldığı gibi kolay olmaz. defter önlerine gittiğinde memuru yanlarına çağırırlar, biz imzayı yanlış yere atarız da biz de evlenmiş gözükürüz gel başımızda bekle diye. memur ısrar etse de inandırıcı olmaz gider yanlarına çaresiz. en sonunda bitmiştir nikah.

evlilik cüzdanı ele alınır. memur bombayı patlatır ve arkasına bakmadan gider.

--spoiler--

mesleğimden soğudum
--spoiler--
arif susam ın şarkısı.

http://video.google.com/v...kphclq&q=nikah+memuru
devlet memurunun anlayışı: "salla başını al maaşını"

nikah memurunun anlayışı: "salla başını kıy nikahı, görsünler ebelerinin .mını"
böğüre böğüre söylemenin insanı inanılmaz motive ettiği bir arif susam şarkısı.hele araya aşk diye koydu gururu kısmı yok mu... işte o kısımda herkes kendinden bir şeyler bulur sesler biraz daha yükselir.
(bkz: nikah memurlarındaki espri yapma hissiyatı)
insanlara kıyan, kıymayı görev bilmiş şahsiyet.
+Siz ahmet bey ayşe hanımı karılığa kabul ediyor musunuz?
-eveeeet
+Siz ayşe hanım ahmet beyi kocalığa kabul ediyor musunuz?
-eveeet
+bende evet diyorum ve sizi 3 evetle uğurluyorum..
emekliliğim döneminde yapmayı planladığım güzel güne vesile olma işidir.
gelecekte buyuyunce düşündüğüm mesleklerden biri ne guzel is amk hem devlet isi hemde memur maaşı suan en dusuk memur maası 1200 tl gidiyosun 3-4 cümle kuruyosun evet mi evet hadi eyvallah cok rahat is.
kimine göre gencecik insanlara kıyan, kimine göre ise mutluluk tacını genç çiftlere takan devlet görevlisidir.

keyfili bir meslek...
insanların en özel günlerinden birine şahitlik etmek... sanmıyorum ki, hiçbir nikah memuru için rutin bir iş olsun...
çünkü ortamda hakikaten büyük bir heyecan var.
ruhu ölmemiş her insan daima o heyecana şahitlik edip keyifle icra eder mesleğini...

evet, naçizane kanaatim bu yönde...
ümit besen ve sarp" ın nikah masası şarkısında dolaylı olarak seslendiği şahıs.