bugün

ing. sıradaki,bir sonraki

(bkz: the girl next door)
bilgisayar programı kurmayı bilen herkesin setup'tan sonra en çok aşina olduğu ingilizce kelime.
(bkz: next ulan next)
27 nisan 2007 tarihinde gösterime girecek olan, lee tamahori filmi. başrollerde; nicolas cage, julianne moore ve jessica biel kişileri var.

--spoiler--
Sıradışı bir yeteneğin sahibi olan Cris , hayatını oldukça zora sokan bu durumdan dolayı kaçak gibi yaşamaktadır. Birkaç dakika sonra olabilecekleri görmesini sağlayan bu yeteneğini kendi yararı için kullanmak isteyen devlet yetkililerinden kaçan Cris, Las Vegas'ta sihirbaz olarak çalışmaktadır.

Kumar masalarında kazanmak için oldukça işe yarayan bu yeteneği, yine kumar masalarında kendisini ele verecektir. FBI anti-terör ajanı Callie Ferris'in dikkatini çeken bu sıradışı durum, Cris'in bu kaçak yaşamının sonu olur.

Terörist bir grubun Los Angeles'a nükleer bomba atma tehdidi sonrası Callie, Cris'i kullanmak isterken aynı nedenden dolayı teröristler de Cris'i öldürmek isterler. Halbuki Cris'in yaşamak için önemli bir nedeni vardır. Gelecekte aşık olacağını bildiği kızı görmüştür ve onunla tanışabilmek için sabırsızlanmaktadır.
--spoiler--

işin yaran tarafı, filmin türkiye gösterimine sponsor olan firmanın next&nextstar olmasıdır.
bursada heykel nalbantoğlunda eskiden bulunan cafe. artık adı ve işletmesi değişti. çok güzel bir cafeydi eskiden, sevgilimle sürekli oraya gidip tavla oynardık..
nicholas cage'in bugün vizyona giren izlenebileceğini düşündüğüm yeni filmidir. aylardır çıkmasını bekliyordum bakalım beklediğime değecek mi? filmin konusu kısaca;cris geleceği görebilme yeteneğine sahip bir mutanttır. FBI onun bu yeteneğini küresel saldırıları önlemek için kullanmak ister fakat bu altın renkli mutant çok tehlikelidir ve devlet tarafından yakalanarak öldürülmek istenir. geleceği görme yeteneği ile kaçmayı başarır.verilmek istenen mesaj mutantın insanlığın yerini alacağıdır. Bir süre sonra Cris, kendisi, dünya ve çocuğuna hamile olduğunu bildiği kadının hayatını kurtarmak arasında seçim yapmak zorunda kalacaktır.
filmin konusunda biraz saçmalık olduğunu düşünüyorum çünkü hem FBI tarafından yakalanmak isteniyor hemde devlet tarafından öldürülmek isteniyor. acaba FBI devlet için çalışmıyor mu bu filmde? bakalım izleyip göreceğiz. umarım saçma kurgusu yoktur.
mtv'nin bir programı..
bir seçici olur, adaylar kapkara bir otobüs'e konur.
adaylar içinde adam gibi kızlar, meyilliler, yada erkekler olur...
seçici kendine göre olan adayı alır, onunla gün geçirir.
adaylardan hangisi seçiciyle en çok vakit geçirirse en büyük para ödülü de onun olur..
amaçsız bir yarışma..
ne anladım ben bu işten..
program kurulumlarında hiç beklemeden basılan buton.
bir de "I accept the terms in the license agreement" var.
(hiç okunmaz)
nicholas cage in bu sezon yaptığı en güzel film.

10 üzerinden 9 luk film.

Dönemin en iyi filmi.
insanı yamultan film. iki saat diken üstünde izledikten sonra insanı bir ters köşe edişi var ki, izlemek lazım...

nicholas cage in her zaman olduğu gibi yine çoştuğu, çoşturduğu film. ayrıca julianne moore da ayrı bir mükemmel oynamış, tebrik ediyorum...

velhasılı kelam, gittiğime değdi. gayet güzel film...
bitsede gitsek tadında saçma film.*
tek güzel yanı için (bkz: jessica biel)
birçok mantık hatası barındıran, atmosferine girilemeyen ve olacak olan herşeyin daha önceden tahmin edilebildiği(bu biraz ironik oldu) bir film, ayrıca nicholos cage in aksiyon filmleri çekemeyecek kadar yaşlandığını gördük.
hangi sahnelerin gelecekten görüntü olduğunu anlamak için daha önce yapılmış şaşırtmacalı filmlerden en fazla bir tanesini seymetmiş olmak bile yeterlidir.
ama konu güzel.
bir sonrakinde, 5 saniye öncesine zaman yolculuğu yapabilen adamın işlendiği bir film görmek isterim.
filmin eleştirileri için:
a.http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=220235
b.http://beyazperde.mynet.com/sinekritik/1394
nicholas cage ve jessica biel in oynadığı uzun zamandır bir filmden almadığım tadı aldığım, kalitelerini konusturdukları film.
vasat film. hikaye olmamış, özel bir yan göremedim ben.

spoiler

Cris(n. cage): lan dikkat etsene, önünde koskoca lazer var ulan, öldürcen hepimizi!
özel timden herif: pardon abi!kusura bakma ya dalmışım, saolasın.

spoiler bitti.
sonu başından belli, iyi oyuncu kadrosuna rağmen vasatı aşamayan film, boşa geçen 1.5 saat, cepten çıkan 20 ytl.
izlenmezse pek bir şey kaçırılmayan filmlerden.

--spoiler--
başlarda nicolas cage'in illüzyon sahnesinde koreli bayanın boynundan bardağına düşürttüğü kolyesini daha sonra kendi cebinden çıkarması kadar saçma bir oyunu hiçbir illüzyonist yapamazdı herhalde. sonu da zaten, bir sürü olay geliştikten sonra rüyadan uyanılan filmlerden biriymiş gibi hissettiriyor.
--spoiler--
nicolas cage'in jessica biel'le tanışmaya calıştığı sahnesi harika olan filmdir.
15-21 yaş arasına keyif verebilir ama bizim yaş olmuş 25. hiçbir şekilde tat vermiyor. bizim yaş grubu için aksiyondan daha çok zekice kurgulanmış gerilimler olmalı ama nerde!
hem bu film iyi bir oyuncunun rol almak için üst üste berbat filmler seçebileceğinin de en büyük kanıtı. nicholas cage ki lynch in filmini bile şenlendirmiştir heyhat! adapdation u zikretmeye bile mahal yok. ve şimdi de önce next ve ardından gelen national treasure of secret book .. ses çıkarmıyoruz. nicholas cage kredisini bitiriyor. ısrarla bekliyoruz.
Stev Jobs Apple firmasindan kovulduktan sonra hırs yapıp, kurduğu firmanin adıdır.
lan noluyo filmi boşunamı izledik lan 2 saattir ben niye oturuyorum burada sizin ta ... diye bitmiştir.film bir arkadaşla izlenirse film bitiminde ehe bak 2saniye sonra düşçen olm diyerekten çembe takılması gibi anlamsız hareketlere ziyade olabilir.
nicholas cage in başrolünde olduğu; ilginç bir malzemeyle klişe bir konunun * ele alındığı zaman kaybı film. izlenmesi bittikten sonra izleyende şöyle bir etki bırakıyor:

- nextttttttt !
filmin sine-kritiği:
http://www.sinemaestro.co...&id=254&Itemid=39
sadece nicolas cage in bir bakışı için bile izlenebilecek film.
tüm saçmalıklarına rağmen otobüste iyi giden bir film.

(bkz: sehirler arasi otobus yolculugunda izlenen filmler)