1. 1.
  ing. sıradaki,bir sonraki

  (bkz: the girl next door)
  3 ... eru
 2. 2.
  bilgisayar programı kurmayı bilen herkesin setup'tan sonra en çok aşina olduğu ingilizce kelime.
  4 ... kirmastılı
 3. 3.
  (bkz: next ulan next)
  2 -1 ... kirmizi baslikli kiz
 4. 4.
  27 nisan 2007 tarihinde gösterime girecek olan, lee tamahori filmi. başrollerde; nicolas cage, julianne moore ve jessica biel kişileri var.

  --spoiler--
  Sıradışı bir yeteneğin sahibi olan Cris , hayatını oldukça zora sokan bu durumdan dolayı kaçak gibi yaşamaktadır. Birkaç dakika sonra olabilecekleri görmesini sağlayan bu yeteneğini kendi yararı için kullanmak isteyen devlet yetkililerinden kaçan Cris, Las Vegas'ta sihirbaz olarak çalışmaktadır.

  Kumar masalarında kazanmak için oldukça işe yarayan bu yeteneği, yine kumar masalarında kendisini ele verecektir. FBI anti-terör ajanı Callie Ferris'in dikkatini çeken bu sıradışı durum, Cris'in bu kaçak yaşamının sonu olur.

  Terörist bir grubun Los Angeles'a nükleer bomba atma tehdidi sonrası Callie, Cris'i kullanmak isterken aynı nedenden dolayı teröristler de Cris'i öldürmek isterler. Halbuki Cris'in yaşamak için önemli bir nedeni vardır. Gelecekte aşık olacağını bildiği kızı görmüştür ve onunla tanışabilmek için sabırsızlanmaktadır.
  --spoiler--

  işin yaran tarafı, filmin türkiye gösterimine sponsor olan firmanın next&nextstar olmasıdır.
  7 ... soothsayer
 5. 5.
  bursada heykel nalbantoğlunda eskiden bulunan cafe. artık adı ve işletmesi değişti. çok güzel bir cafeydi eskiden, sevgilimle sürekli oraya gidip tavla oynardık..
  ... kursunkalem
 6. 6.
  nicholas cage'in bugün vizyona giren izlenebileceğini düşündüğüm yeni filmidir. aylardır çıkmasını bekliyordum bakalım beklediğime değecek mi? filmin konusu kısaca;cris geleceği görebilme yeteneğine sahip bir mutanttır. FBI onun bu yeteneğini küresel saldırıları önlemek için kullanmak ister fakat bu altın renkli mutant çok tehlikelidir ve devlet tarafından yakalanarak öldürülmek istenir. geleceği görme yeteneği ile kaçmayı başarır.verilmek istenen mesaj mutantın insanlığın yerini alacağıdır. Bir süre sonra Cris, kendisi, dünya ve çocuğuna hamile olduğunu bildiği kadının hayatını kurtarmak arasında seçim yapmak zorunda kalacaktır.
  filmin konusunda biraz saçmalık olduğunu düşünüyorum çünkü hem FBI tarafından yakalanmak isteniyor hemde devlet tarafından öldürülmek isteniyor. acaba FBI devlet için çalışmıyor mu bu filmde? bakalım izleyip göreceğiz. umarım saçma kurgusu yoktur.
  ... kurbaa kermitin parmaklari
 7. 7.
  mtv'nin bir programı..
  bir seçici olur, adaylar kapkara bir otobüs'e konur.
  adaylar içinde adam gibi kızlar, meyilliler, yada erkekler olur...
  seçici kendine göre olan adayı alır, onunla gün geçirir.
  adaylardan hangisi seçiciyle en çok vakit geçirirse en büyük para ödülü de onun olur..
  amaçsız bir yarışma..
  ne anladım ben bu işten..
  1 ... 4ever pvd
 8. 8.
  program kurulumlarında hiç beklemeden basılan buton.
  bir de "I accept the terms in the license agreement" var.
  (hiç okunmaz)
  1 ... iceri terligi
 9. 9.
  nicholas cage in bu sezon yaptığı en güzel film.

  10 üzerinden 9 luk film.

  Dönemin en iyi filmi.
  2 -1 ... cupra
 10. 10.
  insanı yamultan film. iki saat diken üstünde izledikten sonra insanı bir ters köşe edişi var ki, izlemek lazım...

  nicholas cage in her zaman olduğu gibi yine çoştuğu, çoşturduğu film. ayrıca julianne moore da ayrı bir mükemmel oynamış, tebrik ediyorum...

  velhasılı kelam, gittiğime değdi. gayet güzel film...
  3 ... cuthbert