bugün

entry'ler (1342)

tuttur com

şu dakikalarda çökmüş bahis sitesi. hayır kaybettik de onu bari görseydik.

inci sözlük

hacklenseler de yollarına devam ediyorlarmış meğerse: http://ccc.incisozluk.cc/

tarihin arka odası

şu anda yayında olan programdaki mason tartışmasının ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum ama murat bardakçı'nın geçen programından sonra (03.11.12'deki programı izlemiş olanlar bilirler, erhan bey'i gereksiz yere aşağılamıştı. (bkz: başkasının yerine utanmak))erhan afyoncu'ya karşı gösterdiği agresif tavrı için uyarıldığı , aralarında anlaştıkları ve şu anda karşılıklı konuşabildikleri ortadadır.

full face kask

(bkz: kapalı kask)

kapalı kask

full face olarak adlandırılan ; başı,çeneyi kapayan ve tam koruma sağlayan kask çeşididir.moto gp gibi hızı yüksek yarışlarda hem konfor hem de güvenlik için kapalı kasklar tercih edilir.amatör motosiklet kullanıcılarının da bu türden ve bilinen marka bir kasktan almaları tavsiye edilir

yamaha xj6

600cc'lik 78 beygir gücünde naked yamaha moturu.

ayrıca (bkz: xj6 diversion)

motosiklet kaskı

(bkz: açık kask)
(bkz: nazi kaskı)
(bkz: çeneden açılır kask)
(bkz: kapalı kask)
(bkz: kross kask)
(bkz: çocuk kaskı)

motosiklet ekipmanı

önem ve sakatlanma olasılığına göre sıralarsak ;
(bkz: motosiklet kaskı), (bkz: motosiklet eldiveni), (bkz: motosiklet botu), (bkz: motosiklet montu), (bkz: motosiklet pantolonu) diye giden türlü giysi ve aparatlardır. (motosiklet tulumu da güvenlik açısından tercih edilebilir.)
ve bunlar haricinde çeşitli sırtlık(omuriliği korumak için), bellik(böbrekler önemli), dizlik,dirseklik(mont ve pantolon yokluğunda ya da korumalarının yetersiz olduğu düşünüldüğü zamanlarda ; montun ve pantolonun kendi korumaları çıkartılarak kullanılır), boyun simidi (spoiler), ve termal içlikler,gözlükler olarak sıralanabilecek ekipmanlardır. windproof (windstopper ve goretex denilen marka ve ürünler dahil) ve waterproof özellikte olanları makbuldür ve tercih edilmelidir.

her bütçeye göre ürün yoktur malesef ülkemizde.hatta orta direk adamın bile zor karşılayacağı şeylerdir bunlar. (ülkemizde motosiklet kullanımın artması - özellikle çin-çan-çon motorların girişiyle - sonucu her tarafta motosiklet sürücüleri görmemiz,fakat çok çok azında yeterli ekipmanın bulunmasından dolayı bile kelimesini kullandım.) ama motosiklet bir tutkudur ve hiçbir şey sağlığımızdan önemli değildir. unutmayın ki ne rüzgar ne de asfalt cc'ye bakmaz.

prohel

bilindik revit,clover,held gibi markaların taklitlerini idare eder düzeyde,ucuza üreten motosiklet ekipmanı firması. ama ucuz olması cezbeder. nitekim parasını verip kalitelisini almakta fayda vardır.

yamaha fz1 fazer

yamahanın 1000cc'lik 150 beygir gücünde touring modelidir. yamaha fz1'in grenajlısıdır.

yamaha fz6 fazer

yamaha'nın 600cc'lik 98 beygir gücünde 6,4 kg/m tork üreten touring modeli. yamaha fz6nın grenajlı modelidir. arkadan çıkan egzozuyla cezbeder. 7000 devirden sonra coştuğu söylenir. 230 km/h hıza ulaşır. umarım ilerde kendisiyle birlikte olacağız. *
ayrıca abisi için (bkz: yamaha fz1 fazer)

yamaha fazer

(bkz: yamaha fz6 fazer)

r6 gorunumlu fz6

farklı klasmanlarda bulunduklarından kasmaya gerek duyulmaması gereken çabadır. racing almak isteyen racing alır,naked isteyen naked*. aralarında konfor-hız-tarz başta olmak üzere çok büyük farklar vardır

fazer

(bkz: yamaha fazer)

yamaha cygnus rs

(bkz: yamaha cygnus rs 125)

lazer

belçikalı motosiklet kaskı firması. dünyanın ilk kask fabrikasını kuran şirkettir ayrıca. orta-üst düzey kasklar üretir. modelleri 3 ayrı standarttan geçmiştir.
(bkz: as 1698) (avustralya)
(bkz: ece 22 05) (avrupa)
(bkz: dot) (amerika)

basıp gitmek

son zamanlarda hayat felsefem haline gelmiş söz öbeği.

giza

o ki baytarların en niga'sıdır!

my brute

sonuna kadar destek verdiğim zevkli oluşum.dayak yemeye doymadığım oyundur ayrıca.

http://ohmleth.mybrute.com

sözlükçülerin my brute sayfaları

http://ohmleth.mybrute.com/

haydi tıkla ve döv onu sözlükçü! haydi!