bugün

Kitabını yazdığım araba yarışı oyunudur ve bu cuma günü vizyona girecek filmdir kesinlikle gideceğim filmine.
kim olursa olsun hiçbir kızla oynanmamalıdır. hayattan soğutur.
kız arkadaşımla oynamayı düşündüğüm oyunlardan biri.
--spoiler--
tobey hapisaneden çıktığı zaman arkadaşlarıyla buluşur. konuşma şu;

-hadi bi kaç tane kadın çağıralım, tanıdığın var mı? güzel olanlardan.

-annen var. ehehe ehehe
--spoiler--

senarist anancı çıktı rıza baba.
kız arkadaşımla oynadığım oyunlardan biri.
oyun serisinden esinlenme, güzel bir film çıkarmış olan yapımdır. senaryo güzeldir, oyunculuk iyidir, yarışlar olmuştur. sinemada izlemeye değer, paranıza yazık olmayacak filmdir.

tek eksiği* oyun serilerinden tanıdığımız müzikleri barındırmamasıdır. "bu haliylede iyi ama olsa daha iyi olurmuş" dedirtir.
Araba daha hızlı gitsin diye w tuşuna abanmaktır.
(bkz: need for speed world)
Bu online versiyonu harikadır.
ing. hız tutkusu anlamına gelir.

Serileri geçmişten geleceğe;

Ağustos 1994-Road and Track Presents: The Need for Speed
Mart 1997-Need for Speed 2
Mart 1998- Need for Speed 3: Hot Pursuit
Mart 1999-Need for Speed: High Stakes
Mart 2000-Need for Speed: Porsche Unleashed
Eylül 2002- Need for Speed: Hot Pursuit 2
Kasım 2003- Need for Speed: Underground
Kasım 2004-Need for Speed: Underground 2
Kasım 2005-Need for Speed: Most Wanted
Kasım 2006- Need for Speed: Carbon
Ekim 2007- Need for Speed: ProStreet
Kasım 2008- Need for Speed: Undercover
Eylül 2009-Need for Speed SHIFT
Kasım 2009- Need for Speed NITRO
Temmuz 2010- Need for Speed World
Kasım 2010- Need for Speed Hot Pursuit
Mart 2011- SHIFT 2 UNLEASHED
Kasım 2011- Need for Speed The Run
Kasım 2012- Need for Speed Most Wanted 2012
Kasım 2013- Need for Speed Rivals
Eski tadi olan oyun. Nasil yok, cok egleniyorum ben. Gercek hayata uygulayinca trafiktekiler de cok egleniyor hem, kimse yanima yaklasmiyor.*
En iyi araba yarışı serisidir.
eski tadından eser olmayan oyun. 2005 yılında çıkan most wanted, nfs 2 special editon ve nfs the run serinin bana göre en iyi oyunları. en kötüsü, nfs most wanted 2012dir.
lise yıllarımda arkadaşlarla internet kafeye gidip hesabı ödemesine oynadıgım oyundur.

-nfs oynayakmı la?
+olum sen sıfre bılıyon.

O zamanlar hersey bılmezdı nfs sıfresını.
araba yarışı ile beni tanıştıran oyundur. özellike nfs 2 s.e.'i unutamam. FZR 2000'i az kullanmadık. soundtrackleri de hep güzel olan yarış serisidir kendileri.
Run ve most wanted'ini severek oynadigim ve bana ps1'i kiralayarak oynadigimiz, ergenlige gecis yillarimi hatirlatan, oradaki gibi araba kullanma hayallerine surukleyen araba yarisidir. Simdi ps3'um ile kocaman televizyonumda oynarken bana eski tadi vermeyen, kardeslerim ile oynadigim zamanlara ozlem duymama neden olan oyun serisidir ayrica.
Efsanedir, aklıma hep bayramlarda köyde kuzenlerle odaya kapanıp bu oyunu oynadığımız günler geliyor.Evet babannemin bilgisayarı var.
underground 2 oyunu hariç diğer oyunları pek tat vermeyen yarış oyunu. modifiye olayı güzeldi niye kaldırdınız. rivals oyunuyla modifiye gelse de çölde ormanda yarış pek zevkli değil. underground 3 istiyoruz.
1997'de çıkan nfs III: hot pursuit heyecanını hiçbir araba yarışı oyununda bulamadığım oyun serisi.
Filmini az önce izlemeyi bitirdiğim aslen yarış oyun serisidir. çocukluğumdan beri oynadığım bir oyunun filmini tabi ki malum ortamlara düştüğü an indirdim*. Filme gelecek olursak; oyuncular çok başarılı seçilmiş, jesse pinkman* cuk diye uymuş o role. Bir de bu film bana filmde ki dişi başrolün önemini bir kez daha öğretti, ne kadan tatlı bir şeysin sen Imogen Poots. Allah seni sevdiğine bağışlasın ne diyim.
filmi çok da aman aman değildir, fast and furious serisinden çok büyük farkı yok.

--spoiler--
tamirhane sahnesi.
polisten kaçma sahnesi.
helikopter, uçak takip sahnesi.
kaza sahnesi.
başrol iyi çocuğun umutsuzluğa düştüğü sahne.
başrol iyi çocuğun ufaktan umutlandığı sahne.
başrol iyi çocuğun kazandığı sahne.
kötü karakterin kaybettiği yüzünden okunan sahne.

--spoiler--
30 yıllık ömrümde oynadığım tek bilgisayar oyunu.
Siyah tenli arkadaş başroldeki frodoya nazaran filmi kendi omuzlamış.
Flmi 2 saat olduğu için biraz sıkar. Aksiyon sahneleri idare eder.
(bkz: fast and froust) kadar olmasa da cok etkileyici ve guzel bir film. izlemeyen pisman olur, ozellikle filmin sonunda calan (bkz: roads untraveled) buyuleyici.
Mart 2014 de vizyona girmiş şahane motor sesleriyle beni cezbetmiş film ve yarış oyunu electronic arts ürünüdür.
güncel Önemli Başlıklar