1. 1.
  1959 nevşehir doğumlu doktor,senarist,oyuncu.cannes film festivalinde en iyi yönetmen ödülü alan üç maymun'un senaryosunu yazmıştır.ayriyetten filmdeki başrollerden biridir.
  3 ... doyoubelieveinlifeafterlove
 2. 2.
  üc maymun, uzak, bir zamanlar anadolu da, vavien, derin, saç, albatrosun yolculuğu ve küf filmlerinde oynamis oyuncu, senalist ve doktor. kendi resmi sitesi icin: http://www.ercankesal.com/
  3 ... d dayy
 3. 3.
  insan üstü bir oyunculuk performansıyla büyüleyen adam. bir zamanlar anadolu'da filminde muhtar rolünde ağzı açık izleniyor.

  aynı zamanda başarılı da bir doktor. özel okmeydanı hastanesi başhekimi.
  1 ... bir alex
 4. 4.
  yazdığı yazısında şöyle demiş;

  "Hekimliğimin yirmi beş yılı yetmedi kendisini ipe vermekten başka çare bilmeyen kız kardeşlerimin yarasına merhem olmaya...ihsan’ın yalnızlığına derman olmaya..Bektaş’ın bileğindeki mührü silmeye..Reyhan’ı bir kez olsun dinlemeye..Yetmedi.. Bundan sonra yeter mi bilmem. Dilerim ülkemi yönetenler bir gün uyanırlar bu ölüm uykusundan.. Dilerim bizden sonrası için bir parça ümit kalmıştır hala..."

  mutlaka ama mutlaka okunması gereken bir yazı..

  http://www.baskahaber.org...ektas-reyhan-ve-sahe.html
  1 ... i am the lizard king
 5. 5.
  nuri bilge ceylan filmlerindeki performanslarıyla oyunculukta çok başka bir boyutta olduğunu gösteren doktor. 42-43 yaşında ilk kez uzak filminde adım atmış oyunculuğa. ilk başta "oyunculuk yapmadan geçirdiği yıllara yazık" demek aklıma gelse de yıllarca doktorluk yapmış, köylerde insanlara sağlık hizmeti vermiş bir adama bunu söylemekte hadsizlik olur.

  bir taşra doktorunun hikayesi olan bir zamanlar anadolu da filminin senaristlerinden biri olması da ayrı bir güzellik.

  kendisi bol bol oynasın biz de izleyelim.
  ... giallo e blu
 6. 6.
  http://www.radikal.com.tr...N-KESAL&CategoryID=97 çok güzel yazısı.
  ... non fui
 7. 7.
  pazar günleri radikal'de kaleme aldığı yazıları mutlaka okunması gereken güzel insan.
  1 ... di mi guntekin
 8. 8.
  bugün hacettepe üniversitesi halk sağlığı topluluğu'nun organizasyonuyla tıp fakültesinde söyleşisi gerçekleşen doktor, senarist, köşe yazarı, iyi insan.

  iyi - kötü film kriterlerinin ne olduğu sorusuna "bence iyi, kötü film yoktur. güçlü ve güçlü olmayan filmler vardır. eğer bir filmi izledikten sonra değişmişsem, artık o eski ercan kesal değilsem o film güçlü bir filmdir." şeklinde yanıt vermiştir.

  sahibi olduğu özel hastahanenin web sitesinin hakkımızda bölümündeki şu metin bile nasıl bir insan olduğu hakkında fikir verecektir.

  " Biz insanız. En şerefli mahluktan yani... ve hekimiz ibna Sina Ustamızın dediği gibi: 'hekim, sanatkar ve düşün adamı...' istanbulluyuz, dünyanın en güzel şehrinde yaşadığımızı biliyoruz. Yaşadığımız onca sıkıntıya ve korkuya rağmen hiçbir yere gitmeye niyetimiz yok. Bu şehri cefasıyla sefasıyla seviyoruz; Okmeydanlıyız. Genç Fatih'in okçularının attığı okların çıkardığı sesler değil sert rüzgarlar geçiyor alnımızdan."

  Okmeydanında olduğumuzu biliyoruz. Hekimiz, tüccar değiliz. Biraz alınganız. Kendi meslek odamızın bile, çoğu zaman görmezden geldiği Özel Hekimliğin herhangi özel bir sektör girişimciliğinden ayrı tutulmadığından dolayı biraz üzgünüz.
  Biz Özel Okmeydanı Hastanesiyiz. Müslüman mahallesinde salyangoz satıyoruz, satmaya da devam edeceğiz. Özel hastaneyiz ama koruyucu hekimliğe inanıyoruz. Özel hastaneyiz ama hastamız için müşteri lafını ağzımıza bile almayız.

  Özel hastaneyiz ama hastasıyla hekim arasına paranın girmesinin biteceği günleri özlemle bekliyoruz. iyi bir hastaneyiz, daha iyi olacağız. Daha iyi olmak için gereken çabayı her gelişen günün sabahında önümüze bir kez daha koyuyoruz. Bizi tanıyın, bizi izleyin. Biz sizi sürekli izliyoruz.

  Özel Okmeydanı Hastanesi
  Yönetim Kurulu Başkanı
  Dr. Ercan Kesal "
  ... di mi guntekin
 9. 9.
  inanılmaz samimi bir adam.
  ... caps lock
 10. 10.
  yakında iletişim yayınlarından peri gazozu adlı kitabı çıkacak olan doktor, aktör, senarist ve de taze yazar.
  1 ... canlukgodard