bugün

need for speed serisinin son oyunu.

frostbite 3 motorunu kullanan oyunun, 19 kasım'da x360, ve ps3 için piyasaya çıkacak.

pc versiyonunun çıkış tarihi belli değil.

oyun ayrıca yeni nesil konsollar için de geliştiriliyor.
inşallah eski heyecanları yaşatır dediğim ve en çok sevdiğim oyunlardan birisidir.
diğer nfs oyunları gibi nfs underground zevkini vermeyecektir.
hot purshit'e çok çok benzeyen bir need for speed oyunudur.
gameplay ve e3 videoları;
http://www.youtube.com/watch?v=MoVRyY21ba4
http://www.youtube.com/watch?v=Zph2UL09tLM
ps3 versiyonu zamunda'daki yerini almıştır, indiriyoruz bakalım, 4.50 diyor ancak 4.46 cfw de sorunsuz açacağını düşünüyorum.

bunu bile eksileyen andavallar var lan. fakirler.
evet indirdik, kurduk, çalıştırdık, oynadık, güzel olmuş. oynanır.
xbox da hata veriyo arkadaş . hd connect nedir bre.
yeni oynamaya başladığım ve beğendiğim oyun. bence need for speed hot pursuit 2010 10 üzeriden 9 luk bir oyunsa rivals en azından bi 8 hak ediyor. müzikler hoş. yalnız yine 2 saat tuş ayarlarıyla uğraşacağım. w-s ileri geri ve ok tuşlarıyla sağ sol yapılıyor. böyle oyun mu oynanır bea.

edit: options'tan kolayca düzelttim. biliyorsunuz ki nfs run'da menüde gezinmek tam bir işkenceydi. 5 dakikalık yarış için 10 dakika bişiler seyrediyorduk menüyle boğuşuyorduk. bu oyun daha rahat ona göre. ayrıca müzik konusunda hot pursuit'i geçemediyse de harita olarak benden tam not aldı. çok güzel efektler var araba kullandığımız yerlerde.
şuan gözlemlediğim kadarıyla bu oyunda tek eksik kokpit. lakin kokpit olsa isteyeceği sistem özellikleri bayağı yüksek olurdu ve ulaşacakları oyuncu sayısı düşerdi. adamlar haklı yani. amd fx 6300 ve 560ti'm ile bf3'ü ultra'da oynarken bu oyunda high'da oynayabiliyorum. yeni driver yükletti bana ondan belkide..
edit2: evet, ultra'da da gayet rahat oynayabiliyorum. ama oyunda gereksiz derecede bir yavaşlık var. görüntüler göz ağrıtıyor bazen rahatsız ediyor. 30 fps olayından dolayı sanırım çoğu yerde bahsedilmiş. pc'lerde 30 fps sabitmiş. 60 fps'ye çıkarmanın yolları var diye biliyorum araştırmak lazım çünkü böyle atari gibi oyun oynanmaz. ea'nın saçmalığı yine.
edit3: http://www.turunculevye.c...daki-60fps-sorunu-cozuldu tavsiyem bu ayarları yapmadan oynamayın şimdilik. 30 fps ile iyi bir pc'niz bile olsa bir yavaşlık söz konusu.
edit4: henüz başarabilmiş değilim 60 fps ayarını deneyince daha da yavaşlıyor oyun. en iyisi bekleyip patch çıkmasını beklemek. oyunda stabilite vs. sıfır.
Most Wanted'dan sonra ilaç gibi geldi ama ps3 versiyonunda grafikler o kadar güzel değil.

Oyunda istersen polis istersen yarışçı olabiliyosun. Bütün polis araçlarının öküz gibi zırhı ve gücü var ama yarışçı olarak düşününce durum hayli sıkıntılı. Ferrari hariç neredeyse hiçbir araç sağlam değil. McLaren, Porsche, Lamborghini gibi * arabalar bi' vuruşta perte çıkıyor. Yarışçıların turbo ayrıcalığı var, nitrodan çok daha hızlı ve zevkli bi' özellik ancak keskin virajlarda kullanmamak gerekiyor. Haricinde polislerden kaçarken ya da önünüzdeki araca sağlam hasarlar vermek istediğinizde * oldukça fayda sağlıyor.

electromagnetic pulse denilen şey de hayli güzel. Attığınızda önünüzde bir araç varsa ona kilitleniyor. Araçla aranızdaki mesafeyi belli bir süre koruyabilirseniz başarılı oluyor ve aracı gözle görülür şekilde yavaşlatıp sarsıyor. Bu gibi durumlarda öndeki araç sizseniz ve birisi size emp ile kitlenmişse turboyla mesafeyi açabilir tozu dumana katabilirsiniz.

Şimdi uzun uzun yazardım da, üşendim sormayın. Ara sıra gelir editlerim. *

Görelim biraz;

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

Özet: Ferrari var.
Oyunu bırakıp gözlerinizi kapattığınızda hala arabalar gelir. Gaipten motor sesi de cabası. Fazla kaptırmamak lazımdır.
ferrariler ile hasret giderdiğimiz oyun. yalnız grafikler fazla yaş gibi ne bileyim soğuk bir ortam. halbuki nfs hot pursuit haritaları gibi renkli ve canlı yerler beni cezbediyor. dağ yamaçlarında pagani ile yanlama hoş oluyor. müzikleri tekrar ediyorum çok zayıf. neden müzik konusunda bu kadar sığ kalmış oyun anlayabilmiş değilim. çok mu zor yahu bu havalı müziklerin telifini falan almak. ayrıca hoşuma giden bir özellik ise üstü açık ferrari italia 458'imin yağmurda otomatik üstü kapandı. ne oluyor la dedim önce afalladım transformers'a dönüşüyor aha la araba dedim. halbuki üstü kapanıyormuş birden şaşırttı beni.
oyunda gereksiz bi yavaşlık söz konusu, bi süre sonra canınızı sıkıyor. kontroller pek iyi değil, zaten son iki seridir kontrollerde sıçmış durumdalar. hele most wanted 2012 tam bi facia.

oyunun grafikleri oldukça iyi, bazen gerçekten sürüyomuş gibi hissediyosunuz. kalkışta baya bi ağır. on üzerinden yedilik bi oyun.
merakla bekleyip, takip ettiğim bir oyundu kısmet anca oldu oynamaya. beklediğime değmiş gibi şimdilik lakin pekçok kişinin belirttiği yavaşlık sorunu biraz can sıkıyor, tam hakim olamıyormuşsunuz hissi tad kaçırıyor gerçekten. bir tek bu konu dışında olmuş oyun bence, haritası çok güzel, detayları falan keyifli bazen seyredalıp kaza yapmanıza neden bile olabiliyor. yakın zamanda bir yama kesin çıkacaktır, bu yavaşlık sorunu çözülürse tamamdır. son çıkan nfs'lerin en iyilerinden biri oldu bence.
koskoca porsche ile şahin sürüyormuş hissi veren oyun. araba kalkmıyor amk lan.
sadece 1-2 oynanış videosunu izledim rivals olduğunu bilmesem nfs hot pursuit(2010) e patch atmışlar falan derdim. bundan iyisi olmalıydı.
ps4 versiyonunu alacak insanlar hiç zahmet etmesin bok gibi oyun olmuştur efendim. allahtan çok pahalıya gelmedi de üzülmüyorum.

merak edenler için ps4 versiyonu inceleme yazım: http://yourps4games.blogs...eed-for-speed-rivals.html
Son Bölümü ölü siktirten oyun. 30millik yolu 30 polisin içinde kat edemem.
Kardeşimin oynarken çildirdigi oyun beni pek sarmiyor bu tur oyunlar bi tek nfs most wanted oynadim efsanedir.
çok güzel oyun. özellikle polis olarak kariyer yapmak daha eğlenceli oluyor. o yarışan otomobilleri haşat etmek, rear ram'ler, kullanılan pursuit tech'ler müthiş eğlenceli. yakaladıkça yakalayasım geliyor o yarışçıları.

e zamanında underground'da, most wanted'da, carbon'da az yarış edip polisten kaçmadık. bu seferde azıcık biz kovalayalım onlar kaçsın.
Yenisini beklediğim oyun serisinin sonuncusu.
10 dkda bir çıldırıp yavaşlayan oyun, onun disinda hic bir kasma olmadi bunun da kasma olup olmadigini anlayamadim acaba oyunun bi parcasi midir, bilen yaşayan varsa pm pls.
electronic arts'ın spor oyunları serisinin yeni bir need for speed oyunu. need for speed: rivals, redview county adında büyük bir hayali şehirde geçiyor. şehir, ormanlık alanları, şehir merkezi, dağları, çölleri ve otobanları ile gerçekten de büyük. need for speed: rivals'de pek bir hikaye bulunmuyor. polis veya yarışçı olup size verilen görevleri (speedlist) yerine getiriyor ve seviye atlayarak daha iyi arabalar almaya hak kazanıyorsunuz. oyunun oynanışı geçen yıl piyasaya sürülen need for speed: most wanted'dan çok need for speed: hot pursuit'e benziyor. tabii ki oyunun geçtiği şehir de hot pursuit'teki şehire benziyor. need for speed: rivals'i yarışçı veya polis olarak oynamak çok farklı bir deneyim sunuyor. her iki tarafın da kullanabileceği pek çok ekipman bulunuyor. örneğin; yarışçı olarak oynarken polislerden kaçabilmek için turbo veya jammer kullanabiliyorsunuz, polis olarak oynarken ise yere dikenli tel döşeyebiliyor veya yarışçılara emp topu yollayabiliyorsunuz. kısacası oyunu her iki tarafla oynamak da çok zevkli. need for speed oyunlarının en çok sevilen özelliği olan modifiye de need for speed: rivals ile geri dönüyor. her ne kadar modiye seçenekleri underground serisi kadar kapsamlı olmasa da yine de yeterli gözüküyor. need for speed: most wanted ile hayatımıza giren easydrive sistemi de bu oyunda bulunuyor, easydrive ile kolayca istediğiniz her şeye ulaşabiliyorsunuz. kolaylıkla tamir istasyonlarının ve yarışların yerini gps'inize ekleyebiliyorsunuz.
electronic arts'ın spor oyunları serisinin yeni bir need for speed oyunu. need for speed: rivals, redview county adında büyük bir hayali şehirde geçiyor. şehir, ormanlık alanları, şehir merkezi, dağları, çölleri ve otobanları ile gerçekten de büyük. need for speed: rivals'de pek bir hikaye bulunmuyor. polis veya yarışçı olup size verilen görevleri (speedlist) yerine getiriyor ve seviye atlayarak daha iyi arabalar almaya hak kazanıyorsunuz. oyunun oynanışı geçen yıl piyasaya sürülen need for speed: most wanted'dan çok need for speed: hot pursuit'e benziyor. tabii ki oyunun geçtiği şehir de hot pursuit'teki şehire benziyor. need for speed: rivals'i yarışçı veya polis olarak oynamak çok farklı bir deneyim sunuyor. her iki tarafın da kullanabileceği pek çok ekipman bulunuyor. örneğin; yarışçı olarak oynarken polislerden kaçabilmek için turbo veya jammer kullanabiliyorsunuz, polis olarak oynarken ise yere dikenli tel döşeyebiliyor veya yarışçılara emp topu yollayabiliyorsunuz. kısacası oyunu her iki tarafla oynamak da çok zevkli. need for speed oyunlarının en çok sevilen özelliği olan modifiye de need for speed: rivals ile geri dönüyor. her ne kadar modiye seçenekleri underground serisi kadar kapsamlı olmasa da yine de yeterli gözüküyor. need for speed: most wanted ile hayatımıza giren easydrive sistemi de bu oyunda bulunuyor, easydrive ile kolayca istediğiniz her şeye ulaşabiliyorsunuz. kolaylıkla tamir istasyonlarının ve yarışların yerini gps'inize ekleyebiliyorsunuz.
güncel Önemli Başlıklar