bugün

ikinci dünya savaşında faşist lider adolf hitler'in ırkçılık tabanlı politikasını savunan aşırı ırkçı grubun adı.halen aşırı alman ırkçlarına verilen ad.
national sozialist partinin kısaltmasıdır.
(bkz: deutschland über alles)
(bkz: ustasa)
(bkz: hançer birliği)
(bkz: sabuncu geldi hanım)
çok pis insanlardır, hatta o kadar pis insanlardır ki insanlardan yaptıklarıı sabunlarla ellerini yıkayabilecek kadar pis insanlardır.

ve fakat;

boku çıkmış düzen içinde yapı itibariyle çok düzenlidirler. başa gelebilmek için pek de acayip olmayan seçim yöntemini seçmişlerdir, sonra az daha ikinci dünya savaşını kazanıyazıyorken saçmalamışlardır. onlardan biri değilseniz öldürülmeniz, gaz odalarında zehirlenmeniz, sabun yapılmanız kısaca öldürülmeniz yüksek olasılık dahilindedir.

hitler öyle bir adamdır ki, kafasının içinde sadece almanlar kalana kadar tüm dünyayı öldürme sonra dünya üzerindeki tüm hatunları mikme düşüncesi vardır.

adam değillerdir ama.
kan grupları koltuk altlarına dövme yapılmıştı.
Temel felsefesi ırkçılık , aşırı sağcı düşünüş ve anti semitizme dayalı Nasyonel Sosyalist Alman işçi Partisi nin ideolojisini benimsemiş kişi ve kurumlara verilen ad.
hala dogu almanya'nin cesitli yerlerinde konuslanmis dazlak kafali serefsizler; eger olum korkunuz yoksa hic birsey yapmaz aksine cekinir bokunu yiyim abi ayagina yatarlar....
nazi marşı :

Almanya'nın geleceği, yarınlarımız Doğu'dadır,
Bu halkın gözü, tehlike ve zafer oradadır.
Orada sancaklarını asla çiğnetmeyen kardeşlerimiz var. ...
Orada bir zamanlar Alman olan yaban elleri,
Orada yeni yaşamımızın başlangıcı var,
Öyleyse silahlanın Almanlar, dinleyin sesimizi!
german eli'nin gercek milliyetperver insanlarindan her biri. temiz insanlik adina mucadele etmislerdir.
german eli'nin gercek milliyetperver insanlarindan her biri. temiz insanlik adina mucadele etmislerdir.
(bkz: waffen ss)
naziler yer üstünde 1 metre kare yapı yapıyorlarsa yerin altına 3 metre kare yapıyorlarmış. herifler coşmuşlar. hep sığınak yapmışlar. demek ki berlin bombalandığında ondan herkes ölmemiş, evet. herifler berlin'in bir köşesine uçak savar binası yapmışlar. fransızlar gelip bu uçaksavar binasına 3 kez 50 kilo, toplamda 150 kilo tnt koymuşlar sadece tek bir tarafın duvarını yıkabilmişler. onlarda getirip moloz yığmışlar bir tarafına örtmek için. diğer tarafında demiryolu hattı olduğu için oraya yığamamışlar öyle kalmış. manyaklık, çocuk işte. berlin'de savaştan sonra oluşan 5-6 tane tepe varmış. şehrin molozlarını yığmışlar tepe olmuş. berlin'in %80'i yıkılmış savaşta zaten. o uçaksavar binasında normal binalardan 30 kat fazla çelik kullanılmış. 3000 kişi barınabiliyormuş, içinde sinema salonu varmış. uçaksavar binasında hay ben.. bildiğin şehir kurmuşlar, doktor vs. de var.

herifler bir binayı sığınağa çevirmişler yuvarlak şekillerde labirentler oluştumuşlar. yakına bomba düşse bile 90 derecelik çok duvar olduğundan sarsıntıyı engelliyormuş. çok az zarar oluyormuş binada. ilkel yöntem gene; yuvarlak yap dayanıklı olsun. tek sorun masraf ve işçilik. kafayı yemişler yerin altına yerleşmişler. köstebek misiniz? kafayı yemişler tabi evlatlarım. heriflerin planı dünyayı ele geçirmek, bundan daha manyakça bir şey olabilir mi?
2. Dünya Savaş'ı sonucunda eğer kazanan Naziler olsaydı şu an bizim ülkemizin varlığının bile ne olacağını kestiremem.Yunanistana kadar gelinmişti.Nazi cevresi; komutanları,memurları hepsi manyak sapkın insanlardır zaten içlerindne bir kaç tane normal insan çıkabilmiştir ki onlar da Hitleri devirmek için çabalamış olan Komploculardır.Gözünüzün önünde bir insan ölünce bile psikolojiniz etkilenir ki bu adamları düşünün her gün kamplarda binlerce 'masum' insanı öldürüyorlar.Alman halkıda tarihinin en bagnaz durumumda olmuştur; körü körüne her yalanına inanan,yapılan edilenlere hiç bir teğki göstermeyip Hitlerin ve Nazilerin işlerini kolaylaştırmışlardır.Çok vahşice ve insanlık dışı olsa bile insanın aklına bazen keşke Yahudilerin kökünü kazıdıktan sonra ölseymiş diye düşüveriyor.Adam yararlı işlerde yapmıştır Wolkswagen'in tospağasını halka beleş vermiştir.Aslında yazılacak çok sey var ama cok uzun olacağından Dünya için hayırlısı olmuş deyip bitirmek icap eder.
ikinci dünya savaşı sırasında bir kısmı üzerinde kimyasal deneylerin yapıldığı hitler ideolojisini benimseyen kişiler. sanırım bir dergide denk gelmiştim. üstün bir ırk yaratmak için yapılan deneylerde büyük çoğunluğu feci şekilde can vermiş.
''sabunun içeriği yağdır'' en kaliteli sabunun insandan yapılacağını keşvetmişlerdir
aynı zamanda yozgatlı halk şairi nazi nin ismi...
nasyonal sosyalizm görüşünü benimsemiş kişilerin genel adı. adolf hitler liderliğinde iktidara gelmeleri hem almanya, hem de dünya geneli için bir kabus olmuş; 2. dünya savaşı'nı başlatmışlar, sonuçta yenilmeleriyle dünyaya yaymak istedikleri ırkçı ve totaliter ideoloji yenilgiye uğramış, ama geriye büyük bir katliam ve yıkım kalmıştır.
(bkz: nasyonal aktivitede zinde inkişaf)
alman milliyetçileri.
geçen gün sokaklara çıkmaları hala hitler yanlılarının olduğunu göserir.
adolf hitler'in ideolojisini benimseyen kişi ya da kurumlara verilen genel adı ifade eder. nazi partisinin almanca adı, nsdap (nationalsozialistische deutsche arbeiterpartei) idi. avusturya vatandaşı adolf hitler tarafından faaliyete geçirildi.

"nazi" kelimesi, köken olarak "national" ve "sozialismus" kelimelerinden meydana gelmekteydi. (almanca: nationalsozialismus )

temel felsefesi ırkçı, aşırı sağcı düşünüş ve anti-semitizm üzerine kuruludur. ari (cermen) ırkının diğer milletlere göre üstün ve mükemmel olduğunu savunur.

ıı. dünya savaşında, yahudi milletine olan kinlerini, onları önce gettolarda sonra da toplama kamplarında itlaf etmekle gösterdiler. yahudiler yanında ari ırkına ait olmayan her insan, eşcinsel, çingene, roman, sakat ve özürlü insanları gazla zehirlemişler ve arkasından fırınlarda yakmışlardır. sırf 6 milyon musevi insanın öldürüldüğü, kendilerinin tuttukları istatistiklerden anlaşılmaktadır. ilginç olanı ise, ıbm'in sattığı bir nevi kart şerit işleyen makineleri bu iş için kullanmış olmalarıdır.

iki dünya savaşı arasında hortlayan bu ideoloji, bugün milletlerarası siyasi ve toplumda kabul görmemektedir. bugün halen açık ve gizli eylemlerle faaliyetini çeşitli ülkelerde sürdürmeye çalışmaktadır. bunlar arasında almanlar'ın npd ve skinheads'leri (dazlaklar), ingiliz skinheads ve holiganları yanında amerika'da ku klux klan üyeleri ile daha bir çok ufak tefek grup ve akımlar mevcuttur. almanya başta olmak üzere bir çok ülkede nazi'lerin açıkça siyasi ve dernek çalışmaları sınırlandırılmış veya yasaklanmıştır.

nasyonel sosyalizm ya da nazizm, almanya'da hitler tarafından kurulan ve temelde ırkçılık, sosyalist ekonomik sistem, halk ve üstün lider fikirlerine dayanan faşist ideoloji ve yönetim sistemi.

nasyonel sosyalizm doktrininin ilanı 1898'in mayıs ayında, ilk teorisyeni maurice barrès tarafından yapıldı. fransız barrès, sosyalist bir milliyetçilik (milliyetçilik) fikrini, yabancı egemen almanya'ya karşı, seçmenleri kazanmak üzere yaydı ve sosyalizmin "liberal bir zehir", ancak, nasyonel sosyalizmin, kollektif milliyetçiliğin gerçekleştirmenin aracı olduğunu açıklamıştı. barrès'e göre, işçiler kendi uluslarından işverenlere karşı değil, yabancı işverene ve yahudi sermayesine karşı mücadele etmeliydi.
alman ırkının bütün ırklardan üstün olduğunu düşünen, diktatörlükle yönetilen bir tür topluluk.
nasyonel sosyalist alman işçi partisi.milliyetçilik , aşırı sağ ve ırkçılık düşüncesi üzerine kurulmuş partidir.2.dünya savaşı nda hitler önderliğindeki naziler yaklaşık 6 milyon yahudi öldürmüşlerdir.sivil ve askerlerde cabası.
(bkz: bastian schweinsteiger)