bugün

entry'ler (3548)

kiliçdaroglunun 5493 euroluk odada kalmasi

stratejik bir hatadır.

fırat albayram

eşiyle birlikte kendini, youtube alemine gereğinden fazla kaptıran oyuncu. kendisine oyuncu denilmesine sinirlenecek hale gelmiş, bana youtuber diyin diyor. sonları hayrolsun.

7 aydır evden çalışmak

alışkın olmayanlar için travmatik sonuçları olan çalışma tarzıdır.

Bir süre sonra ev, işyeri haline gelir. mesai saatleri ortadan kalkar. Öğlen paydos olsun çıkıp kafamı dağıtayım, akşam mesai bitsin huzura ereyim, iş stresini kafamdan çıkarayım denilemez. 7/24 ofiste kalmak ve çalışmak gibidir.

freelance ile karıştırılmamalıdır. bahsi geçen durum maaşlı olarak bir iş yerinde mesaili olarak çalışanlar açısından anlatılmıştır.

playstation 5

sony'nin yeni jenerasyon oyun konsolu.

bekleyip ucuzlayınca alalım mantığı bu ülkenin dinamiklerini bilmemektir. Bir mucize olmaz ise, hiçbir zaman çıkış fiyatının altına düşmeyecek. hatta çıkış fiyatını arar hale geleceğiz. imkanı olanlar, er ya da geç mutlaka alacağım diyenler çıktığı an alsın. Birkaç yıl sonra ''zamanında 7500 liraya alınabiliyordu, şimdi hayal oldu'' denilecek.

karantinada kabız olmak

bütün gün evde oturulduğundan mütevellit başa gelen tatsız hadisedir.

cuma akşamını evde yalnız geçiren insan

biraz abur cubur, güzel bir film veya dizi, ardından sağlam bir otuzbir ile akşamını oldukça güzel geçiren insandır.

sözlük yazarlarının taptığı tanrılar

tapmak değil de, persephone ve medusa trajik hikayelerinden ötürü sempati uyandırmıştır. taptığım tanrı tabi ki Allahtır.

saga

muhteşem bir çizgi romandır. lakin türkçeye yılda bir cilt çevrilmesi can sıkıcıdır. Hatta son cildin üzerinden 2 yıl geçti hala ses yok.

Yazarının, dizisinin yapılması için yeterli teknoloji şuan mevcut değil dediği, oldukça absürt karakterlerin yer aldığı sürükleyici bir hikayedir.

babil com

Erken saatlerde verilen siparişlerde sipariş notları kısmına'' aynı gün kargo rica ediyorum'' yazılınca, aynı gün kargolayan site.

Eğer yazmazsanız ve neden kargolanmadı diye telefon ederseniz, aynı gün kargolanması mümkün değil zaten gibi bir cevap alabilirsiniz.

nadirkitap

Baskısı olan kitapların bile, yokmuşcasına pahalıya satıldığı site.

psg galatasaray a 9 gol atıp rekoru kırar mı

Liderliği garantiledikleri için fazla asılmazlar maça, 8de bırakırlar gibi.

can yaman ın kadın hayranına yaptığı terbiyesizlik

ispanyollar tarafından terbiyesizlik olarak kabul edilmeyendir.

can yaman profil fotoğraflı ispanyol kezbanları, can yaman'a sallayan türkleri ve türk basınını linç etmeye çalışmakla meşgul. ''keşke bana arka odaya geçelim dese'' diyen tipler var öyle söyleyeyim.

birisi de ''o kadar kibar ve düşünceli ki, yanlış anlaşılır diye tercümanına bunu çevirme diyor'' demiş ve peşinden 4-5 tane kalp koymuş.

aman tanrım ya.

rahat ofis ortamı

eğlenceli ofis ortamıdır.

sabah gelindiğinde ilk iş akşamki komik haberler kahkahalar eşliğinde yorumlanır. Müzik açılır. Çalışırken bir yandan muhabbet edilir, dizi film önerileri yapılır. Gündeme dair konuşulur. Arada whatsapplar instagramlar twitterlar kontrol edilir.internette denk gelinen önemli gelişmeler ofis halkıyla paylaşılır.

bir diğeri;
(bkz: kasıntı ofis ortamı)

kasıntı ofis ortamı

herkesin robot gibi bilgisayar ekranına kilitlendiği, kimsenin kimseyle iş dışında konuşmadığı, sadece klavye ve mo
use seslerinin duyulduğu sıkıcı ortamlardır.

alternatifi;

(bkz: rahat ofis ortamı)

3 haftalık vişne suyu içilir mi

yüzde 100 vişne suyu ise içilmez. Hatta 3 gün sonra bile tadında bozulmalar olur. Katkı maddeli ise toprağa gömüp sonraki nesillere aktarılabilir.*

zengin muhitteki işyerinde yemeğin karşılanmaması

kazanılan paranın öğle yemeklerine gitmesi ile sonuçlanan durumdur.

ucuz bir esnaf lokantası yoksa çevrede, nişantaşı gibi bir yerde karnı doyurabilecek düzeydeki en ucuz yemek 20 lirayı aşabilir. Menüdeki en ucuz yemeği değil de damak tadına göre hareket edilirse, 35-40 lira civarını gözden çıkarmanız gerekir.

Günlük ortalama 30 lira harcandığı varsayılırsa (30x20), maaşın 600 lirası gitmektedir.

demek istediğim şudur ki;

Yemek ve yol ücretinin patron tarafından karşılanması zorunlu hale getirilmelidir.

kromajen lens

Renk körlerinin renkleri doğru şekilde görmesine yardımcı olan lenstir.

edit: hiç bir boka yaramayan lenstir. renkleri ayırt etmeye yardımcı olabilir ama doğru renkleri göstermez. uzun mücadeleler sonucunda para iadesi aldım.

örümcek adam olduğunu sevgiliden saklamak

Çeşitli düşmanlarla savaş halindeyken, sevgilinin yaşayacağı endişeyi korkuyu engellemek amacıyla saklanır. Ayrıca sevgilinin endişe durumunda vereceği reaksiyon ve koruma içgüdüsü ile yapacağı mantıktan yoksun eylemlerle, örümcek adamın kimliğinin ifşa olması ve sevgilinin de tehlike içine düşmesi muhtemeldir.

fifa 43

2042 yılının Eylül ayı sonlarında çıkacak oyundur. Messi ve Ronaldo'yu teknik direktör olarak görmemiz muhtemeldir.

rüştüsü ilkeri moshoeusi ve uchesi

Jay Jay boliç gollerin sesi diye devam eder.