bugün

bir league of legends champion'ıdır. ranged bir carry herosudur. oynaması diğer carrylere göre basittir. doğru itemlarla bir çok champı kafa kafayada alır.

yalnız squishy bir champion'dır ve kaçma mekanizması yoktur. focuslandığı an kaçamazsa maksimum beş saniyede ölür.
league of legends isimli ortalığı kasıp kavuran oyuna ilk başladığım zamanlarda favorim olan karakterdir. elinde 2 adet pistol olan ve etrafa kocaman kocaman mermiler atan korsan bir hatundur. daha sonraları ise favorim caitlyn adlı karakter olmuştur. cait ise elinde bir adet sniper olan tatlı bir hatundur. sanırım bu oyunda elinde silah olan hatunlar ilgimi çekiyordur.
edit: yazım hatası
caitlyn olan o şahane karakterin adını caitly yazmışım. çok ayıp...
Bi cowgirl miss fortune skill'I vardir ki, dillere destan.
yeni artsplashı ile rihannayı andıran, main ve favori champ'imdir. ayrıca görüntüsü ve dansı ile de ortalığı yakmaktadır.
oyunlarda kahraman seslerine önem veren biri olarak league of legends'ta sesini en sevdiğim hero'ların başında gelen ad carry. oynaması da zevklidir. ayrıca oyun içi sohbette "mf" olarak kısaltılır genelde.
lol oynayanlar iyi bilir.
iri göğüslü taş bir oyun herosudur.
w skilli geliştirilirse late game'e kadar saldırı hızı itemlerine ihtiyaç duymaz. bu nedenle mahvolmuş kralın kılıcı ve ebedi kılıç ile başlanabilir. bu sayede saldırı gücü de çok olacağından team fight'larda ultisi çok işlevsel olacaktır.
allah denk getirmesin dediğim herodur abicim o havadan yağdırma skili nedir öyle ya pc başında sinir krizleri geçiriyorum o lanet şeyi vurduğunda.
ulti atarken çıkardığı sese çok ayar olunasıdır.
oyunun en seksi herosudur. seslendirmeleri insanı tahrik eder.
gangplak parafından götürülen lol herosu. birbirleri için yaratılmışlardır. * ayrıca kadınların efendi yerine piç erkek tercihi tezini doğrular. *
ultisine gıcık gidiyorum. bayağı zorluyor adamı.
''E'' harfiyle kurşun yağmuru yaratır. kana susamışı kullanınız.
Saç rengim nedeniyle kendimle özdeşleştirmiş olduğum LOL karakteridir.
hastası olduğum lol hero'su. oynadığım maçların (ki şimdilik yeniyim o yüzden oynadığım maç sayısı 100'ü geçmemiştir) %60'ını kendisiyle, %30'unu nocturne ile, geri kalanları da o an sadece deneme amaçlı seçtiğim beleş herolarla oynadım.

- farm çok önemli. o yüzden early game'de rakiplerle hiç muhattap olmayın. rakip minyonları uzaktan usul usul haklayıp level almaya bakın.

- canı az. o yüzden bununla pek ramboluk yapmaya kalkmayın. bu gerçeği acı tecrübeler sayesinde ** öğrendim. o günden beri ''yiğitliğin onda dokuzu kaçmaktır'' deyip ona göre oynuyorum. bu arada annie'nin de amına koyayım tibbers'ının da. ** bu yumurcağa karşı bir banshee's veil veya bir spirit visage mutlaka bulundurun. early ve mid game'de mercury boots veya spectre's cowl da işinizi görür.

- keşke w skilli saldırı hızıyla birlikte hareket hızını da arttırsaydı. sanırım pasifi hareket hızını arttırdığı için ihtiyaç duymadılar.

- q skill'ini tek bir rakipten ziyade birbirine yakın rakiplere karşı kullanın.

- miss fortune'ı gönlümün sultanı yapan şey e skill'idir. bu skill'i sevin, geliştirin. oyunun başlarında minyonlara karşı pek kullanmayın ama.

- ultisi bana biraz zayıf gibi geldi. yine de toplu halde gezen ve yakınınızda olan rakiplere karşı bayağı etkili. yalnız ulti attıktan sonra stun yememeye dikkat edin, yoksa boşa gider. rakipleri önce kuleden uzaklaştırıp peşinize takın. e skill'iyle yavaşlatın. ondan sonra ultiyi sallayın. hayatta kalan olursa da q veya normal saldırı ile öldürücü darbeyi vurun. tabii ulti atarken çıkan kahkaha sesi ile kendinizden geçmeyi unutmayın *

- ne yapın edin phantom dancer ile bloodthirsty'i alın.

- tekrarlama gereği duyuyorum, şimdiye kadar mf ile oynarken 10 kere öldüysem 8'i canı azalan rakibi kovalayıp kule altında gafil avlandığım içindi. etrafınızda kulelerin saldırısını absorbe edecek minyonlar yoksa kulelerden uzak durun. zaten phantom dancer, bloodthirsty ve atak ile saldırı hızını arttıran başka itemler varsa late game'de sizi ne kule durdurabilir ne de rakipler.

------------------------------------------------------------------------------------------

aylar sonra gelen edit: oyuna yeni başladığım zamanlarda girdiğim bir entry idi bu. şimdi hybrid kasıyorum mutlaka. ad carry miss fortune oyun sonunda maymuna dönüyor, işini bilen bir ap carry tek atıyor. tek çare hybrid. sırf bu yüzden 10 yaşında veletlerden küfür yediğimi bilirim, fakat oyunu taşıyınca herkes sus pus oluyor tabii *

alın size bir hybrid build'i (ezreal, kog'mav, tristana için de kullanabilirsiniz). "bu ne lan" demeyin, deneyin. çok ilginç ama işe yarıyor:

http://www.mobafire.com/l...nnon-seeker-freelo-389226

yalnız yukarıdaki build'te item sırası yok. bu sıraya göre gidin:

- doran blade + pot
- ilk geri dönüşte pickaxe + stinger (zephyr rush'layın, lifesteal kasmanın alemi yok. rünleriniz var zaten)
- boots of swiftness + alacrity (pasifinden gelen hız ile birleşince roaming'in bokunu çıkarıyorsunuz, tek rakibiniz hecarim oluyor hız konusunda)
- bilgewater cutlass + hextech revolver (hextech gunblade)
- frozen mallet (sustain ve slow zikimde değil, ben rakibi tuzla buz etmek istiyorum derseniz black cleaver)
- lich bane (bunu da tamamladıysanız zaten her skill'den sonra rakibe mermi değil seri seri gülle atarsınız resmen)
- guinsoo's rageblade (oyun sonunda tanrı olmak için ideal)
talon, zed, yasuo gibi hayvan evlatlarıyla aynı takıma düşüp hepsinden daha fazla kill, daha az death ve daha fazla katledilen minyon sayısına sahip olabilen kızıl dilber. üstelik kill sayısında bana en yakın olan diğer oyuncu ashe'i seçmişti, şaka gibi * phantom dancer, bloodthirsty ikilisiyle late game'de auto vuruşları seri seri 300-400 can götürüyordu. iyi oynanırsa ultisine cho' gath, leona, shen gibi tanky hero'lar bile dayanamıyor tecrübelerime göre *
4800 ıp 880 rp değerinde nişancı rolünde bir lol championudur. ultisi tf lerde çok işe yarar. q skili atıldığında etrafında biri varsa onada seker.
kendisi ile 51 kill 3 death 4 assistlik bif performansımın olduğu league of legends kafakteri.
yeni gelecek kostümü harika olan lol şampiyonu.
yüksek mobility e sahip bir lol şampiyonu. ultisi tfler için biçilmiş kaftandır.
cilveli bir league of legends şampiyonu. *
görsel
Buff gelmesi gereken hero.Rankedda seçilme oranı yok gibi birşey.
oyuna ilk basladığımda deli gibi oynadığım hero. ama bir süre sonra sıktı ve daha güclü heroları denemeye karar verdim. benim icin hep yeri ayrı olacak olan hero. ayrıca ulti atarken attığı kahkaha dillere destan. bende bir hatun kisiyim fakat miss fortune'un tas gibi olduğunu kabul etmem gerek. oyundaki en tas hatundur.