1. 1.
    dota benzeri oyun diye facebook'ta reklamları dönen oyun. dota'nın yaratıcıları yapmış. napalım artık s.ke s.ke indireceğiz.
    15 -13 ... zubizarett
  2. 2.
    dotaya benzeyen oyundur. 5e5 oynanır.

dotadan farklı olarak kullanıcıların kendi büyüleri vardır. oyuncular bu büyüleri oyun başlamadan seçer.

Her heroyu seçemezsiniz, seçeceğiniz hero ya o haftanın açık herolarından olmalıdır ya da sizin daha önce league of legends(lol)de oynadığınız oyunlardan kazandığınız puanlarla açtırdığınız bir hero olabilir. karşı takımdan birinin aldığı heroyu alabilirsiniz, eğer ki açık ise sizde de, ama aynı takımda aynı herodan 2 tane olmuyor.

eşya alımında ise lol size yardım eder. aldığınız heroya en çok yarayacak eşyaları önerir, buna uyup uymamak size kalmış. ben uymuyorum, daha iyi oluyor gibi ama eşyaları iyi incelemek lazım.

oyun oynanması bakımından dotadan daha kolay. bir heroya alıştığınız zaman kolayca oyunu domine edebiliyorsunuz, çünkü henüz öyle "über pro" adamlar çıkmamış, en azından ben rastlamadım.

harita yapısı dotaya fazlasıyla benziyor. neutral creepler burada da var ama roshan kadar güçlü yaratık yok.

lol tam anlamıyla bir takım oyunu. tek adamın karşı takımı ezmesi çok çok nadiren olan bir durum. dota'daki barracks denilen yapının bir benzeri de bu oyunda var. ancak bu barracks yıkıldıktan sonra yıkan takım baskıyı devam ettiremez ise kendileri yeniden çıkıyor ki bu da gerideki takıma bir direnç sağlıyor.

oyunun güzel yanlarından bir tanesi dk 25i geçtikten sonra takımını kötü durumda ise surrender* oylaması yapabiliyorsunuz. en az 5de 4ünün kabul etmesi durumunda oyun bitiyor ve teslim olan takım doğal olarak yenilmiş sayılıyor.

şimdilik oyunda pek çocuk olmaması ise oyunun şuanki güzelliği. alldan "ehehe nasıl siktik" tarzı şeyler yazılmıyor bu sayede.
    20 -2 ... veys
  3. 3.
    Şu sıralar internet servis sağlayıcısı ttnet'in Fransa'daki bazı IP aralıkları ile gerekli bağlantıları kuramadığınından dolayi ttnet kullanan çoğu oyuncunun giremediği oyun. *
    2 ... birtatlihuzuralmayageldim
  4. 4.
    Tristana hero'su ile kendine hayran bırakan oyun. Master yi ile de nefret ettiren.
    11 -1 ... spiritual invader
  5. 5.
    dotadan daha çok hoşuma gitti benim açıkçası. gerçekten oyunu iyi tasarlamışlar, herşey çok iyi. özellikle okuldan arkadaşlarınızla 5 e 5 yapıyorsanız, aşırı eğlenirsiniz.
    5 -2 ... gespenst
  6. 6.
    haftada bir güncelleme yapılan, yeni herolarla renklenen nefis oyundur benim gözümde.
    4 ... serguzest
  7. 7.
    görüp görebilceğiniz en güzel online savaş oyunlarından biri.
    5 e 5 savaşırsız. bazı oyunlar çok zevklidir bazen monoton.
    Her hafta güncellemeler var.Benim gibi custom skin kullananlara bazı önerilerim var.
    Oyunda orjinal .dds dosyalarını silmeyin başka bir adla alakasız bir yerde dosyada saklayın.
    Güncelleme zamanı gelince eski haline getirin ve güncellemeleri alın.
    Bu arada hatch back client dosyasını da zipten çıkarıp öyle yüklicez skinleri.
    Merak edip yapamayanlara her türlü strateji grup katılımı için bana mesaj atabilirsiniz.
    4 -1 ... viola
  8. 8.
    hon ve dotadan çok daha iyi yönlere sahip bir dota türevi.
    Yakında gelecek sezon 1 ile büyük yenilikler bekleniyor.
    * *
    -2 ... ciklet
  9. 9.
    dotanın yapımcılarından, müthiş bir oyun. heroları, özellikleri, tasarımları falan oyun her şeyiyle harika.
    fakat oyunda sadece 2 map var. biri 3e3 biri 5e5 oynanabiliyor.

herolardan bahsedersek, shaco diye bir psikopat var bu oyunda. joker tipli bu arkadaşımız
    chat ekranına /taunt yazınca 'why so serious?' diyebiliyor.

oyundaki denge ise bence büyük bir sorun, baktılar ki bir hero sürekli bazıları tarafından seçiliyor, oynanıyor,
    astronomik sonuçlar alıyor, tak! ertesi gün nerf yemiş. e öbür gün de başka başka herolar coşuyor, e ne oluyor sonra?
    onların da özellikleri düşüyor. iyi de bu nereye kadar? şu ana kadar bir özelliği bir statı artmış hero görmedim. paso
    düşür babam düşür.

neyse efendim bu girdimde bu kadar. ne eksiği ya da fazlası olursa olsun ben oyunuma geri dönüyorum.*
    2 -2 ... shoryuken
  10. 10.
    Yeni çıkan championları iyi oynayan biri çıktığında karşı takımın op* diye bağırdığı oyun.
    2 ... corrupted
  11. league of legends Başlığındaki Önemli Entry'ler