bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  23 mart 1942
  alman yönetmen. filmlerinde tansiyon birden yükselir. hiç akla gelmeyecek şiddet görüntüsü birden ekrana gelir ve tokat etkisi yapar.
  iki kişi karşılıklı ayakta konuşurken birinin bıçağı kapıp kendi boğazını kesmesi gibi.. seviyoruz.
  son filmi için;
  (bkz: cache)
  8 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  deneye yanila cok guzel isler cikartan yonetmendir. alislimisin disina cikmak biraz yurek ister bu alanda. cesaretinden dolayi bile izlenesidir filmleri. siddeti, en carpici bicimde tasvir ederek elestirir.
  2 ... laz pacino
 3. 3.
  avusturya lı yönetmendir ülkesinde dünya klasiklerinin televizyon uyarlamalarını yaparak tanınmaya başladı yaptığı sinema filmleriylede avrupanın en iyilerinden olarak gösterilen sinema dahisidir cannes dan en iyi yönetmen ödülünüde almıştır kendisi.
  (bkz: funny games)
  (bkz: Code inconnu Récit incomplet de divers voyages)
  (bkz: La Pianiste)
  (bkz: Le Temps du loup)
  (bkz: Caché)
  2 ... örümcekkafalı
 4. 4.
  bant dergisi mart 2006 sayısına konuk olmuş başarılı enteresan yönetmen.taktir ediyoruz.
  2 ... schizophrenia
 5. 5.
  son dönem fransız sinemasının en iyi temsilcilerinden biri. tüm filmleri izlenmeli. funny gamesve la pianiste filmlerindeki yönetmenlikleri takdiri hakeder. aslında her filminde harikadır yönetmenliği. fakat kanımca "caché"'de tarz olarak biraz hollywood'a doğru kaymıştır. şimdi funny games'i tekrardan ve ingilizce çekeceği de duyulunca michael haneke'nin tarzını yitirmeye başladığından iyice korkulmaya başlanmıştır. umarız yanılıyoruzdur.

  ayrıca yönetmenin ilk dört filmi olan soğuk kent üçlemesi, yaniDer Siebente Kontinent, Benny's video ve 71 Fragmente einer Chronologie des Zufalls filmleri ve bunlardan ayrı olarak Das Schloß filmleri bulunamamaktadır. umarız saga en yakın zamanda bu işe bir el atar. (bkz: saga)
  ... nightspirit
 6. 6.
  çoğu kişiye izlemek işkence gibi gelir.
  cache ile tanıştığım bu yönetmenin diğer filmlerini de alıp izledim.
  filmleri hep olağandışıdır.seyirciye beklediğini vermez.
  cache de bomboş durağan bir görüntüyü izletmeyi de başarmıştır.
  filmlerinde sinemadaysanız mısır yemek zordur. sessizdir çünkü film. mısıra elinizi sokup da yiyemezsiniz ses yapar.
  kafayı mısıra takarsanız çıldırabilirsiniz.
  yine de çıldırmak pahasına izleyin.
  3 -1 ... pelvis
 7. 7.
  "hasta" bir yönetmen! ve bu hastalığı bulaşıcıdır.
  2 ... turmalin
 8. 8.
  kişinin kendine çevresine topluma uzaklaşmasını ve bu süreçin ne kadar normal bir şekilde kabul edilerek geliştiğini en iyi anlatan yönetmendir kendileri. bu adam adam değil nasıl bir psikoloji ile bu filmleri yapıyor hayret etmeden edemiyor insan. filmlerini izlediğiniz süre zarfında tepkisel olarak fazla sivrilmeden sadece ekrana bakarsınız... bakarsınız öyle bir anda öyle bir şekilde olağan durumdan çıkıp anormalleşirsinizki siz bile hangi aşamada olayların düğümlendiğini anlamazsınız. keyif boyutunda tartışılır fakat analiz boyutunda tam manasıyla tatmin edici konular mükemmel bir şekilde irdelenir. 71 Fragmente einer Chronologie des Zufalls isimli filmiyle ilk olarak tanıştığım yönetmenin sonra sonra hastalık boyutunda takipcisi olmuş bulunmaktayım.
  Benny's Video
  Caché
  Funny Games
  la pianiste gibi filmlerinide izleyip hastalığınızı beslemeniz muhtemel.
  2 ... siren
 9. 9.
  (bkz: ölümcül oyunlar)
  ... ebeda
 10. 10.
  avrupa burjuva sınıfının icinde bulundugu bosluk ve amacsızlık, iletimsizlik, bilgi edinme yolundaki deformasyonlar, varolusculuk gibi gunumuz insanının icinde bulundugu durumu gozler onune seren sorunlar uzerine filmler ceken asmıs insan.

  ayrıca, beyazperdede gorduklerimizin gercek olmadıgını savunur ve ozellikle amerikan sineması nın sinemada yansıtılan olay ve olguları gercekmiş gibi lanse etmesine acayip kıl olur bu adam. bu derdini ise su sozuyle dile getirir:

  "bir film, saniyede 24 yalandan ibarettir."

  daha once belirtigim gibi, buyuk adamdır bu haneke!
  2 ... saduman