bugün

entry'ler (1573)

futbolda teknik direktörlüğün önemsenmemesi

Son yıllarda gerek ülkemiz gerekse avrupa futbolunda artmış durumdur.En çarpıcı sonucu leicesterin raineri ile sampiyonluğudur.Halihazırdada ülkemizde üç büyükler sezona zayıf teknik kadrolarla girmekte, avrupada da simdiden mancini ve simone inzaghi olmak üzere birçok isim tartışılmaktadır.

garanti bankası ve sarışın bayanlar

Genelde birbirinden ayrılmayan ikilidir.Benzer durumu tüm doğuş grubuna yaymak mümkündür.

allianz sigorta

2014 de yapı kredi sigorta ile birlestikten sonra guclenen prim sayisini ciddi oranda artiran ve guven veren guclu ve basarili sigorta sirketidir.

11 12 temmuz 1986 queen wembley konseri

freddie mercury'nin tüm queenle beraber londrada 75000 den ıkı gecede 150000 kısıye verdiği ve bızlerın de orda olmasak da donem donem kayıtlar aracılığı ıle katıldıgımız tum zamanların en muhtesem partısıdır.

freddie mercury

sanat tarihinin gelmiş geçmiş en yaratıcı en özgün en sağlam karakterli kendini en çok geliştiren sanatçısıdır. Ayrıca tüm müzik grupları içerisinde beraber çalıştıgı muzısyenlerı geliştiren etkılıyen değiştiren onların sorunları ıle bır ebeveynlerı gıbı ılgılenen bu nedenle de olumuyle May Deacon ve Taylor uzerınde çok buyuk yaralar yol açan enteresan karizmatik müthiş insandır.

roger taylor

entellektüel zeki esprili kaliteli müzisyen ve güzel insandır.

brian may

oldukça genç yaşta öğretmenleri ve ailesi tarafından zekası fark edilen , zeki , kaliteli yaşadığı tüm sorunlara acılara rağmen ayakta kalmayı bilen örnek dürüst başarılı bir müzik ve bilim adamıdır.

days of our lives

Queen'in tüm başarılarına ulaşırken yaşadıklarını özellikle Brian May ve Roger Taylorın dilinden anlatan mükemmel belgeseldir. Bir sinema filmi tadında olmasının yanında gençlere de önemli öğütler içermektedir.

the beatles nasıl 600 milyon albüm satmıştır

Dünya üzerinde çocuk ve genç kızların çok olmasıyla açıklanabilinir durumdur.

freddie mercury dave gahan

Müzik tarihinde canlı performans alanında gelmiş geçmiş en başarılı iki isimdir.

brian may roger taylor

Dünyada eşine zor rastlanır bir dostluğa ve arkadaşlığa sahip ikilidir. 1960 lıyılların sonundan beri birlikte ve ayrı olarak sürekli çalışan üreten, albümler yayınlayan, besteler üreten, sosyal duyarlığa sahip olup, sürekli yardım konserlerine katılan, Mercury öldükten sonra müziği süt bebelerine bırakmamak adına sürekli güzel derleme ve yeni kayıt çalışmaları yapan, entelektüel, eğitimli, kıskançlıktan uzak muhteşem iki insandır.

brian may roger taylor

Dünyada eşine zor rastlanır bir dostluğa ve arkadaşlığa sahip ikilidir. 1960 lıyılların sonundan beri birlikte ve ayrı olarak sürekli çalışan üreten, albümler yayınlayan, besteler üreten, sosyal duyarlığa sahip olup, sürekli yardım konserlerine katılan, Mercury öldükten sonra müziği süt bebelerine bırakmamak adına sürekli güzel derleme ve yeni kayıt çalışmaları yapan, entelektüel, eğitimli, kıskançlıktan uzak muhteşem iki insandır.

karar kimin

bu sezon akla kara tiyatroda sergilenen ve tüm oyuncuların başarılı oyunculuklar sergilediği başarılı ve gerçekçi tiyatro oyunudur.

türkiyenin müzik kültürü

özgünlüğü ve sistemi olmayan son derece karmaşık ve yozlaşmış olan kültürdür.Örneğin ingiliz müziğinde belli bir aranjman ve sound varken ispanyol müziğindede bir standart tür varken türk pop müziği son derece karma ve standarttan yoksundur.Balkanlardan arap müziğinden ve ispanyol flamenko turunden direkt adapte edilmiş bir türdür. Bunun yanında yunan taverna müziğide seksenlerle beraber türe girmiş ve bir daha çıkmamıştır.

queen

dünyada müzik adına bir araya gelmiş en güzel dört insandır.

üç büyüklerin üç büyük paradoksu

geçen seneden beri devam eden teknik direktörleridir. Yaklaşık 60 yıllık tarihte gecen senenın devre arasından berı uc takımda bugunde gecerlı olmak uzere en kotu teknık dırektor performasları ıle yonetılmektedırler.

bir ihracat kalemi olarak ingiliz gruplar

Dünyada en çok kullanılan ve müzik anlamında kulağa hoş gelen dilin ingilizce olması , ingilterede müzik kültürünün de gelişmiş olmasına bağlı olarak zaman içinde güçlenen endüstriyel haldir. Elbette Queen,The Rolling Stones, Depeche Mode, Led Zeppelin gibi gruplar, David Bowie Rod Stewart gibi sanatçılar büyüktür çok başarılıdır. Ama gerek bunların gerekse birçok vasat grubun çok büyük ticari başarı elde etmesinde ve bir nevi ingilterenin sağlam bir ihracat kalemi özelliği taşımasında o ülkedeki başarılı pazarlama strajistlerinin ( yani yapımcılar,plakçılar ve organizatörlerin ) de çok büyük payı vardır.

her ülkenin ünlüleri ile öne çıkması

Sırbistan da basketbolcuları ile ünlüdür.

her ülkenin ünlüleri ile öne çıkması

Bazı ülkelerin kimlik yaratma durumunun yansımasıdır. Örnek olarak brezilya futbolcularıyla, ingiltere rock müzik grupları ile, ispanya flamenko sanatçıları ile ne yazıkki Türkiyem,Bulgaristan ve Romanyada hırsızları ile nam salmıştır.

roger taylor

queen grubunun mercury ile mayin gerisinde kalmasına rağmen en etkili entellektüel adamlarındandır. Innuendo, One Vision, Radio Gaga ,Machines gibi şarkılarda yazdığı sözlerle ne denli birikimli birisi olduğunu kanıtlamıştır.