bugün

entry'ler (22)

küçük şeylerle mutlu olmak

yaşamayı bilmektir, hayattan tat almaktır, hayattaki en buyuk değişikliklerin kucuk ayrıntılardan gectiğinin farkında olmaktır.

kendini hic dusunmemek

kişinin kendisini diğer insanlardan veya varlıklardan onemsiz gormesi yada hayatı sevmemesi sonucu olabilecek durum.
(bkz: kendini sevmemek)

tek cümlelik aşk tanımlamaları

mantığın hiçbir karesinde olmadığını dusunduğum olaylar butunu.

(bkz: kendini hiç duşünmemek)

van gölü

vapur seferleri yapılan nadir gollerden biridir. canavarıda vardır bu golun. soyleki: (bkz: van gölü canavarı)

elektrik kesintisi

gebze de sıradan bir durum olan her gun belli aralıklarla yaşanabilecek durum.

turkiye nin en iyi takimina geldim

3 buyuklere ilk defa transfer olan her futbolcunun kullandığı cumle.

sevgiliden ayrıldıktan sonraki bir dakika

boğazında bir kaya olduğu hissiyle yutkunarak, hiçbişerseyin tam olarak dusunulemediği ve daha sonra da hatırlanamadığı zaman dilimidır ki 1 dk sonra rahatlama hissi verir. akabinde

(bkz: kick box yapmak)

ilkokul fişleri

cem yılmaz ın tek kişilik şovunda yaklaşık 15 dk suren izleyenleri gulme krizlerine sokan konudur.

(bkz: bir tat bir doku)

türkiye nin lübnan a asker göndermesi

yıllardır bu vatan senin diyerek gazlanan turk askerine sen karar ver bu vatan kimin dedirten hadise.

magazinin seviyesizligi

acıklamaya gerek yok aslında ulkemizde yapılan magazin gayet seviyesizdir.

kaşlarını aldıran erkek

10 derste nasıl tiky olunur un ilk dersini uygulamaya koyan erkek.

peygamber

dürüst başarılı iyi kalpli sevgi dolu süper yetenekli muhteşem insan anlamına gelir.*

telvin trio

hafiften hayal kırıklığı yaratmış erkan ogur, turgut alp bekoglu ve ilkin deniz albümü.

tracklist:

cd1
1.kervan
2.denizin dalgaları
3.doğuş
4.aşkın kucağı
5.engeller uyanıyor
6.güzelleme
7.is
8.sızı

cd2
1.arkadaş
2.şaka
3.eşbabiye
4.saksıdaki kedi
5.nefes
6.iki anahtar
7.dılore nenelerim

ddt

ünlü bir rus rock grubudur, dünya görüşlerini tasvip etmesem de müziklerini sever sayarım.

osen

ddt adlı rock grubuna ait bir şarkı.sözleri:

chto takoe osen eto nebo
polzuyuschiesya nebo pod nogomi
osen dopolzyom li doletim li do rassveta
chto je budet s rodinoyu i s nami

osen v nebe jgut korabli
osen mne by proç ot zemli
tam gde more dolya pecal
osen tyomnaya dal

eek a mouse

yeryüzünde hayranlık duyduğum tek canlı, reggaeci. yaptığı müzik süper.en ünlü eseri some a holler, some a brawl adlı yakıcı şarkısıdır.

reggae

en modern ve zengin melodilere sahip müzik türüdür, içinde dub, jazz, ska, hiphop, blues gibi türleri de barındırır.

reggaenin allahı lee perrydir. eek a mouse ise çağımızın en iyi reggaecisidir.

ini kamoze

Out In The Street They Call It Murder adlı süper şarkısında reggaeyi ne kadar süper yapabileceğini ortaya koymuş süper insan.

horace andy

sunshine dub ve dont try it adlı şarkılarda yardıran reggaeci.takdir ederim.

ayrıca (bkz: massive attack)

metin tekin

hayatımda gördüğüm en ilginç insan.

beşiktaş'ta jübilesini yaptıktan sonra eşinden ve çocuğundan ayrı yaptığı tatilinde tanışmıştım kendisiyle, bugün orta halli bir ailenin bile kalmaya tenezzül etmeyeceği ikinci sınıf bir pansiyonda tek başına kalıyordu.

insan denizin dibine gelir, bir hafta kalır, ayağını bile denize sokmadan geri döner mi? hadi onu geçtim, adam pansiyondan dışarı adımını atmadı, pansiyonun tüm işlerine bakan cefakar işçisi ile 1 hafta tatil yaptı sayılır.

"ben mütevaziyim" diyen birinden 1500 kat daha mütevazidir.