bugün

entry'ler (422)

haris alexiou

O Kaikcis(kayıkçı) şarkısını yorumlarken, beni denizin öte yakasına geçirten, anılarıma döndürebilen yunanistan'ın divası.
müthiş bir parça muhteşem bir yorum O Kaikcis-haris alexiou

sevilen şarkının vurucu cümlesi

sende benim kadar gerçekleri görüyorsun.
beraber olamayız benim gibi biliyorsun.
bir başka dünyanın insanısın yavrucağım.
sen kendi dünyanın toprağında büyüyorsun.

şarkının tüm sözleri vurucu, yaralayıcı zaten....*

iş yerinde bayanlara fırça atılmaması

yanlış bir önerme olup, çalıştığım yerde hiçbir ayrım yapılmadan mütemadiyen yapılan eylemdir.

nükleer enerji santralini tüpe benzeten başbakan

güleriz ağlanıcak halimize dedirten başbakan dır. nükleer enerji santrali ile tüpü bir tutan benim yurdumun başbakanı...eyvah eyvah

işe her sabah makyajlı ve saçı fönlü gelen kadın

gayet normal kadındır. kendine ve işine saygı duyandır. *

karides

mükemmel lezzet. hele birde toprak güveçte mantarlı kaşarlıysa fena....

ermeni sevgiliye sahip olmak

çok zor bir durumdur. can yakar, içinizi acıtır. çevrenizdeki insanların size bakış açıları, düşünceleri, hal ve hareketleri yaralar sizi.
ermeni sevgiliye sahip olmak uçuruma bile bile yürümektir. birçok sorunla, sıkıntıyla mücadele etmeyi öğrenirsiniz. yaşanan acı olayları ne o istemiştir, ne de siz. ama cefasını siz çekersiniz.

sonu olmayan iliski

kendimizi yiyip bitirdiğimiz, 'ama'ların arkasına saklandığımız, aslında mantıksal olarak düşündüğümüzde bu işin olmayacağını net ve bariz bir şekilde gördüğümüz halde görmezden geldiğimiz, mantık yerine duyguların yoğunluğuna kapıldığımız bir ilişkidir.
zordur hem de çok zordur.

üsküdar

doğduğum, büyüdüğüm, her sokağını ezbere bildiğim, başka bir yere gittiğimde burnumda tüten ve bu yaştan sonrada başka bir yerde yaşayamayacağımı bildiğim istanbul'un en eski, en güzel ilçelerinden biri.

sarhoş olmak

beyni,düşünceleri hatta insanın kendisini geçici olarak resetlemesidir.

türkiye de bir tane bile güzel kadının olmaması

türk kadınlarıyla ciddi anlamda sorunlar yaşamış yazar tespitidir.
demek ki yazarımızın gözleri kördür.

her kadının bir siyah ceketi olmalı

her kadının gardrobunda siyah bir takım elbise bulunmalıdır diye devamı getirilecek önermedir.

ibrahim üzülmez

istikrarın, enerjinin, hırsın, azmin, mangal gibi yüreğin, cefakarlığın adıdır ibrahim üzülmez. olanları duyduğum andan itibaren şoka girmiş vaziyetteyim. hak etmedin büyük kaptan, deli kaptan bu yapılanları. herşeyden önce arkadaşın olarak sana söyleyecek tek lafım;
'yönetim engel koysada aramıza, sen adını altın harflerle yazdırdın efsaneler listesine büyük kaptan.yolun açık olsun...'

siyah

beyazın tamamlayıcısıdır. her ne kadar birbiriyle zıt renkler olsada aslında bir bütündür. *

hoşçakalın sözlük ve yazarlar

geçmiş olsun, allah yardımcın olsun.
şu durumda burada, kemoterapi görmüş ve bu lanet şeyin üstesinden gelmiş biri olarak belkide seni en iyi anlayabilen kişiyim.
sana buradan tek bir şey söylemek istiyorum arkadaşım ' asla pes etme ve bu hastalığa inadına gıcıklığına gülümse'

sevgilinin gözlerine bakarak seni seviyorum demek

sevgilinin gözlerine bakarken, gözbebeklerinde sevdiceğinin kalbini görmektir kimi zaman. bazen de dil lal olup çıkmaz o iki sihirli cümle... ancak bakışlar anlatır gözbebeklerinde o masum iki cümleyi. ne demiş şair:
bir bakışın manası hiç bir lisanda yoktur.
bir bakış bazen şifa bazen zehirli bir oktur.
bir bakış bir aşığa neler neler anlatır.
bir bakış bir aşığı senelerce ağlatır.

hayatını bir kelimeyle özetlemek

parçalı bulutlu.

30 yaş üstü kadın

yolu yarılamak üzere olan kadındır. sevgisinde olduğu gibi öfkesinde de cömert davranır. onunla olmaya karar vermiş erkeğin her şeye hazır olması gerekir.
ne istediğini ya da ne istemediğini bilir 30 lu yaşlardaki kadınlar, duygularını yaşamasını bildikleri gibi. davranışlarının mutlaka bir nedeni vardır. nedensiz yere ne severler ne de öfkelenirler. bilinçleri ve farkındalıkları doruğa çıkmış olur.
"hayır"ı gerçek anlamında kullanırlar. zorlanmak istedikleri için değil. "evet" se kesin kararlarıdır. istiyorum dediyse istemiştir. istemiyorum dediği anda da biter her şey.
vazgeçişleri de bağlanışları gibi güçlüdür. kendini bilmeyen erkeği sevmezler. emin olmayı ve emin olunmayı severler.
kendisine bakması ile doğru orantılı olarak 45 yaşına kadar gerek zihinsel gerek ruhsal olarak altın çağını yaşayan kadındır. bu dönemin boşa geçirilerek heba edilmesi hayatın en yaşanılası döneminin kayıp gitmesidir avuçlarından.iki avantajı birleştirebilmiş insandır,kadın olmanın zeka genetiği, otuzu devirmişliğin hayat tecrübesi...*

tiramisu

italyanca 'beni yukarı çek' anlamına gelen süper bir italyan tatlısıdır. enerji verdiği için bu ismi almıştır. içinde rom olursa ekstra lezzetli olan, mascarpone peynirli tatlı.
*

rakı içen kadın

Rakının güneş batmadan önce içilmeyeceğini, Rakının yalnız basına içilmeyeceğini, rakının keyif için içileceğini, rakının sohbet için içileceğini,rakının gürültüyle değil ağır müzikle harmanlayarak içilmesi gerektiğini ve rakının çabuk içilmeyeceğini, her zerresinden keyif alarak içeceğini bilen kadındır. *