1. 1.
  an itibariyle; saba tümerle bu gece programında konuşan tamamlayıcı tıp uzmanı.
  gelen bir soruya verdiği cevapla içime huzur doldurmuştur. ölesi gelir insanın bu çocukla yaşasa.
  soru şöyle; babam parkinson hastası* iyileşme ihtimali var mıdır?
  cevap; bakın herkes doğduğu an ölümü kabul etmiş demektir. o görevini tamamladığında umarım çok mutlu olur. güneşin doğuşunu izledikten sonra güneşin batışınıda izlemek gerekir.

  ay tatlı tatlı konuşuyor yahu. *
  9 -5 ... sikvaruli
 2. 2.
  tamamlayıcı tıp uzmanı, fizyoterapist.
  ... present tense
 3. 3.
  az önce melek konuğu olan zaman zaman dingin gülümseyen önce herşeyi kendine inandırmış sonra başkalarını inandırmaya çalışan sarı bir adam. lakin cümleleri müthiş mantıklı. ara ara gülümseyince birşey oldu da ben kaçırdım heralde hissini uyandırıyor önce , sonra da görünüyorlar heralde diyorsun en sonra ise de dişlerine takılıyorsun. size bu adamla alakalı verebileceğim en abuk bilgiler bunlar.
  1 ... renkliruhlar
 4. 4.
  bir kaç gün kitabın kapağından bana bakan bir çocuktu o. dikkatimi çekiyordu spor salonu yolundaki kitapçıda. bir gün öyle bir baktı ki girdim içeri. okudum arkasını aldım kitabı. neredeyse tipik kişisel gelişim kitabı. mantıklı şeyler ama başka yerdede okuyabileceğiniz şeyler. hatta şaçma diyen arkadaşlarım bile vardı. neyse ben içten içe inanıyordum metine. bir gün okuyoruz yine metin avcunuzdan enerji çıkarın diyor. yani kitabımı mı okusam enerji mi çıkarsam orada bir ikilem vs. * sonra televizyonda gördüm metini o nasıl bir gülüş tatlı tatlı.
  kitapta ilerliyoruz. okudukça açılıyoruz. şu anda en iyi satanlar listesinde 2. sırada. bu başarı tesadüf değil. yolunuzu aydınlatan bir yazar, fizioterapist, alternatif tıpçı, bir ruhikizi.

  iyileşmeye inanmak lazımmış. kendi doktorun kendin olacakmışsın.
  2 -1 ... afi neufert
 5. 5.
  metin iyi bir enerji uzmanı bence, ancak (#21895958) bu entry'deki bana ulaşması zor. yani benim enerji alanım bana göre onun kitabını geride bıraktı * neyse, yine de okudum. önemli notlar aldım. yol bence güzel bir kitap olmuş ve fakat, bilge insanların dinlere ihtiyacı yoktur tavrı kimi yerde beni rahatsız etti. içselleştirmeyi kimi yere abarttı. bunun dinlerle alakalı olduğunu düşünmüyorum metin, bu entry'i okuyunca o sayfaya terkar göz gezdir bence. yine de ki topu ve nefes egzersizlerini yapıyorum * faydasını gördüm. afferin havuç.
  2 -1 ... ceylina
 6. 6.
  modern şarlatanlardandır. umarsızca inanacak bir şey arayan zayıf modern zaman insanlarını etkilemektedir. zaten bir dediği diğeri ile çelişip duran zırvalar söylemektedir. entelektüel ve her soruya bir cevabı olduğunu sanan bir şizofren, bunların vereceği akla muhtaç olan insanlara şaşıyorum.
  7 -7 ... yuppie
 7. 7.
  rölü kendine ağır gelmiş devşirme, pardon dervişme, bu da değildi neydi o kelime. bulamadım, neyse. senden, benden, bizden ve bir o kadar aziz nesin kitaplarından biri. potensiyel var, hareket (olduğunu söylet), değişen (bende tık etmedi). varsa vaadettiğini yaşayan, bir tık atsın kutuma.

  düzen: imla..
  2 -1 ... air on the g string
 8. 8.
  kesinlikle uzak durulması gereken yazarımsı. spiritüelcimsi.

  tek başarılı olduğu konu pazarlama. daha da bir şey yok. iyi bir insan olabilir ama yaptıkları yenir yutulur şeyler olmamakla beraber bütünün hayrına da değildir.
  3 -2 ... simdi banabi bak lan
 9. 9.
  ben bugün biraz dinledim kendisini. anlatıkları mantıklı gelmiyor değil. o değil de bu eleman yaşam koçundan daha çok film yıldızına benziyor. hatta ben bu elemanı bir dizi de filan gördüm diye hatırlıyorum.

  metin hara
  3 ... true
 10. 10.
  Yol kitabının üstünde "geleceğin sufisi" yazıyordu. Çok şaşırmıştım okuyunca. kitap yazacak bilince sahip ol, topluma etki edecek güce ulaş, sonra da sufi'nin anlamını bilmediğini göster. Sanırsınki mühendislik, doktorluk, eczacılık gibi eğitimler alarak, kitaplar okuyarak sufi olunuyor. Bu şekilde olsaydı, tüm araştırmacılar, akademisyenler ve öğrenciler gelecekte sufi olurdu.

  Bir çok insan kendini bilmiyor ama insanın doğum öncesini ve ölüm sonrasını biliyor. Ah metafizik ahh..
  6 -2 ... onbir