bugün

entry'ler (1030)

günlüğü 50 lira olan otel

Nerde götümü siktirdiğim ve böbreğimi nerde kaybettiğim sorulduğunda cevabını verdiğim oteldir.

süleyman soylunun berber yalanı

Liderine özenmiştir.

süleyman soylu diyarbakır kayyumunu övmemi istedi

Gazeteci bakanın davranması gerektiği gibi davranıyor , bakan mafya gibi. Takdirin yine halkımıza olduğu durum.

millet ittifakı icazeti kandilden aldı

Bir Tayyip Erdoğan sözü. Daha seçimlere 6 ay varken şimdiden toplumu kutuplaştırmaya bölmeye başladı. Cumhurbaşkanı çıkıyor 18 milyon insanı terörist olarak nitelendiriyor. Tamam hukuktan bi beklentimiz yokta bari geri kalan 25 milyonluk seçmen buna nasıl göz yumabiliyor insan hayret ediyor.

kpss de üçüncü olup mülakatta elenen öğretmen

Yıllardır girmeyi reddettiğim sınavda şaşırtmayan olay. Bunlar din, iman çok seviyorlardı değil mi?

spotify

Bu aralar premium olmadığımdan yoğun reklama maruz kaldığım uygulama. Gözlerim aile premium da yer olanları arıyor.

yasaklı sitelere giriş

Telefon için (bkz: puffin browser) bilgisayar içinse (bkz: zenmate) uygulamaları mükemmeldir. Porno izleyen nice gençlerimiz buralarda büyümüştür. Binlerce yasaklı haber, edebiyat sitesi Wikipedia gibi ortamlara girmemizi sağlar

türbanlı kızla buluşacaklara tavsiyeler

Herhangi bir başı açık kızla buluştuğunuzda verilecek tavsiyelerdir.
(bkz: ayrımcılar sözlükten atılsın)

adana bilim ve teknoloji üniversitesi

Allah'ın unuttuğu bir köşede bir kolej lise çakması binası olan üniversitecik.

anket doldurarak para kazanma

Bu gözler bir ayda 4000 lira kazanan anket ileri görmüştür. Dönemsel olarak güzel bir iştir. Eğer firma güvenilirse yapılmayacak iş değildir.

sınıfta başörtülü bir kız var

En azından gerizekalıymış dedirtir. Sende o gerizekalının gerilik kısmı bile yok.

(bkz: türkiye den siktirip gitmesi gereken insan türleri)

adı duyulduğunda efendi erkek hissi veren isimler

Çağrı ve erdemdir efendim.

alkollü yazarlardan tavsiyeler

Seri nude atmaları tavsiye edilir.

adnan menderesin idamı

Kim olursa olsun gerçekleştirilmemesi gereken idamdır. Ancak idam edilmesi yanlış olsada iktidarı dönemini incelemek gerek.
Birincisi Allah, ahlak, din lafını ağzından düşürmeyip evliyken başka bir kadınla birlikte olan ve hamile bırakan ne hikmetse de gayrimeşru ilişkiden olan çocuğu doğumda ölen bir kişidir kendisi. Birilerine göre ahlaksızlık dp gelince bitti deniyordu bu olaya bakınca kafalar hemen karıştı . Herneyse biz şu an bile kendisi için idamın yanlış olduğunu söylesekte kendisi böyle düşünmeyip iktidarı boyunca 45 kişi astırılmış ve birçoğu halkın önünde yapılmıştır.

Varılan NATO üyeliğimiz Adnan Menderes tarafından gerçekleşti. Bugün ey amariga diyen tayfa, dolar bozduruyoruz diyen tayfa iyi dinlesin. işte bizi natoya dolayısıyla abdye kukla eden ta kendisiydi.
Darbeye karşıyız, demokrasiden yanayız diye ortaya çıktı yüzlerce solcuyu dönemin askeri mahkemesinde kendisinin yargılandığı gibi yargılattı.Yine bu demokrasi timsali olduğunu iddia eden Menderes Nazım hikmeti bir imzayla vatandaşlıktan çıkarmıştır.
6 - 7 Eylül olaylarına neden oldu. Daha geçen yıl şahitleri canlı canlı açıkladı. Atatürk' ün selanikteki evini DP iktidarı bombalattı diye. Sonra teker teker içerde azınlık olan vatandaşları birbirine düşürüp kanlı olaylar yaşanmasına neden oldu.
Yabancılara petrol arama ve çıkarma izni de ilk kez DP iktidarı döneminde verildi. Bugün rumlar, yunanlılar, israillilerin Akdeniz'e cirit atabiliyorsa petrol arıyorsa sebebi ahada dp iktidarını yönetmiş bu kişidir. Hatta o dönemde yabancı sermayeyi teşvik yasası çıkarıldı ve şu an dışa bağımlı bir ülke haline geldik. Bunları say say daha bitmez dpv nin karnesi akp' den beterdir ama ne olursa olsun kimse darbeyle indirilip idama sürülmemeliydi.

tuvalet kağıdının 84 lira olması

Gün içinde cnntürk, ntv, habertürk gibi kanallarda kelli felli adamların cehape döneminde tuvalet kağıdı yoktu açıklamalarına maruz kalacağımızı gösteren hadise.

(bkz: mübah)

çağımızın vebası olan şeyler

Abi herşeyin cevabı bende var olayı. Bir insana birşey soruyorsundur ama cevabını asla bilmiyordur ama bilmediği şey hakkında fikir beyan ediyordur. Türkiye'yi bu hale getiren anlayışta bu. Fikri, bilgisi olmayan herkes herşey hakkında konuşuyor.

sokakta ümmet açken it köpek beslemek

Ümmet bu ülkenin başına böyle yöneticileri getirdi vergi üstüne vergi, zam üstüne zam, kriz üstüne kriz her gün biniyor burda kedinin köpeğin suçu ne? Ümmetin hatasını kedi köpek niye çekiyor yine ümmet çeksin. Gerçi kedi köpekte çekiyor siz bilmezsiniz daha geçen ay 50 liraya sokak hayvanı yemliyorduk bugün çıkmış 120 liraya artık onuda yapamıyoruz.

eşcinseller idam edilmelidir

Hayatı sadece kendi gibi olanlardan ibaret olarak sanan, sadece kendisi gibi düşünenlerle yaşayan kişilerle iletişim kurmuş, yalnız, kimsesiz, kültürsüz, düşüncesiz, sığ insan beyanı.

uludağ üniversitesi

Kazananlara şimdiden geçmiş olsun. Görüklede ki hayatınızda başarılar ama okulu leş arkadaşlar. Bilgi almak isteyenler yeşillendirebilir.

Edit: buradan bilgi verin herkes okusun diyenler olmuş. Yönetim olarak ülkedeki en kötü yönetim ve öğrenci işleri diyebiliriz. Öğretim üyelerinin çoğu vasat olmakla birlikte sayılıda olsa her bölümde çok mükemmel hocalarınızda olabilir. Görükle yerleşkesi öğrenci için bulunmaz bir nimet sayılabilir herşey mevcut kolay kolay kimse kimseye karışmaz, alkollü mekanları bolca mevcut, gece alışveriş yapabileceğiniz sabah erken kalktığınızda atıştırabileceğiniz, kahvaltı yapacağınız bolca yer var. Üniversiteye ulaşım minibüsle yapılıyor. ilk geldiğinizde yurt ve apartlar 3-5 dk mesafede deyip sizi keklemeye çalışmasın ben kandım siz kanmayın. Çamlıca diye bir yurt apart tarzı birer var asla kalmayın ben kalmadım ama kalan arkadaşların yaşadıkları şeyleri duyunca isim vererek uyarmak istedim. Şu an Uludağ üniversitesinin 78500 öğrencisi var ve birçoğu görüklede yaşıyor. Sessiz, gürültülü her türlü ortam mevcut tek eksiği sinema oda bir minibüs mesafesinde. Görüklede çok iyi arkadaşlık ortamına sahip olabilirsiniz bazıları içinse tam tersidir Sevemez. Son 1-2 senedir ev, apart fiyatları ekonomimizdeki dolar gibi fırlıyor. Tek eve çıkacaklar tavsiyem yarın atlayın gelin pazartesi bütler başlıyor sonra çok daha fazla fiyata ev tutmayın Derim.

ikinci abdülhamid

Gereksiz uzatılmış muhabbet sıktı artık.

Ortalıkta abdülhamitin icraati olarak sunulan seyler ya sayfalar dolusu insaat ya paranoyası ya da osmanlıya yıktırmadı muhabbeti. Koskoca 35 yil günü kurtarmayla geçiştirilmiş ama sorarlarsa devlet zaten yikiliyodu der yırtarsın demişler muhtemelen.

doneminde kaybedilen topraklarin buyuk kismi savasilmadan vermiş. duyun-u umumiye'yi diye birşey kurmuski osmanlıya çökecekken tepesine cıkartmıs yabancıları. Yaptigi iddia edilen demiryolu vb icraatlerin buyuk kismi da imtiyaz ( bu kelime önemli ) karsiligi avrupali ozel sirketlerce yapilmis. Birsürü kişi burda gelmis günümüz usulü icraat listesi gibi bilmem nereye yaptirilan karakoldan çeşmeden hatta projeden falan bahsetmiş. 35 sene koskoca 35 sene boyunca halkın kafasına vura vura vergisini, canini payitahta adamis vatandasa bi çeşme yaptırsın bi zahmet.

Abdülhamitin padisahliginda avrupalilarin osmanli' dan her istedigini savaşmadan aldigi 35 yildan bahsediyoruz. Osmanlı icin faydali birisi olsa o kadar sure orada tutarlar miydi? (dıj güçler) eger avrupalilarin isine gelen biri olmasa rus ordusu yesilkoy'e kadar gelmisken sarayada ugrar indirirlerdi.

o donemde yeni kurulan ve buyumeye calisan alman imparatorlugu kendisine muttefik aramasa 1900leri bile gostermeden imparatorlugu dagitirdi abdulhanit. zira kendisi zor olani basararak ingilizler ve ruslarin birlesip memleketi yemeye karar vermesine yol acmistir. almanya'nin avrupa'daki dengeleri degistirmesi yikimi geciktiren faktordur. diger faktor de ingilizlerle ruslarin topraklari nasil paylasacaklarina karar verememesiydi. kisacasi tahta afedersin esegi bile oturtsan Abdülhamit ten daha fazla toprak kaybetmeyecegi kesindir. basta esek olsa en azindan ingilizler ve ruslarin beraber hareket etmesi onlenebilirdi.

bi de şu var. abdulhamit basa gelir gelmez kendisinin kapattigi universiteyi yillar sonra acmış biridir bugun hala üniversiteyi o açtı diye anlatıyorlar zavallılar. (çok tanıdık)