bugün

entry'ler (1702)

abdurrahim albayrak

Kendisiyle ilgili Twitter'da şöyle iddialar geçen iş adamı.

https://twitter.com/hande...tatus/1245752144113938432

sözlük yazarlarının itirafları

kırgınım. bu kırgınlığı yüzüne yüzüne bağırmak isterdim belki bir nebze toplardım ama artık ona bile mecalim yok.

Yaklaşık 8 ay önce evlenme teklifi aldım, çok klişe biliyorum ama çok seviyordum. Hiç kurmayacağım kadar salakça hayallere kaptırdım kendimi. Evlenme teklifi aldıktan 1 ay sonrada terk edildim. Beni,korkularımı anlamadı. O gece kendimden geçip saçmaladım. Her şey o kadar bir anda oldu ki mal gibi oldum. Arayıp,beni arama diye bağırdı ben o haldeyken. Sonra hiç aramadı, iki ay sonra dayanamayıp ben aradım. Benim demediğim şeyleri başkalarına sanki ben demişim gibi anlatmış, saçma sapan şeylerle suçlamış beni. Dalga geçer gibi tamam yapmadın diyip geçiştirdi beni. O dönemleri hatırlamak bile istemiyorum, sürekli ama sürekli uyudum,uyandım,ağladım. Özledikçe en son yüzünü gördüğüm kafeye gidip uzun uzun yazı yazdım. Beni sevdiğine o kadar çok inanıyordum ki, hala böyle olduğuna inanamıyorum.

3 hafta önce gördüm wp'da engellemiş beni aylardır hiçbir şekilde arayıp rahatsız etmediğim halde. Yeni gördüm sevgilisi varmış. Kendisi ateist birisiydi sevgilisi kapalı,şaşkınım. Tam da ailesinin istediği türde birisi. Umarım, gerçekten umarım uyumu yakalayıp, mutlu olur ama ben neden bu kadar kırıldım. Üstelik bunu hiçbir şekilde hak etmedim.

Aklım almıyor, yaşanan güzel günleri birkaç ayda silip hemen hayatına nasıl birisini alır, sahiden bu kadar basit miydi.

sekerlisu

yazdığı girilere şaşkınlıkla bakan yazar. zamanında kadın düşmanı, saçma sapan birisiymişim resmen. üstelik o zamanlar kendime ben hayati çözdğm yea modunda bakıyordum ahahha. iyi ki değişiyoruz,sabit kalmıyoruz.

üniversitedeki sahte dostluklar

Salt üniversite değil tüm dostluklar sahte belki. Bilmiyorum. insanların çıkarsiz ve samimiyetle bi şey yapacaklarını pek düşünmüyorum artık. Ama yine de öğrenmek gerekiyor bu şekilde de dost olmayı belki.

fırat çakıroğlu şehitmidir

Şehit nedir? Anlamakta zorlaniyorum gerçekten. Irkla ilgili şeyleri anlarken zorlaniyorum. anlamıyorum. Neden kavga ettiler neden öldü bilmiyorum. Öldü evet genç birinin ölmesi çok üzücü. Ama sadece bu kadar. Diğer ırklara kin güdüp "en doğru ırk benim irkim" kafasıyla yaklasan birine daha fazla uzulemiyorum, içimden gelmiyor. Ulkecek şehit olduk vay anasini!

gecenin şiiri

Bir yürek üşümüş
Kapamış kapılarını
Onarmak zordur.

Onarmak zordur-özdemir asaf

bir insanla ilişkiyi kesmek için yeterli sebepler

Sığ düşünceli olması. Ne bileyim insan bazen anlattıklarından daha fazla anlaşılmak istiyor. Anlattığının yarısını bile anlayamamış insanlara laf anlatmaktan yoruluyor.

şiir sevmeyen insan

Anlamadım ki son zamanlardaki bu şiir sevgisi nereden geliyor. ikinci yeni nedir desem fondöten markasi sanacak insanların ağzından cemal süreyalar, turgut uyarlar eksik olmuyor. Göğe bakmaktan boyunları ağrıdı zaar, çay içmekten bir hal oldular.. Oysa şiir bu kadar yüzeysel mi? Ah popüler kültür ah!

1995 doğumlu efsane nesil

içinde bulunduğum Efsanevi olmayan rezil bi nesildir. instagram, facebook, twitter gibi sosyal ağlarda egolarını tatmin etmekle uğraşırlar. Popüler kültürün esiri olmuş nesildir.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Can gox-neredesin sen.

gecenin şarkısı

Özer atik-yok böyle bir şey.

sözlük yazarlarının uyumama sebepleri

Saygilar finansal.

gecenin şiiri

"Dünyaya alışamadım
Kuru güller gibi yersiz ve inceydim biraz.
Hep bunu duydum. Bunu yaşadım."

Turgut Uyar

darılma ama ile başlayan cümleler

içinde bol miktarda samimiyetsizlik barındıran cümlelerdir.

jean paul sartre

''Bu sevinçli, akıllı uslu insan sesleri arasında yalnızım. Bütün bu adamlar, vakitlerini dertleşmekle, aynı fikirde olduklarını anlayıp mutluluk duymakla geçiriyorlar. Aynı şeyleri hep birlikte düşünmeye ne kadar önem veriyorlar''

nostalji müzik listesi

Sema-fikrimin ince gülü.
Funda arar-gözleri aşka gülen.
Fikret kızılok-gönül.
Zeki müren-ah bu şarkıların gözü kör olsun.
Zeki Müren-Veda busesi.
Funda-çaresizim.
llhan irem-Anlasana.

yağmurlu havada dinlenecek şarkılar

Yaşar- Anlayamıyorum.
ince saz- Mazi kalbimde yaradır.
Feridun Düzağaç-çok aşık.

kadınlara öğütler

Herkese güvenmeyin.
Kendiniz olun.
Gereksiz samimiyet kurmayın.

sözlük yazarlarının sevdiği dizeler

"insanlardan buz gibi soğudum
işte yalnız sen varsın
Öyle halsizim ki hiç sorma
Anlarsın"

Cahit Külebi

oğuz atay

herkes oldurmuş, birbirlerine ben bu kadar oldurdum ha-ha'nın şovunu yapıyor. insanın bağırası geliyor yüzüne, veya bi yolla o mesajı iletmesi, "sen kimsin, siz kimsiniz lan!" diye. ancak olmuyor, bağırılmıyor, bağırılsa anlaşılmıyor, bağırılmasa zaten anlaşılmıyor. biz olduramayanlar, mağaramızda bekleyip bizim oldurulmamızı bekliyoruz, oldurulmamızı beklemiyoruz aslında, olduramamış olmanın ıstırabından keyif alıyoruz. adalet istiyoruz, adalet gelmiyor. ne zaman gelcek? godot gelince. tamam. ölüm mü kurtaracak bizi o zaman, yok olmayacaksak, bizi sessiz görünce yine ilgileniyormuş gibi yapmak için sormayacaklar mı "neden sessizsin?" diye. dilimi kestiler, öyle öldüm. biz yine bizim davamızda olduranların infazına kendi inimizde karar vereceğiz. onları hayalimizde toplum içinde küçük düşüreceğiz, rezil edeceğiz, sonra onlar bizden af dileyecekler, bizde affedeceğiz. belki hiddetlenip infazlarına karar vereceğiz. ancak 3 gün sonra hiç bir şey olmamış gibi devam edecekler, biz yine bizi yiyeceğiz. biz, bizi tam ısıracakken kendimizi üstüne göreceğiz. "allah belasını versin o aptalların" diyeceğiz. ben onlardan daha zekiyim deyip, içeceğiz. bir mutluluk. ayıldığımızda büyük pişmanlık, yine mağaramıza döneceğiz. dünkü pişmanlığımızı yaratan olduranın hükmü idamdır. yakalayın muhafızlar. muhafızlarda oldurmuş, sizi yakalamaya geliyorlar komutanım. bat dünya bat.