1. 1.
  5 senemi yemiş bitirmiş oyundur. gecenin bir yarısında gizli gizli bilgisayar başına geçip *, gün ağırıncaya kadar oynadığımı bilirim. Gerçek hayatta kimyager olamayıp (bkz: okulu uzatmak), 3 gecede gm alchemist olmayı becermem tek övünç kaynağı benim için. Giderek bağımlılık olmaktan çıkması ise oyunun monotonlaşması değil, server'daki kaliteli kullanıcıların teker teker bırakması olmuştur. Hala geri dönme isteği uyandıracak kadar yerini sağlamlaştırmıştır çoğu bünyede.
  11 ... coincidental magic
 2. 2.
  kanatimce online rpg nin miladını oluşturan enfes oyundur,lakin tarafımca biraz karışık bulunup çok derince oynanmamıştır 3D birçok takipçisi bulunur online tadında (bkz: wow) (bkz: lineage2) (bkz: knight online)
  (bkz: ragnarok)
  3 ... eru
 3. 3.
  http://www.nebula.gen.tr
  2 ... coincidental magic
 4. 4.
  avalona cok emek katmıs bişi olarak gercekten severek oynadıığım ozellikle miw (men in white) adlı guildimizle teror estirdiğimiz anlar sahiden cok guzeldi.guzel ama sonu olmayan ne yazık ki bos bir oyundur. yine de oynamaya değer.
  3 ... ümit
 5. 5.
  turkiyede yayginlasan ilk mmorpg dir. 4 senem nebula adli server da heba olup gitmistir. forumunda yapilan ankette server in en sevilmeyen kisisi olarak %65 le ben ardimdan %20 ylede server in sahibinin gelmeside hos bir animdir. *
  4 ... jusenas
 6. 6.
  artık çıkası (bkz: unicorn)
  2 ... seska
 7. 7.
  türkiyede ilk olarak (daha nebula yokken)sanane serverlarında baslamıstır 6 ay güzel günler gecirttirmiştir insanlara ardındanda çoluk çombalak oyunu olmus, rpg ölmüş, iyi karakter moda olmus, kısacası oyun sıkmıstır.
  2 ... amd
 8. 8.
  makina başına zincirleyen, hayatı sömüren oyun.
  1 ... eqin
 9. 9.
  arkadaşlarımın yoğun ısrarlarına rağmen asla oynamadığım oyun. anladığım kadarıyla oyun bitmemiş ama milleti bitirmiş *
  1 ... shyer
 10. 10.
  98 yılında sanane tarafından ülkemize kazandırılan ardından nebula adkı serverla altın devrini yakalayan mmorpg tarzında net üzerinden en çok yaygınlaşan oyun.
  http://www.tr-game.com/
  1 ... valheru