bugün

üçüncü nesil bir çaylak.*
bu kelime hem almancada hem fransızcada hem ingilizcede kukla anlamına gelir.

marc dorcel in la marionette diye bir filmi vardır bi de.
gandalf adlı güzide death metal grubunun DEADLY FAIRYTALES albümünde yer alan güzel parça...

A vision of mortality - all spirits reign supreme
Watched and controlled - these emotions are crucifying me

Who can you trust
when you are lost
Who'll show the way
when you're astray
Who tells the truth
to the world and the youth
Don't need an answer to this
'cos I'm in a sacred bliss

When you're a marionette
locked by your lost emotions, dancing to images of clowns
When you're a puppet
looking through the eyes of the dead, on your lost, burning soul

Who is the fool
is it me or you
Do you know the way
when you are astray
try to find out
what life is about
Don't hesitate
before it's too late

You hail to the king
you know that he will win
But in the mirror you see
a puppet with a face of grief
paralel evrendeki ruh ikizim yazardır. aynı gün doğmak dışında beni ürkütmeye başlayan o kadar ortak yönümüz var ki, gittim bugün soy ağacımı kontrol ettim kardeş olmamızda mümkün değilmiş. korkutuyor beni.*
(bkz: symphony of destruction)
öss durumlarını hayırlısıyla atlatmış, neticesinden memnun kalmış sevimli hanım kız.
şu vardır bir; * ikimizin de ismi vera değildir. *
bundan böyle istanbul bilgi üniversitesi öğrencisi olan yazar. tarihi işleri falan olacak artık. istanbulun fethi, anadolunun kapsının türklere açılması gibi.

yeni yeni tarihi olgular icat etmesini kendisinden niyaz ediyor, deneylerinde başarılar diliyoruz.

unutmayın tarih bir bilimdir. (saçmalıyor olabilirim)

edit:

bundan böyle istanbul bilgi üniversitesi öğrencisi olmyan yazar*. tarihi işleri falan yok artık. istanbulun fethi, anadolunun kapsının türklere açılması gibi şeylerde çoktan yazılmıştı zaten canım.

not: bu entryi kötü oyamayanda en yazarı kadar suçludur bilginize.
caylak oldugum icin beni tebrik edecek kadar kibar insan, kendisini takdir edesim geliyor.
gün itibariyle 21 yaşına girmiş kararsız terazi. doğum günü kutlu olsun...
Marie Antoinette'in birleşiminden oluşmuş olabilecek yazar nicki.
süslü kelimelerin arasından sadeliği ve sessizliği ile dikkat cekebilen, sözlükte nadir bulunan yazarlardan, üçüncü nesil olmasına rağmen popülarite sevdasında olmadığı başlığındaki entrylerden belli, en azından ben öyle hissediyorum, alem eğilmesede önünde, ben eğilirim!
(bkz: saber marionette)
zinani ile birlikte ilgiyle takip ettiğimiz yazar. dikkatimizi celbeden güzellikteki yazılarıyla, kullandığı olağanüstü nickiyle diğer yazarlar arasından sivrilmiş; yazdıklarıyla ayrı tutulması gereken bir yazardır. candır, candan öte kardeştir. en çok sevdiği hayvan kurbağadır, kurbağa-prenses ikilemini çözebilmiş nadir insanlardan biridir. kişisel iletiyle toplumsal mesaj veren halk kahramanıdır. melankoli ustası, depresyonist akımın önde giden temsilcisidir, yakalayabilene aşkolsun.

kısacası sözlükteki idolümdür, var mmı bundan gayrı gerisi?
aynı okuldan mezun olduğuma sevindiğim yazar. sayesinde kermesleri küçümsememeyi öğrendim. *
günlük konuşma gibi doğal içerikte mesajlaşan yazar.
(bkz: heveslenmeyin hemen)
(bkz: akıllı kız)
(bkz: hemen atlamaz mesajlarınıza)

ayrıca içten. çok sevdiğim bir özelliği.
sözlük, entry leri ile daha bi deger kazanıyor. nazik, güzel ve seçkinci olmayan uslubu ile yerel degerleri benimsemiş, yazılarını okumaktan memnun oldugum yazar.
modern dünya modern dünya bana bir masal anlatsana iletisi ile chaplin, yeni türkü sentezi yakalamış yazar. bu muhteşem iletisi için kendisini kutluyorum.
(bkz: funeral march of a marionette)
efendim oldum olası nefret ederim doğumgünü kutlamaktan. hele sözlükte entryle doğumgünü kutlamak diye bir kavram gelişince, iyice tiksinir oldum bu samimiyetsizlikten.rastlarım çoğu zaman sözlükte de. banane senin doğumgününden deyip eh işte oyumu da veririm mis gibi. oh olsun, canıma değsin.

diyorum ya insanlar garip. sevdiğini değer verdiğini belli etmek için doğumgünü diye bir şey uydurmuşlar. sen doğduğunda dünya güneşin etrafında şu konumdaymış, ve tekrar aynı konuma geldiğinde seni hatırlayacağım, benim iiçin ne kadar değerli olduğunu düşüneceğim ve koca bir "iyi ki varsın" temennisi çıkacak ağzımdan.

peh peh peh..şimdi inandın mı bu sözlere? ben bile inanmadım kendime. ama ne kadar eleştirsem de sevmesem de yaşadığımız "mekanik" dünyada yapılması tribünlerden alkış alan bir harekettir kendisi.

"2 gün sonra doğumgünüm. kutlamazsan trip yaparım. despotizmse despotizm, faşizmse faşizm. kutlayacaksın." dedi. kutladım işte memnun musun. başın göğe erdi mi?

allahtan hediye istemedi. çok kanaatkardır kendisi. yiğidi öldür hakkını yeme yani.

çok pis gaza geldim, sabaha kadar oturup doğumgünü sms'leri okuyacağım. böyle doğum günü mü kutlanır lan?
kanımın kaynadığı yazar..
çayımı kaynattığım üç ayak..
şu sıralar piyasaya çıkan antonia diye bir hatunun seslendirdiği insanın içinde garip duygular uyandıran dinlenesi şarkıdır. sevimli bir şarkı olmuş açıkçası.

http://www.youtube.com/watch?v=CxvP5Lmj-fU
antonia şarkısıdır. pek bir güzeldir.

she says hey!
wait..
and listen now to what i've got to say..
i don't think i want it this way..
we become some more excuse and love that's come undone..
and how do we get so numb..
i wanna be in your control..
so unmerciful..
you can twist me and turn just don't let me go..
i wanna be your puppet on a string..
baby i'm not holding back..
we can do anything..
and even if i'm crazy is cause you make me this way..
we're as close to love as we'll ever get..
i wanna be your marionette, marionette, marionette..

so lets play the charade..
i'm helpless like a child lost in the dark..
and i need you to light a spark..
it's a game but the same..
i need to feel that this is love somehow..
so don't disconnect me now..
i wanna be in your control..
so unmerciful you can twist me and turn just don't let me go..
we can do anything..
we're as close to love as we'll ever get..
i wanna be your marionette, marionette, marionette..

laying head to head and toe to toe..
and we're body to body..
i feel you beside me..
we're in this masquerade..
a beautiful game or play..
it's so powerful with you controlling me..

i wanna be in you control..
so unmerciful you can twist me and turn just don't let me go..
we can do anything..
we're as close to love as we'll ever get i wanna be your marionette, marionette,
marïonette..
son entrysini 22 nisan 2010 tarihinde hapishanelere attim postumu başlığı altına giren, toplamda 81 başlık ve 900 entry sahibi üçüncü nesil yazar.