1. 1.
  bir diğer adı da mithrandir olan ulu büyücü.sadece kendisine itaat eden atı gölgeyele ile ayrılmaz ikililerdir.
  6 ... elendil
 2. 2.
  rohan kralı theoden'in felaket tellalı diye hitap ettiği büyücü lotr karakteri
  -4 ... olric
 3. 3.
  hobbit le hayatımıza giren aksakallı kimilerine göre uğursuz kimilerine göre yol gösteren büyücü. gri hacı
  ekleme: büyü güçleri olmasına rağmen normal insanlara karşı kullanması yasaklanmıştır.dikkat edilirse khazad dum köprüsünde balrog a, theoden üzerinde sarumana ve nazgullere karşı kullanmıştır bu gücünü.ama orclarla savaşırkene asası ve kılıcıyla dövüşmüştür...
  1 -1 ... karga
 4. 4.
  imam adnan sokak'ta vat 69'un bir ustunde yer alan rock bar. muzikleri iyidir. ama cikana kadar soguk terler akitarak, transseksuellerin ki halk arasinda travesti diyoruz laflarina maruz kalarak cikilir.
  2 ... laz pacino
 5. 5.
  bir maia olan gandalf'ın asıl adı olorin'dir. dünyanın bilmem kaçıncı çağında diğer "büyücü"lerle dünyaya görünür bir şekilde inmiş ve elflerle insanlara yardım etmiştir.
  2 -1 ... mrstrange
 6. 6.
  istari üyelerinden bir maia. diger tüm maiar gibi arda nın var edilişinden cok once valar ile birlikte eru tarafından yaratıldı. nienna ve yavanna tarafından yetiştirildi, onların en iyi öğrencileri oldu. uzun ömrü boyunca pek cok isimle anılmıs olmasına rağmen gandalf ve mithrandir (sinda lisanında "gri gezgin") olarak bilinir.
  yazarın the hobbit eserinde thorin the oakenshield in kafilesine yardımları anlatılmış, sauron un tüm kötülüğünün orta dünya dan silindiği yüzük savaşı sırasında üstüne düsen görevi fazlasıyla yerine getirmiş , ulaşılan zaferde büyük pay sahibi olmuştur.
  2 ... the exile
 7. 7.
  sarumanla amansız bir iktidar savaşına giren ve sonunda ak gandalf olup bir böyle havalara giren büyücü olup da sopasıyla orglara saldıran sizin bizim gibi bir insan. dumanla gemi yaparak sinema severlerin rüyalarına girmiştir.
  3 ... cavitas
 8. 8.
  kasımpaşalı olanı da mevcuttur.
  (bkz: montajelemani)
  2 -1 ... karga
 9. 9.
  (bkz: ak sakallı dede)
  2 ... sex pistols
 10. 10.
  gandalf'ı da alıp cumaya gideceksin. (bkz: ata demirer)
  5 -1 ... boone