bugün

entry'ler (1889)

uludağ sözlük kime kime yavşıyor şenlikleri

Bir 3.nesil olgun Uludağ sözlük erkeği olarak kızları bekliyorum. * *

en güzel reçel

Böğürtlen ve karadut.

sözlük yazarlarının itirafları

Zaman kavramını kabullenmek. Hiç bir şeyin zamana bağlı degiskenligini inatla red etmek. 20 yıl onceki parkın ağaçların insanların her şeyin herkesin aynı kalmasini beklemek. işte beni tüketen imkansizi istemek. Geçmişte yaşamak geleceği yok saymak ve günü ruhsal girdaplarda boğularak geçirmek.

neden sevgilin yok

Günümüz şartlarında sevgili ismi altında yasanan kısa süreli ilişkiler bazılarına çok iğrenç gelir ondan.

sosyopat

Az yada çok herkesin ruhunda olan.

üstteki yazar hakkındaki fikrini söyle

Futbol maçlarını izlemeyi özlemiş.

oruç zamanı sigara krizi

Arada gelir sinir krizine döner (:

fakirlerin çirkin olması

Çirkinlik değil dünyada kimse çirkin değildir. Bakımsızlık vardır giyim kuşam saç sakal vs. Şuan güzel yakışıklı dediğiniz insanlar fakir gariban olsaydı inanın size çok çirkin gelecekti.

memleketini söylemeden anlat

Vişne mermer, orcik, öküzgözü üzüm , çaydaçıra. *

karadenizin en medeni şehri

Amasya gayet medeniydi.

belki bir gün

Son umudun kırıntılarını belirten derin anlamlı tümce .

irishstorm

Buralar dutlukken Sabahlara kadar sohbet ettiğimiz koca yürekli abimiz.
Ozledim seni irlanda fırtınası.

tuvalet kağıdı

Universite yıllarında Şerit metre yokluğunda ölçü aleti olarak kullanıp bölüm başkanının gözüne girmisligim vardır. Cetvelle aplike edip metrelerce arazi olcmusuzdur. Tuvalet kağıdı diyip geçmeyin.

tareks

Tk6063 slajlik mısır tohumunu üreten yerli firma. Verim gerçekten çok yüksek. Yabancı silaj tohumlarina gerek kalmamıştır.

traktör

Paletli ve kırmalı olanların sürüş zevkine doyum olmayan her şartta ilerleyen makine.

pizza

Sırf pişirmek için mimarisini statigini kendimin yaptığı taş fırın inşaa ettim. Yinede hedefledigim tada ulaşamıyorum.

akvaryum

içinde balık kablumbaga beslemeyi, yaşatmayı bir turlu beceremedigim ve sonrasında bitki beslemeye karar verdiğim cam kafes.sari Cherry domatesler cok güzel oluyor.

yazarların en çok özledikleri

Dostlarla sıcak çay sarma tütün eşliğinde samimi sohbetleri.

emre aydın

90li yillar çocuklarının lise hatırası.

tütün içen yazarlar

Arada sırada özel harman yapıp keyfine sarilip icilince güzel oluyor ama harman kaliteli olacak.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.